TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски: На 15-ти јули да ја испратиме во минатото оваа ненародна власт предводена од Заев и СДСМ

Курир - 04.07.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва од скопска Кисела Вода ги повика граѓаните на 15 јули да стават крај на корупцијата и криминалот, на понижувањето на Македонија и да заокружат за број 14 на гласачкото ливче.

Мицкоски: По победата ќе треба да ги засукаме ракавите да ја обновиме Македонија

+инфо - 04.07.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски е убеден дека коалицијата што тој ја предводи, со поддршка на народот убедливо ќе победи на претстојните парламентарни избори. Потоа, рече, сите заедно да ги засукаме ракавите и да работиме за обнова на ...

Мицкоски: Се пријавувам да бидам првиот кандидат за ветинг на македонската политичка сцена

Макфакс - 04.07.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на собир во општина Центар вечерва порача дека правдата мора да завладее насекаде низ Македонија, во секој град на, како што кажа, овие 25.000 квадратни километри.

Се обврзуваме за правна држава и ветинг за имотот на политичари, порача Мицкоски

Опсервер - 04.07.2020

Скопје, 4 јули 2020 () – Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва им порача на центарци дека правдата мора да завладее на секаде низ Македонија, во секој град на овие 25,000 квадратни километри.

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Мицкоски ќе ја претстави програмата на ВМРО-ДПМНЕ пред граѓаните на Кисела Вода

Курир - 04.07.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва е во посета на општина Кисела Вода. Тој ќе оствари средба со граѓаните од оваа општина и пред нив ќе ја претстави програмата со која ВМРО-ДПМНЕ настапува на претстојните ...

Заев: Држете дистанца од Мицкоски и не му давајте шанса на режимот да не зарази

Centar - 04.07.2020

„Знаете дека Мицкоски шеташе по кафани и теретани во време на забрани. Сега оди по собири со народот и допира храна, се поздравува со сите, не почитува дистанца. Затоа граѓаните мора да држат дистанца од Мицкоски оти тој е еклатантен пример за ...

Мицкоски: Идната влада на ВМРО-ДПМНЕ се обврзува да ја намали невработеноста под 10% и да го намали рамниот данок на 8%

Курир - 04.07.2020

За само две и пол години успеавме да срушиме власт која беше ја окупирала и Македонија која што беше ги окупирала во франги на нашата држава, а за помалку од 10 дена од денеска сите ние ќе имаме шанса на 15 јули за каква држава сонуваме и во каква ...

Мицкоски: Се обврзуваме на минимум 4 милијарди евра домашни и странски инвестиции

Макфакс - 04.07.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски беше во посета на Петровец каде што истакна дека Македонија во моментов е окупирана од, како што рече, целосно неспособна и криминална власт.

Мицкоски: Се обврзуваме на 4 милијарди домашни и странски инвестиции

360 степени - 04.07.2020

За обнова со над 1000 проекти со кои ќе се подобри животот се обврза лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на партиски настан во Петровец во рамки на предизборната кампања за парламентарните избори.

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Мицкоски и Силјановска Давкова ја претставуваат програмата на ВМРО-ДПМНЕ пред граѓаните на Центар

Курир - 04.07.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и носителката на листа во ИЕ 1 Силјановска Давкова ја претставуваат програмата на ВМРО-ДПМНЕ пред граѓаните на Центар. Следете во ...

МИЦКОСКИ: Обновата ќе донесе проекти кои ќе го подобрат животниот стандард на сите граѓани

Магазин - 04.07.2020

Во следните четири години ќе се заложиме за заштита на животниот стандард на пензионерите преку нови зголемувања на пензиите, за пораст на платите во јавниот сектор и минималната плата во приватниот сектор согласно растот на продуктивноста и за ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ се обврзува на 640 милиони субвенции и загарантиран откуп за земјоделците и 4 милијарди домашни и ...

Опсервер - 04.07.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска беше во посета на Петровец од каде што истакна дека Македонија во моментов е окупирана од целосно неспособна и криминална власт предводена од аболицирани политичари до гуша вплеткани во ...

Следете во живо средба на Мицкоски со жителите на општина Петровец

Република - 04.07.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ќе ја посети општина Петровец. ...

Во живо: Мицкоски на средба со граѓаните во Петровец

Вечер - 04.07.2020

Следете во живо, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на средба со граѓаните во општина ...

(ВИДЕО) Мицкоски им се обрати на пензионерите

Фокус - 04.07.2020

Првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски преку видео им се обрати на пензионерите од Северна Македонија. Како што истакна лидерот на опозицијата, нив им е потребна вистинска грижа, а не празни ветувања.

Мицкоски не исклучува постизборна коалиција со Беса

Независен - 04.07.2020

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ синоќа на одреден начин се обиде да да стави клин во изборната коалиција на СДСМ и Беса изјавувајќи дека не е неможно по изборите неговата партија да направи коалиција со движењето на Билал Касами.

Мицкоски нуди надеж и обнова со него, а не паштета и виршли со Заев(видео)

AKO - 04.07.2020

,,Треба да избереш како ќе изгледаат следните четири години. Четири години уште повеќе неуспеси, колабирана економија, растечка невработеност и зголемено иселување? Или четири години надеж и обнова со мене?“-порачува лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан ...

Заев го отфрли ултиматумот на Мицкоски

Независен - 04.07.2020

Фото: Б. Грданоски Доста се веќе опструкции, кочници и блокади – изборите според законот се на 5 јули, експресно му порача претседателот на СДСМ, Зоран Заев на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ по завршувањето на неговата прес-конференција.

Мисовски: ВМРО-ДПМНЕ чекори кон дебакл

Канал5 - 03.07.2020

„ВМРО-ДПМНЕ цврсто чекори кон дебакл. Го имаме лузерскиот тандем на Мицкоски и Силјановска кои ја водат борбата за амнестија на криминалот на Груевски. Заедно ги изгубија претседателските избори, сега се на чекор и до вториот пораз на ...

Мисовски: Мицкоски е пред дебакл, завршува борбата за амнесија на криминалот на Груевски

Frontline - 03.07.2020

За тоа дека политичката кариера на Мицкоски е пред самиот крај, зборува не само предизборното расположение кај гласачите, туку и немањето на меѓународна поддршка за политиките кои тој ги застапува. ВМРО-ДПМНЕ цврсто чекори кон дебакл.

Мицкоски од Шуто Оризари: Да покажеме дека можело поинаку

Нетпрес - 03.07.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес заедно со носителот на изборна единица 2, Владо Мисајловски ја посетија општината Шуто Оризари. При посетата Мицкоски на граѓаните порача дека на 15-ти јули доаѓа обновата на Република Македонија.

Вечерва во „360 степени“: Предизборно интервју со Христијан Мицкоски

Курир - 03.07.2020

Со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, разговараме за изборниот исход, предизборните анкети, потенцијалниот партнер по изборите, Законот за јазиците, идејата на партијата за уставни измени според принципот на „единствена македонска нација“, ...

Мицкоски: Со обнова доаѓаат 1000 проекти кои што ќе го подобрат животот на секој сограѓанин

Слободен Печат - 03.07.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес заедно со носителот на изборна единица 2, Владо Мисајловски ја посетија општината Шуто Оризари. При посетата Мицкоски на граѓаните порача дека на 15-ти јули доаѓа обновата на Република Македонија.

Мицкоски од Шуто Оризари: Со обнова доаѓаат 1000 проекти кои што ќе го подобрат животот на секој сограѓанин и таа ...

Канал5 - 03.07.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес заедно со носителот на изборна единица 2, Владо Мисајловски ја посетија општината Шуто Оризари. При посетата Мицкоски на граѓаните порача дека на 15-ти јули доаѓа обновата на Република Македонија.

Мицкоски од Шуто Оризари: Со обнова доаѓаат 1000 проекти кои што ќе го подобрат животот на секој сограѓанин

Република - 03.07.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес заедно со носителот на изборна единица 2, Владо Мисајловски ја посетија општината Шуто Оризари. При посетата Мицкоски на граѓаните порача дека на 15-ти јули доаѓа обновата на Република Македонија.

Мицкоски од Шуто Оризари: Со обнова доаѓаат 1000 проекти кои што ќе го подобрат животот на секој сограѓанин и таа ...

Опсервер - 03.07.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес заедно со носителот на изборна единица 2, Владо Мисајловски ја посетија општината Шуто Оризари. При посетата Мицкоски на граѓаните порача дека на 15-ти јули доаѓа обновата на Република Македонија.

Мицкоски: Доаѓаат 1.000 проекти кои ќе го подобрат животот на граѓаните

+инфо - 03.07.2020

Излезете и масовно поддржете го редниот број 14, заокружете го редниот број 14 и на тој начин одлучувате за онаа Македонија каква што сакаме да биде - порача Мицкоски од Шуто Оризари. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес заедно со ...

Мицкоски од Шуто Оризари: Со обнова доаѓаат 1.000 проекти што ќе го подобрат животот на секој сограѓанин

Макфакс - 03.07.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес заедно со носителот на изборна единица 2, Владо Мисајловски ја посетија општината Шуто Оризари. При посетата Мицкоски на граѓаните порача дека на 15-ти јули доаѓа обновата на Република Македонија.

Мицкоски од Шуто Оризари: Со обнова доаѓаат 1000 проекти кои што ќе го подобрат животот и таа разлика ќе се види уште ...

24Инфо - 03.07.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес заедно со носителот на изборна единица 2, Владо Мисајловски ја посетија општината Шуто Оризари. При посетата Мицкоски на граѓаните порача дека на 15-ти јули доаѓа обновата на Република Македонија.

Мицкоски: Со обновата доаѓаат 1.000 проекти кои ќе го подобрат животот

Вечер - 03.07.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска заедно со носителот на кандидатската листа за пратеници во Втората изборна единица Владо Мисајловски ја посетија општината Шуто Оризари.

Мицкоски: Со обновата доаѓаат 1.000 проекти кои ќе го подобрат животот на секој граѓанин

ТВ21 - 03.07.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска заедно со носителот на кандидатската листа за пратеници во Втората изборна единица Владо Мисајловски ја посетија општината Шуто Оризари.

Мицкоски од Шуто Оризари: Со обнова доаѓаат 1000 проекти кои што ќе го подобрат животот на секој сограѓанин

Вечер - 03.07.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес заедно со носителот на изборна единица 2, Владо Мисајловски ја посетија општината Шуто Оризари. При посетата Мицкоски на граѓаните порача дека на 15-ти јули доаѓа обновата на Република Македонија.

Мицкоски: Со обновата доаѓаат 1.000 проекти кои ќе го подобрат животот на секој граѓанин

Локално - 03.07.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска заедно со носителот на кандидатската листа за пратеници во Втората изборна единица Владо Мисајловски ја посетија општината Шуто Оризари.

Мицкоски: Со обновата доаѓаат 1.000 проекти кои ќе го подобрат животот на секој граѓанин

Вечер Прес - 03.07.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска заедно со носителот на кандидатската листа за пратеници во Втората изборна единица Владо Мисајловски ја посетија општината Шуто Оризари.

Мицкоски: Со обновата доаѓаат 1.000 проекти кои ќе го подобрат животот на секој граѓанин

Либертас - 03.07.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска заедно со носителот на кандидатската листа за пратеници во Втората изборна единица Владо Мисајловски ја посетија општината Шуто Оризари.

Мицкоски: Со обновата доаѓаат 1.000 проекти кои ќе го подобрат животот на секој граѓанин

iPortal - 03.07.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска заедно со носителот на кандидатската листа за пратеници во Втората изборна единица Владо Мисајловски ја посетија општината Шуто Оризари.

Мицкоски: Со обновата доаѓаат 1.000 проекти кои ќе го подобрат животот на секој граѓанин

4NEWS - 03.07.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска заедно со носителот на кандидатската листа за пратеници во Втората изборна единица Владо Мисајловски ја посетија општината Шуто Оризари.

Мицкоски: На 15-ти јули доаѓа Обновата на Македонија и времето кога секој ќе одговара за сторен криминал

Слободен Печат - 03.07.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се обрати на собирот во Сопиште од каде што порача дека граѓаните мора да знаат што се направи СДСМ во изминатите три години. Мицкоски истакна дека да се заблагодарува на сите кои од доцните осумдесети ...

Мицкоски: На 15-ти јули доаѓа Обновата на Македонија и времето кога секој ќе одговара за сторен криминал

24Инфо - 03.07.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се обрати на собирот во Сопиште од каде што порача дека граѓаните мора да знаат што се направи СДСМ во изминатите три години. Мицкоски истакна дека да се заблагодарува на сите кои од доцните осумдесети ...

Мицкоски: На 15-ти јули доаѓа Обновата на Македонија и времето кога секој ќе одговара за сторен криминал

Скопје1 - 03.07.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се обрати на собирот во Сопиште од каде што порача дека граѓаните мора да знаат што се направи СДСМ во изминатите три години. Мицкоски истакна дека да се заблагодарува на сите кои од доцните осумдесети ...

Мицкоски: На 15-ти јули доаѓа Обновата на Македонија и времето кога секој ќе одговара за сторен криминал

Вечер - 03.07.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се обрати на собирот во Сопиште од каде што порача дека граѓаните мора да знаат што се направи СДСМ во изминатите три години. Мицкоски истакна дека се заблагодарува на сите кои од доцните осумдесети и ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе го започне ветингот од својот двор

+инфо - 03.07.2020

Тој нагласи дека во програмата е јасно кажано дека ВМРО-ДПМНЕ посакува НАТО и ЕУ интеграции, но никогаш под туѓ диктат и под уцена за распродажба на националните интереси. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се обрати на собирот во ...

Доаѓа обновата на Македонија, секој ќе одговара за сторен криминал!

Нетпрес - 03.07.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се обрати на собирот во Сопиште од каде што порача дека граѓаните мора да знаат што се направи СДСМ во изминатите три години. Мицкоски истакна дека да се заблагодарува на сите кои од доцните осумдесети ...

Мицкоски: На 15-ти јули доаѓа Обновата на Македонија и времето кога секој ќе одговара за сторен криминал

Курир - 03.07.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се обрати на собирот во Сопиште од каде што порача дека граѓаните мора да знаат што се направи СДСМ во изминатите три години. Мицкоски истакна дека да се заблагодарува на сите кои од доцните осумдесети ...

МИЦКОСКИ: На 15 јули е крајот на лажната приказна на Заев и СДСМ и почеток на време во кое секој ќе одговара за ...

Денешен - 03.07.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се обрати на собирот во Сопиште од каде што порача дека граѓаните мора да знаат што се направи СДСМ во изминатите три години. Тој им се заблагодари на сите кои од доцните осумдесети и раните деведесети ...

Мицкоски: Доаѓа времето кога секој ќе одговара за сторен криминал

Фокус - 03.07.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се обрати на собирот во Сопиште од каде што порача дека граѓаните мора да знаат што се направи СДСМ во изминатите три години. Мицкоски потенцираше дека ова се најважните избори, но не само поради тоа ...

Мицкоски: На 15-ти јули доаѓа Обновата на Македонија и времето кога секој ќе одговара за сторен криминал

Опсервер - 03.07.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се обрати на собирот во Сопиште од каде што порача дека граѓаните мора да знаат што се направи СДСМ во изминатите три години. Мицкоски истакна дека да се заблагодарува на сите кои од доцните осумдесети ...

Мицкоски: Доаѓа времето кога секој ќе одговара за сторен криминал

Независен - 03.07.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се обрати на собирот во Сопиште од каде што порача дека граѓаните мора да знаат што се направи СДСМ во изминатите три години. Toj потенцираше дека ова се најважните избори, но не само поради тоа што ...

Мицкоски: На 15-ти јули доаѓа Обновата на Македонија и времето кога секој ќе одговара за сторен криминал

Либертас - 03.07.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се обрати на собирот во Сопиште од каде што порача дека граѓаните мора да знаат што се направи СДСМ во изминатите три години. Тој им се заблагодари на сите кои од доцните осумдесети и раните деведесети ...

Мицкоски: На 15 јули доаѓаат обновата на Македонија и времето кога секој ќе одговара за сторен криминал

Макфакс - 03.07.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, се обрати на собирот во Сопиште, од каде што порача дека граѓаните мора да знаат што сè направи СДСМ во изминатите три години. Мицкоски истакна дека им се заблагодарува на сите што од доцните ...