TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Салах по голот почна да слави титула, ама навивач веднаш го „спушти на земја“ (ФОТО+ВИДЕО)

Sport 1 - 23.05.2022

Последното коло од Премиер лигата донесе спектакуларно возбудување и неверојатни пресврти, поради што прашањето околу титулата се решаваше буквално во последните минути, со оглед што Манчестер Сити, како прв фаворит, во второто полувреме губеше и со ...

Салах тргна еуфорично да го слави голот, а тогаш забележа што му покажува навивач од трибините

Спортски

Најголемата ѕвезда на Евертон му фати сеир на Ливерпул откако загуби уште една тесна битка за титулата

Дерби

Каков момент: Салах мислеше дека постигна гол за титула, веднаш дојде корекција од трибини!

Спортклуб

(Видео) Ги соблече панталоните, па направи шоу за паметење: „Двојникот“ на Пеп ги збуни сите во соблекувалната на Сити

ММС

Гвардиола: Во животот немам видено екипа како Ливерпул, но ние сме легенди

Екипа

Гвардиола: Ние сме легенди, следната сезона ќе видите каков генијалец сум

Слободен Печат

Спортманија Оff.net Дерби Sport 1 Оff.net Спортклуб Спортманија Gol.mk

Навивачите на Сити го нападнаа голманот на Астон Вила по натпревар: „Тие идиоти нема да ми ги уништат емоциите“ (ВИДЕО)

Sport M - 23.05.2022

Астон Вила вчера имаше шанса да му помогне на Ливерпул да ја освои титулата во Англија со реми или победа. И тие направија одлично. Водеа со 0:2 до 78. минута, а потоа Сити за пет минути направи голем пресврт и дојде до нов шампионски трофеј.

Голманот на Астон Вила доби неколку удари на „Итихад“, Сити најави доживотни суспензии за фановите (Видео)

Дерби

Инцидент на „Итихад“: Навивачите на Сити го нападнале голманот на Астон вила!

Sport 1

Голем инцидент: Навивачи на Манчестер Сити го нападнале голманот на Астон Вила

Екипа

НАВИВАЧИТЕ НА СИТИ ГО НАПАДНАА ОЛСЕН Инцидент на стадионот „Итихад“ (ВИДЕО)

+инфо

Инцидент на прославата: Фанови на Сити го нападнале голманот на Астон Вила!

SportMedia

Инцидент по натпреварот на „Итихад“: Голманот на Астон Вила нападнат од навивачи на Манчестер Сити

Курир

МакФудбал TopSport Макфакс

Клоп со коментар за лажниот гол на Астон Вила: Помисливме дека има израмнување во Манчестер (Видео)

Дерби - 23.05.2022

Навивачите на Ливерпул и Манчестер Сити доживеаја сосема различни и констрастни емоции во период од само 15 минути, бидејќи расположенијата од очај до екстаза наизменично се менуваа на двата стадиони.

Луда завршница во Премиер лигата: Манчестер сити со три гола за пет минути ја освои титулата

Слободен Печат

Трилер-завршница во Манчестер: Сити е старо-нов шампион во Англија, „пирова“ победа за Ливерпул (ВИДЕО)

Екипа

ВИДЕО: Сити за ПЕТ минути направи епски пресврт и ја одбрани титулата во ПЛ!

Gol.mk

Манчестер Сити со луд пресврт ја победи Астон Вила и стана шампион на Англија (ВИДЕО)

МКД

„Енфилд“ еруптира од радост за 3:3 на „Етихад“ за фантомски гол постигнат од Астон Вила (ВИДЕО)

Спортманија

Ширер за пресвртот на „Итихад“: Знаевме што му е потребно на Сити

Дерби

Спортски Sport M SportMedia Нетпрес Gol.mk Екипа Спортманија СуперСпорт

Лажната тревога која направи зафрканција со цел стадион на Ливерпул

Оff.net - 23.05.2022

Во целата драма во последно коло во Премиер лига, Ливерпул успеа да го сврти резултатот против Вулверхемптон и да чека Астон Вила и Стивен Џерард да направат шок во Манчестер. На „Енфилд Роуд“ во еден момент додека црвените водеа, некој со алузија ...

Збогување со стил: Шпалир на „Енфилд“ за Ориги (видео)

Екипа

„Волците“ по само три минути го шокираа Ливерпул на „Енфилд“ (ВИДЕО)

Sport 1

Спектакл за крај во Премиер лигата, Сити во пол-позиција пред Ливерпул во трката за титулата

Слободен Печат

Ливерпул се збогува од „Принцот на Енфилд“, џокерот кој одговараше кога беше најпотребно

Екипа

ПОЛУВРЕМЕ: Манчестер сити засега е шампион, но Ливерпул е во одлична позиција за да ја „украде“ (ВИДЕО)

Спортманија

Дали Ливерпул се откажа од титулата? „Волците“ водат на Енфилд (ВИДЕО)

Спортманија

24Фудбал SportMedia Gol.mk Екипа SportMedia TopSport Gol.mk Макфакс

Гвардиола: Се јавив во Реал и ми дадоа добар совет

Кајгана - 23.05.2022

Манчестер Сити губеше со 2:0 од Астон Вила до 76. минута од последното, 38. коло во Премиер лигата. Со победата на Ливерпул над Вулверхемптон, тимот од Манчестер ќе останеше без титула. Сепак, за пет минути Илкај Гундоган постигна два, а Родри еден ...

Сити беше на колена, па за пет минути направи чудесен пресврт и ја одбрани титулата во ПЛ (ВИДЕО)

Дерби

(Видео) Еуфорија на „Етихад“, Манчестер сити ја одбрани титулата во Премиерлигата

Нова ТВ

Манчестер Сити со магичен пресврт ја одбрани титулата во Англија

Спортклуб

Манчестер Сити е шампион, се врати од „мртви“ до титула (ВИДЕО)

МакФудбал

ВИДЕО: Сити со три гола за 5 минути ја сруши Астон Вила и стигна до шампионска титула во Премиерлигата

Фактор

Шампионски хет-трик на Манчестер сити вреден за седма круна во Премиер лигата (ВИДЕО)

Спортманија

Локално TopSport Макфакс Денар

Салах со импресивно достигнување во Премиер лигата

Локално - 23.05.2022

Мохамед Салах ги зграпчи индивидуалните трофеи за најдобар стрелец (23 гола) за сезоната во Премиер лигата и за број 1 во асистенции (13). Така, египетската ѕвезда на Ливерпул стана само четвртиот играч во историјата на Премиер лигата, кој во една ...

(ВИДЕО) „Росонерите“ се вратија на победничкиот пиедестал

Спортклуб

Салах, за утеха, нај-стрелец и нај-асистент

МакФудбал