TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Да беше жив ќе наполнеше 40 години: Среќен роденден Тоше!

Скопје инфо - 25.01.2021

Денес изминуваат 40 години од раѓањето на најголемата македонска ѕвезда, нашиот ангел Тоше Проески. Човекот кој освен огромен талент поседуваше и огромно срце и секогаш имаше љубов за сите.

Утре изминуваат 40 години од раѓањето на најголемата македонска ѕвезда, нашиот непребол Тоше Проески, вечна слава!

Порта - 24.01.2021

Утре, 25.01.2021 изминуваат 40 години од раѓањето на најголемата македонска ѕвезда, нашиот ангел Тоше Проески. Човекот кој со својот огромен талент, позитивна енергија која зрачеше од миг во миг и секогаш со љубов за сите.

БАЛКАНОТ НЕ ГО ЗАБОРАВА: Во Хрватска ќе се одржи миса за 40-от роденден на Тоше Проески

Вечер - 23.01.2021

Засекогаш со нас во срцето, 25 јануари, 40 роденден на Тоше Проески. Вака хрватската дискографска куќа „Хит рекордс“ ја најавува молитвата по повод раѓањето на најголемиот македонски пејач.

Во Хрвтаска молитва по повод 40 години од раѓањето на Тоше

Локално - 23.01.2021

„Ден пред неговиот 40-ти роденден, во недела на 24 јануари, по Светата миса во капелата кај Паркот на Рокот во Загреб, која започнува во 10:00 часот, ќе се присетиме на непреболениот пејач со молитва.

Молитва во Хрватска за Тоше Проески : “Засекогаш со нас во срцето, 25 јануари, 40 роденден на Тоше Проески”

Во Центар - 23.01.2021

Од дискографската куќа се сеќаваат на неговите зборови – „Не сакам да ми симнувате капа, само сакам да се гордеете со мене“, и велат дека овие зборови живеат во сите кои го познавале, но и оние кои никогаш не го запознале младиот музичар.

По повод 40-тиот роденден на Тоше – ќе има Света миса во Загреб

Нетпрес - 23.01.2021

Да беше жив македонската музичка легенда Тодор Тоше Проески оваа година, во понеделник на 25 јанури ќе го славеше својот јубилеен 40-ти роденден. Наместо радост, тага во срцата на секој од нас.

Хрватите не го забораваат: Во Загреб ќе се одржи миса во пресрет на 40-от роденден на Тоше Проески

Точка - 23.01.2021

Засекогаш со нас во срцето, 25 јануари, 40 роденден на Тоше Проески. Вака хрватската дискографска куќа „Хит рекордс“ ја најавува молитвата по повод раѓањето на најголемиот македонски пејач.

Хрватите не го забораваат Тоше, во Загреб ќе се одржи молитва за неговиот 40 роденден

Акцент - 23.01.2021

Оваа година, ден пред неговиот 40-ти роденден, во недела, на 24 јануари, по Светата миса во капелата кај Паркот на Рокот во Загреб, која започнува во 10:00 часот, ќе се присетиме на непреболениот пејач со молитва.

Миса во Загреб по повод 40-от роденден на Тоше: „Беше скромен, велеше: Не сакам да ми симнувате капа, само сакам да се ...

Попара - 23.01.2021

Оваа година, ден пред неговиот 40-ти роденден, во недела, на 24 јануари, по Светата миса во капелата кај Паркот на Рокот во Загреб, која започнува во 10:00 часот, ќе се присетиме на непреболениот пејач со молитва.