TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СЗО: Омикрон не е последната варијанта на пандемијата на коронавирусот

ТВ21 - 23.01.2022

Високата претставничка на Светската здравствена организација Марија ван Керхове денеска ги предупреди земјите кои мислат дека ставиле крај на пандемијата на коронавирусот бидејќи бележат пад на бројот на новозаразени, дека омикрон не е последниот ...

СЗО: Омикрон не е последната варијанта на пандемијата на коронавирусот

А1 On

СЗО: Омикронот не е последниот сој на оваа пандемија

Фокус

СЗО: Омикрон не е последната варијанта на пандемијата на коронавирусот

Сител

СЗО: Омикрон не е последната варијанта на пандемијата на коронавирусот

Бизнис Вести

СЗО: Омикрон не е последната варијанта на пандемијата на коронавирусот

Опсервер

СЗО: Омикрон не е последната варијанта на пандемијата на коронавирусот

Бриф

Press24 Gostivarpress.mk Денешен Независен Н.Македонија Курир Нетпрес Lider

Омикрон е опасен, а СЗО објасни зошто е тоа така

Фактор - 23.01.2022

Опасноста од омикрон не треба да се занемарува. Ризикот од омикрон останува многу висок, предупреди Светската здравствена организација (СЗО). Додаваат дека омикрон е многу заразен што води со зголемени хоспитализации и продолжување на притисокот врз ...

СЗО: Ризикот од омикрон останува висок

Канал5

СЗО: Ризикот од омикрон останува многу висок

Слободен Печат

СЗО: Ризикот од омикрон останува многу висок

ТВ21

СЗО: Ризикот од омикрон останува многу висок

А1 On

СЗО: Ризикот од омикрон останува многу висок

Курир

СЗО: Ризикот од омикрон останува многу висок

Независен

360 степени Опсервер Нетпрес Локално Lider Република Сител

Три одлични студии, три одговори: Колкава заштита обезбедуваат вакцините против омикрон?

Слободен Печат - 23.01.2022

Три студии објавени вчера понудија повеќе докази дека вакцините против ковид-19 се ефикасни во заштитата од варијантата омикрон, барем кај оние кои ја примиле третата доза од вакцината. Ова се првите големи американски студии кои се занимаваат со ...

Трета доза вакцина штити од тешка форма од омикрон сојот

Телма

ТРИ ОДЛИЧНИ СТУДИИ, ТРИ ОДГОВОРИ: Колкава заштита обезбедуваат вакцините против СОЈОТ ОМИКРОН ?

Попара

Третата доза против ковид 19 штити од хоспитализација

Р.С.Европа

Виролозите прогнозираат масовно заразување со Омикрон и скорешен крај на пандемијата

Deutsche Welle - 22.01.2022

Во следните недели ќе сведочиме на масовно заразување со Омикрон и заедно со имунитетот од вакцинацијата тоа ќе доведе до скорешен крај на пандемијата. Годинава ќе се вратиме во нормалниот живот, предвидуваат виролози.

Масовно заразување со Омикрон, а со тоа и крај на пандемијата, прогнозираат германските виролози

Република

ДВ:Виролозите прогнозираат масовно заразување со Омикрон и скорешен крај на пандемијата

ММС