TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кривична пријава против М.С.(18) од Делчево

Опсервер - 16.12.2019

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесе кривична пријава против М.С.(18) од Делчево, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, ...

Истрага против скопјанец во чиј дом беше пронајдена марихуана

Алсат-М - 15.12.2019

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против еден 27-годишен скопјанец, осомничен дека сторил кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и ...

Истрага против скопјанец во чиј дом беше пронајдена марихуана

ТВ21 - 15.12.2019

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против еден 27-годишен скопјанец, осомничен дека сторил кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и ...

ОЈО бара притвор за скопјанец во чиј стан е пронајдена дрога

24Инфо - 15.12.2019

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против еден 27-годишен скопјанец, осомничен дека сторил кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и ...

Се бара притвор за маж од Влае кој продавал марихуана

Макфакс - 15.12.2019

Скопското обвинителство донесе наредба за спроведување истражна постапка против 27-годишен скопјанец, осомничен дека сторил кривично дело – неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги.

Истрага против скопјанец во чиј дом беше пронајдена марихуана

Канал5 - 15.12.2019

Осомничениот, на 14 декември во својот дом во Влае, неовластено заради продажба држел наркотична дрога – марихуана и ја чувал заради натамошна продажба. Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против ...

Истрага против скопјанец во чиј дом беше пронајдена марихуана

Република - 15.12.2019

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против еден 27-годишен скопјанец, осомничен дека сторил кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и ...

Истражна постапка против скопјанец за марихуана, се бара мерка притвор

Курир - 15.12.2019

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 27-годишен скопјанец, осомничен за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и ...

Истрага против скопјанец во чиј дом беше пронајдена марихуана

Скопје1 - 15.12.2019

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против еден 27-годишен скопјанец, осомничен дека сторил кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и ...

Истрага против скопјанец во чиј дом беше пронајдена марихуана

Скопје инфо - 15.12.2019

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против еден 27-годишен скопјанец, осомничен дека сторил кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и ...

Истражна постапка против скопјанец за марихуана, се бара мерка притвор

А1 On - 15.12.2019

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 27-годишен скопјанец, осомничен за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и ...

Се бара мерка притвор за 27 годишен скопјанец за две тегли со марихуана

Локално - 15.12.2019

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 27-годишен скопјанец, осомничен за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и ...

Пронашле две тегли со марихуана во вкупна количина од 28,66 грама, се бара притвор

iPortal - 15.12.2019

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 27-годишен скопјанец, осомничен за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и ...

Истражна постапка против скопјанец за марихуана, се бара мерка притвор

Опсервер - 15.12.2019

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 27-годишен скопјанец, осомничен за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и ...

Се бара притвор за маж од Влае кој продавал марихуана

Точка - 15.12.2019

Скопското обвинителство донесе наредба за спроведување истражна постапка против 27-годишен скопјанец, осомничен дека сторил кривично дело – неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги.

ОЈО бара притвор за скопјанец кој продавал марихуана

MakPress - 15.12.2019

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 27-годишен скопјанец, осомничен за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и ...