TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Демолирано кафулето „Дамар“ во Скопска чаршија

Макфакс - 24.10.2014

Група од десетина маскирани лица во четврток вечер го демолирале кафулето „Дамар“ во старата Скопска чаршија каде што се одржувала прослава на ЛГБТ центарот. Во инцидентот е повредено едно лице.

Во кафулето „Дамар“ насилно била прекината прославата на ЛГБТ центарот (ФОТО)

МКД - 24.10.2014

Дваесетина хулигани синоќа ја прекинале прославата за двегодишнината од постоењето на ЛГБТ центарот и го демолирале кафулето „Дамар" во Старатаа скопска чаршија.

Фото: Демолирано кафулето „Дамар“ за време на прославата на ЛГБТ-центарот

Фокус - 23.10.2014

Насилници го прекинаа роденденот на ЛГБТ центарот, една девојка е повредена 30-тина насилници упаднаа вечерва во кафе барот „Дамар“ во Старата скопска… Насилници го прекинаа роденденот на ЛГБТ ...

ФОТО: Демолиран кафе барот Дамар, има повредени

Радио МОФ - 23.10.2014

Искршени стакла, големо присуство на полицијата и вознемирени посетители е сликата во Скопската Чаршија по вечерашниот напад во кој беше демолиран кафе барот „Дамар“.

Демолирано кафулето Дамар во Скопје

Р.С.Европа - 23.10.2014

Во четвртокот вечерта група луѓе го демолирале кафулето Дамар во Скопската Чаршија каде се одбележувала втората годишнина од основањето на ЛГБТИ Центарот за поддршка.

Хулигани го нападнале кафулето „Дамар“ во Скопската чаршија, повредена е девојка

Фокус - 23.10.2014

Во моментите кога се одржувала прослава на Хелсиншкиот комитет за човекови права по повод годишнината од формирањето на ЛГБТ центарот Насилници го прекинаа роденденот на ЛГБТ центарот, една девојка е ...

Демолирано кафулето „Дамар“ (ФОТО)

Телеграф - 23.10.2014

Присутните велат дека напаѓачите биле група од триесетина лица со капи на главите кои гостите ги нападнале со камења и шишиња од пиво Инцидентот кој се случи вечерва во скопската чаршија , во кој ...

Инцидент во Скопска чаршија - демолиран кафе барот „ Дамар“ од група маскирани

Канал5 - 24.10.2014

Инцидент во старата Скопска чаршија - вечерва демолиран кафе барот Дамар, имало и повредени (фото:телеграф.мк) Според неофицијални информации група од 20 до 30 лица за време на роденденска забава ...

Нападнат и демолиран кафе-барот Дамар

Радио МОФ - 23.10.2014

Група од 20 до 30 лица вечерва го нападнале и демолирале кафе барот Дамар во Старата Скопска Чаршија, потврдија за Радио МОФ дел од присутните во кафе барот.

Искршено кафулето Дамар, насилници ја прекинале прославата на ЛГБТ

Република - 23.10.2014

Фото: Телеграф Насилници го прекинале роденденот на ЛГБТ центарот. Според првичните информации една девојка е повредена откако 30-тина насилници упаднале во кафе барот „Дамар“ во Старата скопска ...

(ДОПОЛНЕТО) ФОТО: Со гајби и шишиња нападнати присутните на 2 години од ЛГБТИ центарот

Либертас - 23.10.2014

Вечерва уште еден напад на ЛГБTИ заедницата во старата чаршија во Скопје. Во кафулето Дамар припадници на ЛГБТИ заедницата и нивни подржувачи и пријатели одбележуваа 2 години од отварањето на ЛГБТИ ...

Хулигани го нападнаа кафулето „Дамар“ во Старата скопска чаршија

Нова ТВ - 23.10.2014

Група хулигани вечерва околу 20:45 часот го нападнаа кафулето „Дамар“ во Старата скопска чаршија каде во моментов се одржува прослава на Хелсиншкиот комитет за човекови права по повод годишнината од ...

Хулигани ја прекинале прославата на ЛГБТ заедницата во кафулето „Дамар“

МКД - 23.10.2014

Дваесетина хулигани со маски на лицето вечерва влегле во кафулето „Дамар" во Старата скопска чаршија и со кршење на инвентарот го прекинале собирот на Хелсиншкиот комитет за човекови права по повод ...

Хулигани го демолираа „Дамар“ за време на ЛГБТ прослава

Таратур - 24.10.2014

Насилници го прекинаа роденденот на ЛГБТ центарот, една девојка е повредена 30-тина насилници упаднаа вчера вечер во кафе барот „Дамар“ во Старата скопска чаршија на прославата на двегодишнината на ...

(Фото) Демолиран барот Дамар во Скопската чаршија: Насилници ја прекинаа прославата на ЛГБТИ Центарот

еМагазин - 24.10.2014

Искршени стакла, големо присуство на полицијата и вознемирени посетители е сликата во Скопската чаршија по вечерашниот напад на кафе барот „Дамар“. Повредени се неколку лица, а една девојка е ...

ФОТО: Нападнато кафулето Дамар, повредена е една девојка

А1 On - 23.10.2014

30 – тина маскирани насилници вечерва го демолирале кафе барот „Дамар“ за време на прославата на двегодишнината на ЛГБТ центарот, една девојка е повредена, јавува Фокус.

Хулигани го нападнаа кафулето „Дамар“ при прослава на годишнината од ЛГБТ Центарот

+инфо - 23.10.2014

Група хулигани вечерва околу 20:45 часот го нападнаа кафулето „Дамар“ во Старата скопска чаршија, каде во моментов се одржува прослава на Хелсиншкиот комитет за човекови права по повод годишнината од ...

Вечерва искршено кафулето „Дамар“ во Старата скопска чаршија, повредена девојка!

Бриф - 23.10.2014

Група хулигани вечерва околу 20:45 часот го нападнаа кафулето „Дамар“ во Старата скопска чаршија каде во моментов се одржува прослава на Хелсиншкиот комитет за човекови права по повод годишнината од ...

ХУЛИГАНИ ВЕЧРВА ГО НАПАДНАЛЕ КАФУЛЕТО „ДАМАР“: Има повредена девојка

Телеграф - 23.10.2014

Во моментов полиција врши увид на местото на настанот Група хулигани вечерва нешто пред 21 часот го нападнале кафулето „ Дамар “ во Старата скопска чаршија каде во моментов се одржува прослава на ...

Вечерва искршено кафулето Дамар во чаршија, повредена девојка – славеле ЛГБТ годишнина

МК News - 23.10.2014

Група хулигани вечерва околу 20:45 часот го нападнаа кафулето „Дамар“ во Старата скопска чаршија каде во моментов се одржува прослава на Хелсиншкиот комитет за човекови права по повод годишнината од ...

Хулигани го нападнаа кафулето „Дамар“, повредена една девојка

Утрински - 23.10.2014

Група хулигани вечерва нешто пред 21 часот го нападнале кафулето „Дамар“ во Старата скопска чаршија каде во моментов се одржува прослава на Хелсиншкиот комитет за човекови права по повод годишнината ...

ФОТО: Демолирано познато кафуле во Чаршија, повредена девојка

Курир - 23.10.2014

Група хулигани вечерва нешто пред 21 часот го нападнале кафулето „Дамар“ во Старата скопска чаршија каде во моментов се одржува прослава на Хелсиншкиот комитет за човекови права по повод годишнината ...

ФОТО: Нов инцидент во Чаршија, претепана девојка и демолирано кафуле

Сител - 24.10.2014

Синоќа група хулигани го нападнале кафулето „Дамар“ во Старата скопска чаршија каде во моментот кога се одржувала прослава на Хелсиншкиот комитет за човекови права по повод годишнината од формирањето ...