TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Џенова и Торино во осминафиналето на Италијанскиот куп

Нетпрес - 26.11.2020

Џенова, на македонскиот репрезентативен капитен Горан Пандев кој вечерва беше поштеден, со 3:1 беше подобра во градското дерби со Сампдорија, додека исто така во средабата од четвртото коло Торино со 2:0 го совлада нисколигашепт Виртус Ентелa, со ...

Пандев одмори, но тука беше Скамака да изрежира пресврт за Џенова во градското дерби (видео)

Спортманија - 26.11.2020

Сампдорија прокоцка водство од 1-0 и испадна од Купот на Италија Џенова го доби градското дербри против Сампдорија со 3-1 во рамки од четвртото коло од Купот на Италија. Екипата на Горан Пандев успеа да надополни негатива од еден гол и со пресврт да ...

Две ремек-дела во Куп битката во Џенова, Пандев и компанија ќе излезат на мегдан со Јувентус (ВИДЕО)

Дерби - 26.11.2020

Составот на Џенова славеше над градскиот ривал Сампдорија и со тоа се избори за осминафинална пресметка против Јувентус во Купот на Италија. Сампдорија го доби првиот дел со ремек делото на Вере во 18 минута, но во вториот дел гостите направија ...

Скамака го одлучи градското дерби, Џенова обезбеди Куп-осминафинале со Јуве

Gol.mk - 26.11.2020

Македонскиот интернационалец Горан Пандев и неговата Џенова со победа ги започнаа натпреварите од Купот на Италија. Капитенот на нашата фудбалска репрезентација не настапи во победата на „Луиџи Ферарис“ против градскиот ривал Сампдорија со 1-3 (1-0).

Во дербито на Џенова го видовме еден од најубавите голови оваа сезона

Спортски - 26.11.2020

Во Купот на Италија во мечот помеѓу Сампдорија и Џенова го видовме еден од најубавите голови оваа сезона. Играчот на Сампдорија, Вере постигна спектакуларен еврогол со кој го доведе својот тим до водство.