TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Зголемување на пензиите согласно законското усогласување со трошоците на живот

Тера - 26.01.2022

Пензионерите со јануарската пензија ќе добиваат поголема пензија за 2,9%, по основ на законското усогласување на пензијата со порастот на трошоците за живот. Согласно објавата на Државниот завод за статистика („Службен весник на РСМ“ бр.

Утре почнува етапната исплата на јануарски пензии, зголемени за 2,9 отсто

Независен

МТСП: Утре почнува етапната исплата на јануарски пензии, зголемени за 2,9 отсто

Опсервер

Утре почнува етапната исплата на јануарски пензии, зголемени за 2,9 отсто

Скопје инфо

Утре почнува етапната исплата на јануарски пензии, зголемени за 2,9 отсто

Алсат-М

Пензии ќе се исплаќаат од утре, ќе бидат поголеми за 2,9 отсто

ММС

МТСП: Утре почнува етапната исплата на јануарски пензии, зголемени за 2.9 отсто

365

Телма Вечер Прес Gostivarpress.mk MakPress Lider OhridNews

Шпаркасе Банка: Пензиите за месец јануари ќе се исплатат предвреме и во групи

Пари - 25.01.2022

Шпаркасе Банка известува дека пензиите за месец јануари ќе се исплатат предвреме почнувајќи од 26 јануари 2022 година во четири групи. Со пензиите, пензионерите може да располагаат веднаш, доколку користат дебитни картички за подигнување на готовина ...

ЦКБ Банка предвремено ќе ги исплати јануарските пензиите, почнувајќи од

Пари

Стопанска банка АД – Скопје ќе започне со предвремена исплата на пензиите за месец јануари од

Пари

Комерцијална банка: Исплатата на јануарските пензии започнува на 26 јануари

Пари

Комерцијална банка од денес (26.1.2022 година) започна со исплата на пензиите за јануари

Банкарство.мк

Силк Роуд Банка во среда започнува со предвремена исплатата на пензиите за јануари

Фактор

НЛБ банка од утре започнува со исплата на јануарските пензии

Пари

Банкарство.мк Банкарство.мк

Утре започнува етапната исплата на јануарски пензии, зголемени за 2,9 % по основ на усогласување со порастот на ...

Слободен Печат - 25.01.2022

Министерството за труд и социјална политика известува дека од утре 26.01.2022 год. (среда) започнува етапната исплата на јануарски пензии. Пензиите ќе бидат исплатени предвреме и етапно, со цел да се овозможи поголема заштита на пензионерите во ...

УБАВА ВЕСТ: Јануарските пензии се зголемени за 2,9 проценти

Слободен Печат

ЈАНУАРСКИТЕ ПЕНЗИИ ПОВИСОКИ ЗА 2,9 ОТСТО - од утре почнува исплатата низ банките

Фактор

Утре започнува етапната исплата на јануарски пензии, зголемени за 2,9 % по основ на усогласување со порастот на трошоците за живот

Нова ТВ

МТСП: Утре започнува етапната исплата на јануарски пензии, зголемени за 2,9 % по основ на усогласување со порастот на трошоците за живот

Бизнис Вести

МТСП: Утре започнува етапната исплата на јануарски пензии, зголемени за 2,9 % по основ на усогласување со порастот на трошоците за живот

Бриф

МТСП соопшти ког ќе бидат исплатени пензиите месецов

Press24

24Инфо Локално Макфакс Кумановски м. А1 On Република Kumanovo News Frontline