TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бислимовски: За 98,8 отсто од домаќинствата просечната цена на струјата ќе се зголеми за 7,4%

Канал5 - 29.06.2022

Цената на електричната енергија од први јули за првите три блока ќе се зголеми во просек за 7,4 проценти – одлучи Регулаторна комисијата за енергетика... Од први јули поскапа струја во просек за 7,4%.

Од 1 јули 7,4 отсто поскапа струја во просек, пресече Регулаторна комисија

Глас на Америка

Од петок поскапа струја за 7,4% за трите блок тарифи

Deutsche Welle

Регулаторната комисија денеска ќе ја објави новата цена на струјата

Телма

ТВ 24: Струјата поскапува во просек околу 8% за трите блок тарифи

Скопје инфо

ТВ 24: Струјата поскапува во просек околу 8% за трите блок тарифи, четвртиот блок ќе е најголемо зголемување

Бриф

ТРИ ОД 5-ТЕ ЕНЕРГЕТСКИ КОМПАНИИ ШТО УЧЕСТВУВААТ ВО КРЕИРАЊЕ НА ЦЕНАТА НА СТРУЈАТА СЕ ВО ЗАГУБА, колку ќе биде новото поскапување?

Пари

Сител Телма Локално Lider Република Денешен Нетпрес Вечер Прес

Бислимоски соопшти проценти, избегна да каже конкретни цени за поскапата струја

Р.С.Европа - 29.06.2022

Струјата за најголем дел од домаќинствата ќе поскапи за 7,4 проценти, соопшти денеска претседателот на Регулаторната комисија за енергетика Марко Бислимоски, но не кажа колкава ќе биде цената за киловатчас што ќе ја плаќаат граѓаните.

Струјата ќе поскапи за 7,4%, новата цена стартува од задутре

Алсат-М

РКЕ ги објави пресметките на ЕВН: од поскапување ќе се спасат само оние што најмалку трошат

А1 On

РКЕ ги објави пресметките на ЕВН: Од поскапување ќе се спасат само тие што трошат најмалку

Press24

РКЕ ги објави коефициентите и конечните цени за поскапувањето на струјата, фирмите и домаќинствата што трошат многу ќе плаќаат изгор скапо

Фактор

РКЕ ги објави коефициентите и конечните цени за поскапувањето на струјата, домаќинства кои трошат над 1.050 квч., ќе плаќаат поскапа струја за 320 отсто

Нетпрес

За домаќинствата кои трошат над 1.050 киловатчасови, поскапувањето е за 320 проценти

Република

Нова ТВ Локално Фокус Денешен Женски магазин

Митева: Власта го лаже народот, следува енормно поскапување на цената на струјата

Канал5 - 29.06.2022

Најголемиот број од домаќинствата ќе плаќаат и двојно поскапа струја. Почитувани, После денешните објави на новите цени едно е јасно: РКЕ е надвор од реалноста и од страдањата на овој народ кој едвај врзува крај со крај.

Скроен нов тарифник за струја, новата повисока цена ќе се знае во среда

Алфа

Митева: Власта го лаже народот, следува енормно поскапување на цената на струјата, најголемиот број од домаќинствата ќе плаќаат и двојно поскапа струја

Курир

Митева: Власта го лаже народот, следува енормно поскапување на цената на струјата а најголемиот број домаќинства ќе плаќаат и двојно поскапа струја

Нетпрес

Митева: Власта го лаже народот, следува енормно поскапување на цената на струјата

Сител

Митева: Власта го лаже народот, следува енормно поскапување на цената на струјата, најголемиот број од домаќинствата ќе плаќаат и двојно поскапа струја

Република

Митева: Власта го лаже народот, следува енормно поскапување на цената на струјата, најголемиот број од домаќинствата ќе плаќаат и двојно поскапа струја

24Инфо

Опсервер Денешен

ОД ПЕТОК НОВ ЦЕНОВНИК: За најголем дел од домаќинствата поевтина струја од досега, а ноќе речиси бадијала

Слободен Печат - 29.06.2022

„Евтината струја“ сега е 3,67 денари за еден киловат-час, а со новиот ценовник од петок, таа ќе биде 0,6183 денари, и за неа не важат блок тарифи Значително поевтина струја во ноќна тарифа од досега, но и пониски цени од досегашните за сите што ...

(Видео) Цената на струјата за домаќинствата скокна за 7,4 проценти, објави РКЕ

Нова ТВ

Сами пресметајте колку струја ќе потрошите, а колку може да заштедите за еден месец, советува проф. Шаревски

Н.Македонија

ГРАЃАНИТЕ НЕМА ПОТРЕБА ДА СТРАВУВААТ Професорот Талевски вели потрошувачите од првите три блок-тарифи може да заштедат

+инфо

Нови тарифни блокови за струјата: Оние што трошат повеќе ќе плаќаат поскапо, штедливите поевтино

24Инфо

Нови тарифни блокови за струја – ќе важат за време на скапата тарифа

Локално

Оние што трошат повеќе да плаќаат поскапо, РКЕ ги објави тарифните блокови

Фактор

Вечер Прес Centar Локално Бриф Слободен Печат Република Нетпрес Нова ТВ

(Видео) Митева: Власта го лаже народот, следува енормно поскапување на цената на струјата

Макфакс - 29.06.2022

„После денешните објави на новите цени едно е јасно, РКЕ е надвор од реалноста и од страдањата на овој народ кој едвај врзува крај со крај. Власта повторно удри по џебот на граѓаните. Најголемиот број од домаќинствата, согласно тарифните блокови 3 и ...

Митева: Власта го лаже народот, следува енормно поскапување на цената на струјата

Press24

Митева за поскапувањето на струјата: РКЕ е надвор од реалноста

Локално