TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Спасовски: Груевски ќе си носи одговорност за се што има направено

Press24 - 16.04.2021

Поранешниот премиер Никола Груевски ќе си носи одговорност за се што и има направено на оваа држава, изјави вечерва министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во гостување на ТВ21. – И бегството и азилот и се што започнало има крај и тој ќе ...

Истекува азилот на Груевски, дали тоа значи и враќање во Македонија? Одговара Спасовски

ТВ21 - 15.04.2021

Наскоро политичкиот азил на Никола Груевски истекува. Што ќе биде? Дали тој ќе се врати во земјава? На ова прашање вечерва одговор даде Оливер Спасовски, министерот за внатрешни работи кој гостуваше во „Клик Плус“ на ТВ21.

Спасовски: Груевски ќе сноси одговорност за тоа што ѝ го стори на земјава, фатени 400 криминалци со меѓународна ...

Локално - 15.04.2021

На новинарско прашање дали поранешниот премиер и азилант Никола Груевски некогаш ќе биде екстрадиран во земјава, министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски вели дека тој ќе сноси одговорност за да се сторил лошо на оваа земја.

Истекува азилот на Груевски, дали тоа значи и враќање во Македонија? Одговара Спасовски

Либертас - 16.04.2021

Наскоро политичкиот азил на Никола Груевски истекува. Што ќе биде? Дали тој ќе се врати во земјава? На ова прашање вечерва одговор даде Оливер Спасовски, министерот за внатрешни работи кој гостуваше во „Клик Плус“ на ТВ21 .

Се спремаат ли избори: Спасовски вели дека Груевски ќе сноси одговорност

MakPress - 16.04.2021

Поранешниот премиер Никола Груевски ќе си носи одговорност за се што и има направено на оваа држава, изјави вечерва министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во гостување на ТВ21. – И бегството и азилот и се што започнало има крај и тој ќе ...

Груевски ќе си носи одговорност за се што има направено

24Инфо - 16.04.2021

Поранешниот премиер Никола Груевски ќе си носи одговорност за се што и има направено на оваа држава, изјави вечерва министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во гостување на ТВ21. – И бегството и азилот и се што започнало има крај и тој ќе ...

Спасовски: Груевски ќе одговара за се што ѝ направи на оваа држава

360 степени - 16.04.2021

Каков човек може да бидете ако бегате и ги оставате оние кои работеле за вас да бидат по судови, затвори и да носат одговорност, вели министерот за внатрешни работи Поранешниот премиер Никола Груевски ќе носи одговорност за се што ѝ има направено на ...