TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кси: Пекинг ќе соработува со Пјонгјанг за мир во светот кој се менува на „невиден начин“

Нетпрес - 26.11.2022

Кинескиот претседател Кси Џинпинг му порачал на севернокорејскиот водач Ким Џонг-ун дека Пекинг е расположен да соработува со Пјонгјанг во одржувањето на светскиот мир, пренесуваат во саботата медиумите во Северна Кореја.

Кина сака да работи со Северна Кореја за постигнување на регионалниот мир

Слободен Печат - 26.11.2022

Кинескиот претседател Си Џинпинг му рекол на севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун дека Кина ќе биде подготвена да работи заедно со Северна Кореја за регионален и глобален мир, стабилност и просперитет, објави севернокорејската државна новинска ...

Џинпинг до Џонг-ун: Подготвени сме да соработуваме за мирот, стабилноста, развојот и напредокот на регионот и светот

Макфакс - 26.11.2022

Кинескиот претседател Си Џинпинг му рекол на севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун дека Пекинг е подготвен да соработува со Пјонгјанг за светскиот мир, јавуваат севернокорејските медиуми. Пораката на Џинпинг доаѓа неколку дена откако Северна Кореја ...

Сестрата на Ким Јонг Ун со предупредување до САД

Кумановски м. - 25.11.2022

Политички моќната сестра на севернокорејскиот диктатор Ким Јонг Ун, Ким Јо Јонг, предупреди на „уште пофатална безбедносна криза“ поради критиките на Западот кон Северна Кореја и нејзините ракетни тестови.

Си Џинпинг: Кина сака да работи со Северна Кореја за регионален мир

Локално - 26.11.2022

Кинескиот претседател Си Џинпинг му рекол на севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун дека Кина ќе биде подготвена да работи заедно со Северна Кореја за регионален и глобален мир, стабилност и просперитет, објави севернокорејската државна новинска ...

Подготвени сме да соработуваме за мирот, стабилноста, развојот и напредокот на регионот и светот, му порачал Џинпинг на ...

Н.Македонија - 26.11.2022

Кинескиот претседател Си Џинпинг му рекол на севернокорејскиот лидер Ким Jонг-ун дека Пекинг е подготвен да соработува со Пјонгјанг за светскиот мир, јавуваат севернокорејските медиуми. Пораката на Џинпинг доаѓа неколку дена откако Северна Кореја ...

Џинпинг до Џонг-ун: Подготвени сме да соработуваме за мирот, стабилноста, развојот и напредокот на регионот и светот

MTM - 26.11.2022

Кинескиот претседател Си Џинпинг му рекол на севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун дека Пекинг е подготвен да соработува со Пјонгјанг за светскиот мир, јавуваат севернокорејските медиуми. Пораката на Џинпинг доаѓа неколку дена откако Северна Кореја ...

Џинпинг до Џонг-ун: Подготвени сме да соработуваме за мирот, стабилноста, развојот и напредокот на регионот и светот

Точка - 26.11.2022

Кинескиот претседател Си Џинпинг му рекол на севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун дека Пекинг е подготвен да соработува со Пјонгјанг за светскиот мир, јавуваат севернокорејските медиуми. Пораката на Џинпинг доаѓа неколку дена откако Северна Кореја ...

Кина и Северна Кореја започнуваат нова соработка? Еве што изјави кинескиот претседател Ким Џонг Ун

Во Центар - 26.11.2022

Кинескиот претседател Си Џинпинг му рекол на севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун дека Кина ќе биде подготвена да работи заедно со Северна Кореја за регионален и глобален мир, стабилност и просперитет, објави севернокорејската државна новинска ...

СИ му порача на Ким ЈОНГ УН: „Подготвени сме да соработуваме за мирот, стабилноста, развојот и напредокот на регионот и ...

Во Центар - 26.11.2022

Кинескиот претседател Си Џинпинг му рекол на севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун дека Пекинг е подготвен да соработува со Пјонгјанг за светскиот мир, јавуваат севернокорејските медиуми. Пораката на Кси доаѓа неколку дена откако Северна Кореја ...