TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) Me силуваше додека децата беа покрај нас: Потресно сведочење на српската актерка за ужасот што го преживеала

А1 On - 21.01.2021

24-годишната актерка Милена Радуловиќ, жртва на сопственикот на актерското училиште 69-годишниот Мирослав Мика Алексиќ, кој е осомничен дека ја силувал и сексуално ја вознемирувал, но и уште пет други девојчиња кои биле негови ученици, зборуваше пет ...

Потресно сведоштво: Милена низ солзи раскажа како Алексиќ ја силувал

Мастило

Пет часа траеше сослушувањето на Радуловиќ: На моменти беше навистина тешко

Република

Ќерката на Ивана Петерс за малку ќе се запишела во училиштето на Мика Алексиќ: Сега ми е драго што задоцнивме на уписот

Хаштаг

Животот ѝ стана пекол: Која е сопругата на Мика Алексиќ?

Мастило

Најпознатата српска актерка Мира Бањац со поддршка за Милена Радуловиќ

Курир

Пеле: Студентките плачеа кога ми зборуваа за Алексиќ

Локално

Вистина.мк Нетпрес Канал5 Мастило Република

По Радуловиќ, утре ќе биде сослушана и актерката Ива Илинчиќ: Тврди дека и таа била жртва на Алексиќ

ММС - 20.01.2021

Младата актерка, Ива Илинчиќ која тврди дека исто така била жртва на професорот по глума, Мирослав Мика Алексиќ би требало да биде сослушана утре во Вишото јавно обвинителство во Белград. Актерката од Драмскиот театар во Белград, но и уште неколку ...

(ФОТО) Актерките злоставувани од Мика Алексиќ за време на школувањето

Мастило

Откако проговори за пеколот низ кој поминала, се огласи и нејзина колешка: Актерката објави фотографија со Милена и замоли само едно

Точка

Само едно е важно: Проговори актерката која го обвини Алексиќ за сексуално злоставување

Мастило

КОЈ Е МИКА АЛЕКСИЌ? Ова се сите детали од биографијата на човекот кого актерките го обвинија за вознемирување!

Фактор

И таа го пријавила професорот Мика Алексиќ- Ива Илинчиќ прозборе за сексуалното вознемирување кое го трпела со години

Press24

И актерката Ива Илинчиќ проговори за траумите кои ги доживеала од професорот Мика Алексиќ: „Се срамев, бидејќи бев злоставувана“

Репортер

Ивица Дачиќ бара кастрација за силувачот на глумици: Тоа е монструм кој ги повторува делата

Во Центар - 20.01.2021

За некои злосторства, не треба да има сочувство, туку треба да има жестока осуда. Во синоќешното популарно шоу на Пинк Телевизија гостуваше претседателот на народното собрание на Србија, Ивица Дачиќ и го искажа своето мислење за познатата „школа“ за ...

Мика Алексиќ им зборувал на учениците: Девојките имаат само два правци - да бидат елитни проститутки или уличарки

Хаштаг

Проговори жената на Мика Алексиќ: Цел ден ме чекаа некои луѓе околу куќата, мораше да молчам

Хаштаг

Се огласи и сопругата на Мика Алексиќ: „Јас не смеам ништо да кажам“

Вистина.мк

Вељко Ражнатовиќ одел во училиштето на Мика Алексиќ: Нема милост кон силувачите

Хаштаг

„Морам да молчам“: По обвиненијата за силување, се огласи сопругата на Мирослав Мика Алексиќ

Курир

Се огласи сопругата на Мика Алексиќ кој е обвинет за силување на Милена Радуловиќ: „Срам ми е да излезам од дома!“

Убавина и Здравје

„До кога за жртвите на силувачот ќе мислите дека сами си го барале?“, револтирана Тијана во поддршка на Милена ...

Репортер - 20.01.2021

Пејачката Тијана Дапчевиќ е една од многуте јавни личности што ѝ дадоа поддршка на Милена Радуловиќ кога актерката го пријави поранешниот учител по глума Мирослав Алексиќ за силување. Тијана вели дека ѝ пречат негативните коментари во врска со ...

Тијана Дапчевиќ со гласна поддршка за Милена Радуловиќ: Сите тишини еден ден стануваат крик

Слободен Печат

„Срам да ви е за секој коментар кој не е поддршка“ – Тијана Дапчевиќ со моќен статус за Србинката што обелодени силување

Црнобело

За скандалот што со денови ја тресе Србија, се огласи и нашата Тијана Дапчевиќ: „Секоја тишина еден ден станува вресок!“

Вистина.мк

Тијана Дапчевиќ со поддршка за Милена Радуловиќ: „Молчењето не е злато, никогаш и не било!“

Убавина и Здравје

Тијана Дапчевиќ со поддршка за Милена: Сите тишини еден ден стануваат крик

Женски магазин

„Зошто дури сега проговорила?“ Се огласи и Тијана Дапчевиќ за скандалот што со денови ја 'тресе' Србија

Точка

Карлеуша: Кого го фолирате?! Актерките ги злоставуваат со децении

Бриф - 20.01.2021

Пејачката Јелена Карлеуша преку статус на социјалните мрежи ги поддржа Милена Радуловиќ, Ива Илинчиќ и другите ученички од училиштето на Мика Алексиќ, кои биле силувани или претрпеле сексуално вознемирување.

Карлеуша: Јавна тајна е сексуалната злоупотреба на млади актерки

Локално