TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Со чиј премиер се сретна денеска Мицотакис во Атина (ЛИНКОВИ)

Expres - 13.05.2021

Македонскиот премиер Зоран Заев е единствениот странски државник за чија држава не се користи името во твитовите од средбите на грчкиот шеф на владата Киријакос Мицотакис. Во својот твит за средбата со Заев Мицотакис пишува дека “Со премиерот ...

Заев-Мицотакис:Договорот од Преспа донесе решенија кои значат пријателство, прогрес и економија

Канал5

Мицотакис само за еден премиер не напиша од каде доаѓа (ФОТО)

+инфо

Заев – Мицотакис: Договорот од Преспа донесе решенија кои значат пријателство, прогрес и економија

Локално

Заев – Мицотакис: Договорот од Преспа донесе решенија кои значат пријателство, прогрес и економија

Frontline

Заев - Мицотакис: Договорот од Преспа донесе решенија кои значат пријателство, прогрес и економија

Сител

Заев – Мицотакис: Договорот од Преспа донесе решенија кои значат пријателство, прогрес и економија

24Инфо

Lider Мета Слободен Печат +инфо Фактор Независен 360 степени iPortal

Заев побара помош од Грција за решавање на македонско-бугарскиот спор

Телма - 13.05.2021

Премиерот Зоран Заев побара помош од Грција за решавање на македонско-бугарскиот спор. Заев, кој учествува на Економскиот форум Делфи, што се одржува во Атина, рече дека верува дека спорот со Бугарија може да се реши и да се одблокираат македонските ...

Заев: Мицотакис често ме контактира за помош околу пандемијата, Грција испрати опрема

Канал5

Заев: Мицотакис често ме контактира за помош околу пандемијата, Грција испрати опрема од 2,65 милиони евра

ТВ21

Заев: Мицотакис често ме контактира за помош околу пандемијата

Слободен Печат

Заев: Мицотакис често ме контактира обидувајќи се да најде начин како да ни помогне во пандемијата

Press24

Заев: Мицотакис често ме контактира за помош околу пандемијата

Сител

Заев: Мицотакис често ме контактира за помош околу пандемијата, Грција испрати опрема од 2,65 милиони евра

еМагазин

Нова ТВ ММС +инфо Либертас Бизнис Вести Независен Фокус iPortal

Средба Заев – Блер: Потенцијали за соработки со глобалната ИТ компанија „Оракл“ за враќање на мобилноста на граѓаните

ТВ21 - 13.05.2021

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев на маргините на Економскиот Форум Делфи во Атина, оствари средба со поранешниот британски премиер Тони Блер. На средбата беше истакнато дека Договорот од Преспа е големо ...

Средба Заев-Блер: Потенцијали за соработки со глобалната ИТ компанија „Оракл“ за враќање на мобилноста на граѓаните

Република

Заев – Блер: Потенцијали за соработки со глобалната ИТ компанија „Оракл“ за враќање на мобилноста на граѓаните

Локално

(ВИДЕО) Средба Заев – Блер: Потенцијали за соработки со глобалната ИТ компанија „Оракл“ за враќање на мобилноста на граѓаните

Бриф

Заев – Блер: Потенцијали за соработки со глобалната ИТ компанија „Оракл“ за враќање на мобилноста на граѓаните

CivilMedia

Заев-Блер: Потенцијали за соработки со ИТ компанијата „Оракл“ за менаџирање на податоци поврзани со ковид-19

Мета

Средба Заев – Блер: Потенцијали за соработки со глобалната ИТ компанија „Оракл” за враќање на мобилноста на граѓаните

24Инфо

Frontline Денешен Канал5 360 степени Независен Независен Слободен Печат Фокус

Заев: Грција е силен лобист за нашиот пристапен процес за членство во ЕУ

ТВ21 - 13.05.2021

„Убеден сум дека наскоро грчкиот парламент ќе ги ратификува меморандумите за поддршка за забрзување на процесот на интеграција на Северна Македонија во ЕУ, за унапредување на економската соработка меѓу двете држави и Спогодбата за надгледување на ...

Заев за грчки „Авги“: Сé додека некој се обидува македонскиот јазик и идентитет да ги стави на европската маса за преговори, ние нема да преговараме

Frontline

Заев за грчки „Авги”: Грција е силен лобист за нашиот пристапен процес за членство во ЕУ и заедно одлично соработуваме на промовирање на европската перспектива на земјите од Западен Балкан

24Инфо

Заев за грчки „Авги“: Грција е силен лобист за нашиот пристапен процес за членство во ЕУ и заедно одлично соработуваме на промовирање на европската перспектива на земјите од Западен Балкан

Бриф

Заев за грчки „Авги”: Грција е силен лобист за нашиот пристапен процес за членство во ЕУ

Локално

Заев за грчки „Авги“: Сé додека некој се обидува македонскиот јазик и идентитет да го стави на европската маса ,ние нема да преговараме

Република

Заев: Сé додека некој се обидува македонскиот јазик и идентитет да го стави на европската маса ,ние нема да преговараме

PressingTV

Фокус Канал5 Сител Слободен Печат iPortal Опсервер Скопје инфо Press24