TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Ивнинг Стандард”: Хамонд се закани дека ќе ја собори британската Влада доколку Лондон излезе од ЕУ без договор

24Инфо - 19.07.2019

Британскиот министер за финансии, Филип Хамонд, денеска се закани дека е подготвен да гласа и да го собори Борис Џонсон за да го спречи излегувањето на земјата од ЕУ без договор, пишува британскиот весник „Ивнинг Стандард” (Evening Standard).

Брегзит без договор ќе ја чини Велика Британија 60 милијарди фунти

Нова ТВ - 18.07.2019

Јавното задолжување во Велика Британија би можело да се удвои доколку излезе од ЕУ без договор, тврди британската Канцеларија за буџетска одговорност (ОБР). Во случај на Брегзит без договор, јавниот долг може да се зголеми на 60 милијарди фунти, а ...

Брисел и Лондон ги извадија „дипломатските ракавици“ за Брегзит

Телма - 18.07.2019

Во пресрет на финалната етапа за изборот на нов британски премиер се заостри тонот меѓу европските и британските претставници за Брегзит. Првиот заменик претседател на ЕК Франс Тимерманс во гостување на БиБиСи ги нарече „група идиоти кои само трчаат ...

Британските пратеници против можноста за суспензија на Парламентот

Опсервер - 18.07.2019

Британските пратеници денеска со мнозинство гласови ги поддржаа предлозите со кои на следниот премиер ќе му се отежне донесувањето одлуки за излез на Британија без договор со ЕУ со суспендирање на Парламентот, што повторно ја покажа нивната ...

Британците во голем проблем ако нема договор за Брегзит: Прво влегуваат во рецесија, а потоа фунтата ќе почне нагло да ...

Точка - 18.07.2019

Велика Британија ќе влезе во рецесија во случај да излезе од Европската унија без договор, соопштила британската Канцеларија за буџетска одговорност. "Велика Британија ќе влезе во рецесија во четвртото тримесечје на 2019-та година, која ќе трае една ...

„Ивнинг Стандард“: Хамонд се закани дека ќе ја собори британската Влада доколку Лондон излезе од ЕУ без договор

Нетпрес - 19.07.2019

Британскиот министер за финансии, Филип Хамонд, денеска се закани дека е подготвен да гласа и да го собори Борис Џонсон за да го спречи излегувањето на земјата од ЕУ без договор, пишува британскиот весник „Ивнинг Стандард“ (Evening Standard).

Дали Лондон ќе остане финансиски центар и по Брегзит?

Локално - 18.07.2019

Пред четири века во Амстердам била основана првата мултинационална компанија во светот. Холандската источно индиска компанија била создадена за да се обезбеди доминација во трговијата со азиски зачини.

Меј: Со компромис да го спречиме Иран да развива нуклеарно оружје

24Инфо - 17.07.2019

Постигнувањето компромис со Иран е најдобар начин земјата да се спречи да развива нуклеарно оружје, изјави британската премиерка Тереза Меј. Во последниот долг говор пред повлекувањето од функцијата што треба да се случи следната недела, Меј оцени ...

Меј: Без разлика кој пат ќе го избере Британија, мора да биде одржлив

Локално - 17.07.2019

Премиерката во заминување на Велика Британија Тереза Меј денеска рече дека без разлика кој пат за излез од ЕУ да го избере Велика Британија, тој можа да биде одржлив на долги патеки. Меј истакна дека е неопходен некој вид компромис во екот на ...

Брегзит без договор ќе ја чини Велика Британија 60 милијарди фунти

Нетпрес - 18.07.2019

Јавното задолжување во Велика Британија би можело да се удвои доколку излезе од ЕУ без договор, тврди британската Канцеларија за буџетска одговорност (ОБР). Во случај на Брегзит без договор, јавниот долг може да се зголеми на 60 милијарди фунти, а ...

Пратениците му го загорчија планот на Џонсон: Нема Брегзит без договор со ЕУ

+инфо - 18.07.2019

Британските пратеници денеска со мнозинство гласови ги поддржаа предлозите со кои на следниот премиер ќе му се отежне донесувањето одлуки за излез на Британија без договор со ЕУ со суспендирање на Парламентот, што повторно ја покажа нивната ...

Британија влегува во рецесија во случај Брегзит без договор

Денар - 18.07.2019

Велика Британија ќе влезе во рецесија во случај да ја напушти Европската унија без договор, објави британската Канцеларија за буџетска одговорност. “Велика Британија ќе влезе во рецесија во четвртиот квартал од 2019 година, кој ќе трае една година.

„Ивнинг Стандард“: Хамонд се закани дека ќе ја собори британската Влада доколку Лондон излезе од ЕУ без договор

1tv - 19.07.2019

Британскиот министер за финансии, Филип Хамонд, денеска се закани дека е подготвен да гласа и да го собори Борис Џонсон за да го спречи излегувањето на земјата од ЕУ без договор, пишува британскиот весник „Ивнинг Стандард“ (Evening Standard).

Дали Лондон ќе остане финансиски центар и по Брегзит?

+инфо - 18.07.2019

Пред четири века во Амстердам била основана првата мултинационална компанија во светот. Холандската источно индиска компанија била создадена за да се обезбеди доминација во трговијата со азиски зачини.

Меј: Без разлика кој пат ќе го избере Британија, мора да биде одржлив

MakPress - 17.07.2019

Премиерката во заминување на Велика Британија Тереза Меј денеска рече дека без разлика кој пат за излез од ЕУ да го избере Велика Британија, тој можа да биде одржлив на долги патеки. Меј истакна дека е неопходен некој вид компромис во екот на ...

Брегзит без договор ќе ја чини Велика Британија 60 милијарди фунти

MTM - 18.07.2019

Јавното задолжување во Велика Британија би можело да се удвои доколку излезе од ЕУ без договор, тврди британската Канцеларија за буџетска одговорност (ОБР). Во случај на Брегзит без договор, јавниот долг може да се зголеми на 60 милијарди фунти, а ...

Британските пратеници против можноста за суспензија на Парламентот

Сител - 18.07.2019

Британските пратеници денеска со мнозинство гласови ги поддржаа предлозите со кои на следниот премиер ќе му се отежне донесувањето одлуки за излез на Британија без договор со ЕУ со суспендирање на Парламентот, што повторно ја покажа нивната ...

Британија влегува во рецесија во случај Брегзит без договор

ММС - 18.07.2019

Велика Британија ќе влезе во рецесија во случај да ја напушти Европската унија без договор, објави британската Канцеларија за буџетска одговорност. “Велика Британија ќе влезе во рецесија во четвртиот квартал од 2019 година, кој ќе трае една година.

„Ивнинг Стандард“: Хамонд се закани дека ќе ја собори британската Влада доколку Лондон излезе од ЕУ без договор

Опсервер - 19.07.2019

Британскиот министер за финансии, Филип Хамонд, денеска се закани дека е подготвен да гласа и да го собори Борис Џонсон за да го спречи излегувањето на земјата од ЕУ без договор, пишува британскиот весник „Ивнинг Стандард“ (Evening Standard).

Дали Лондон ќе остане финансиски центар и по Брегзит?

А1 On - 18.07.2019

Глас на Америка Пред четири века во Амстердам била основана првата мултинационална компанија во светот. Холандската источно индиска компанија била создадена за да се обезбеди доминација во трговијата со азиски зачини.

Брегзит без договор ќе ја чини Велика Британија 60 милијарди фунти

MakPress - 18.07.2019

Јавното задолжување во Велика Британија би можело да се удвои доколку излезе од ЕУ без договор, тврди британската Канцеларија за буџетска одговорност (ОБР). Во случај на Брегзит без договор, јавниот долг може да се зголеми на 60 милијарди фунти, а ...

Британските пратеници против можноста за суспензија на Парламентот

1tv - 18.07.2019

Британските пратеници денеска со мнозинство гласови ги поддржаа предлозите со кои на следниот премиер ќе му се отежне донесувањето одлуки за излез на Британија без договор со ЕУ со суспендирање на Парламентот, што повторно ја покажа нивната ...

„Ивнинг Стандард“: Хамонд се закани дека ќе ја собори британската Влада доколку Лондон излезе од ЕУ без договор

Либертас - 19.07.2019

Британскиот министер за финансии, Филип Хамонд, денеска се закани дека е подготвен да гласа и да го собори Борис Џонсон за да го спречи излегувањето на земјата од ЕУ без договор, пишува британскиот весник „Ивнинг Стандард“ (Evening Standard).

Дали Лондон ќе остане финансиски центар и по Брегзит?

Опсервер - 18.07.2019

Пред четири века во Амстердам била основана првата мултинационална компанија во светот. Холандската источно индиска компанија била создадена за да се обезбеди доминација во трговијата со азиски зачини.

Брегзит без договор ќе ја чини Велика Британија 60 милијарди фунти

Либертас - 18.07.2019

Јавното задолжување во Велика Британија би можело да се удвои доколку излезе од ЕУ без договор, тврди британската Канцеларија за буџетска одговорност (ОБР). Во случај на Брегзит без договор, јавниот долг може да се зголеми на 60 милијарди фунти, а ...

Усвоен амандман против можноста за суспензија на Парламентот за одлуки за Брегзит

24Инфо - 18.07.2019

Британските пратеници денеска со мнозинство гласови ги поддржаа предлозите со кои на следниот премиер ќе му се отежне донесувањето одлуки за излез на Британија без договор со ЕУ со суспендирање на Парламентот, што повторно ја покажа нивната ...

Дали Лондон ќе остане финансиски центар и по Брегзит?

Вечер - 18.07.2019

Пред четири века во Амстердам била основана првата мултинационална компанија во светот. Холандската источно индиска компанија била создадена за да се обезбеди доминација во трговијата со азиски зачини.

Брегзит без договор ќе ја чини Велика Британија 60 милијарди фунти

24Инфо - 18.07.2019

Јавното задолжување во Велика Британија би можело да се удвои доколку излезе од ЕУ без договор, тврди британската Канцеларија за буџетска одговорност (ОБР). Во случај на Брегзит без договор, јавниот долг може да се зголеми на 60 милијарди фунти, а ...

Британските пратеници против можноста за суспензија на Парламентот

Локално - 18.07.2019

Британските пратеници денеска со мнозинство гласови ги поддржаа предлозите со кои на следниот премиер ќе му се отежне донесувањето одлуки за излез на Британија без договор со ЕУ со суспендирање на Парламентот, што повторно ја покажа нивната ...

Дали Лондон ќе остане финансиски центар и по Брегзит?

Факултети - 18.07.2019

Пред четири века во Амстердам била основана првата мултинационална компанија во светот. Холандската источноиндиска компанија била создадена за да се обезбеди доминација во трговијата со азиски зачини.

Брегзит без договор ќе ја чини Велика Британија 60 милијарди фунти

Денешен - 18.07.2019

Јавното задолжување во Велика Британија би можело да се удвои доколку излезе од ЕУ без договор, тврди британската Канцеларија за буџетска одговорност (ОБР). Во случај на Брегзит без договор, јавниот долг може да се зголеми на 60 милијарди фунти, а ...

Британските пратеници против можноста за суспензија на Парламентот

ММС - 18.07.2019

Британските пратеници денеска со мнозинство гласови ги поддржаа предлозите со кои на следниот премиер ќе му се отежне донесувањето одлуки за излез на Британија без договор со ЕУ со суспендирање на Парламентот, што повторно ја покажа нивната ...

Дали Лондон ќе остане финансиски центар и по Брегзит?

MakPress - 18.07.2019

Пред четири века во Амстердам била основана првата мултинационална компанија во светот. Холандската источно индиска компанија била создадена за да се обезбеди доминација во трговијата со азиски зачини.

Брегзит без договор ќе ја чини Велика Британија 60 милијарди фунти

Опсервер - 19.07.2019

Јавното задолжување во Велика Британија би можело да се удвои доколку излезе од ЕУ без договор, тврди британската Канцеларија за буџетска одговорност (ОБР). Во случај на Брегзит без договор, јавниот долг може да се зголеми на 60 милијарди фунти, а ...

Британските пратеници против можноста за суспензија на Парламентот

MakPress - 18.07.2019

Британските пратеници денеска со мнозинство гласови ги поддржаа предлозите со кои на следниот премиер ќе му се отежне донесувањето одлуки за излез на Британија без договор со ЕУ со суспендирање на Парламентот, што повторно ја покажа нивната ...

Дали Лондон ќе остане финансиски центар и по „Брегзит“

Независен - 18.07.2019

Пред четири века во Амстердам била основана првата мултинационална компанија во светот. Холандската источноиндиска компанија била создадена за да се обезбеди доминација во трговијата со азиски зачини.

Брегзит без договор ќе ја чини Велика Британија 60 милијарди фунти

Независен - 19.07.2019

Англија- Јавното задолжување во Велика Британија би можело да се удвои доколку излезе од ЕУ без договор, тврди британската Канцеларија за буџетска одговорност (ОБР). Во случај на Брегзит без договор, јавниот долг може да се зголеми на 60 милијарди ...

Британските пратеници не дозволуваат излез од ЕУ без договор потврден од Парламентот

Денешен - 18.07.2019

Британските пратеници денеска со мнозинство гласови ги поддржаа предлозите со кои на следниот премиер ќе му се отежне донесувањето одлуки за излез на Британија без договор со ЕУ со суспендирање на Парламентот, што повторно ја покажа нивната ...

Брегзит без договор ќе ја чини Велика Британија 60 милијарди фунти

Вечер - 19.07.2019

Јавното задолжување во Велика Британија би можело да се удвои доколку излезе од ЕУ без договор, тврди британската Канцеларија за буџетска одговорност (ОБР). Во случај на Брегзит без договор, јавниот долг може да се зголеми на 60 милијарди фунти, а ...

Брегзит без договор ќе ја чини Велика Британија 60 милијарди фунти

PressingTV - 19.07.2019

Јавното задолжување во Велика Британија би можело да се удвои доколку излезе од ЕУ без договор, тврди британската Канцеларија за буџетска одговорност (ОБР). Во случај на Брегзит без договор, јавниот долг може да се зголеми на 60 милијарди фунти, а ...