TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ѓоковиќ ќе може да игра на Австралија опен

Вечер Прес - 03.07.2022

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, повторно ќе може да игра на грен слем турнирот – Австралија Опен. По скандалот кој го окупираше вниманието на светската јавност и политичкиот прогон на тогаш најдобриот тенисер во светот, освојувач на 20 грен слемови, ...

Австралија дозволи влез на невакцинирани лица, Ѓоковиќ во јануари оди по одмазда!

Спортманија - 03.07.2022

Одлична вест за Новак Ѓоковиќ, државата Австралија од 6-ти јули ги отвора границите и за лицата кои немаат примено вакцина против Ковид-19. Како што стојат работите, Србинот најверојатно ќе може да игра на својот омилен грен-слем во јануари следната ...

Австралија го менува протоколот, Ѓоковиќ ќе може на Австралија Опен?

Gol.mk - 03.07.2022

Драмата со Новак Ѓоковиќ пред минатото издание на Австралија Опен крена глас во спортскиот свет. Србинот не доби виза за престој бидејќи не беше вакциниран, па по неколкудневно судење беше депортиран и доби забрана за влез во земјата.

Австралија ги менува правилата – Ѓоковиќ ќе може да оди во Мелбурн

А1 On - 03.07.2022

Австралиските власти одлучија да ги променат условите за влез во земјата, а новите правила ќе стапат на сила на 6 јули, пишува „Сиднеј морнинг хералд“. Според нив, странските државјани нема да мора да го пријавуваат статусот на вакцинација, со што ...

Зошто Ѓоковиќ не се поздрави со австралискиот судија?

Gol.mk - 02.07.2022

Новак Ѓоковиќ немаше проблеми во дуелот со сонародникот Миомир Кецмановиќ на патот до четвртото коло на Вимблдон . Еден потег на српскиот ас по завршувањето на мечот го привлече вниманието на тениската јавност.

Младиот Холанѓанец оптимист: Морам да верувам во победа над Ѓоковиќ

Gol.mk - 02.07.2022

Младиот холандски тенисер, Тим Ван Ријтовен е следен ривал на Новак Ѓоковиќ на Вимблдон. 25-годишното момче кое се покажа во јавноста со победата над Данил Медведев на турнир во Хертогенбош има сериозни амбиции, а најави дека би можел дури да го ...

Ѓоковиќ: Не размислувам дали ќе добијам корона

Канал5 - 02.07.2022

Новак Ѓоковиќ во третото коло на Вимблдон го совлада Миомир Кецмановиќ со 6:0, 6:3, 6:4, а во четвртото ќе игра против Холанѓанецот Тим ​​Ван Ријтовен (25), 104. играч на светот. По победата над неговиот сонародник Кецмановиќ, новинарите се ...

Ѓоковиќ предизвика многу реакции со својот потег: Затоа добив таков поглед од судијата….. (Видео)

Дерби - 02.07.2022

Новак Ѓоковиќ не му даде никаква шанса на Миомир Кецмановиќ и со преубедлива победа над својот сонародник се пласираше во осминафиналето на Вимблдон, односно во втората недела на третиот грен слем турнир во годината.

(ВИДЕО) Ѓоковиќ: Навистина ли не се ракував со судијата? Ах, затоа ме погледна така

Бриф - 02.07.2022

Л Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, ја објасни ситуацијата по мечот со сонародникот Миомир Кецмановиќ во третото коло на Вимблдон (6:0, 6:3, 6:4). Ѓоковиќ по завршувањето на мечот отиде на мрежа и се поздрави со Кецмановиќ, но не го стори тоа и со ...

ВИДЕО: Ѓоковиќ не се поздрави со судијата од Австралија, објасни и зошто

Фактор - 02.07.2022

Новак Ѓоковиќ сигурно маршира на Вимблдон, обезбеди оминафинале, откако лесно и максимален резултат го победи Миомир Кецмановиќ. Актуелниот шампион запиша победа со 6-0, 6-3 и 6-4, по мечот Ѓоковиќ не се поздрави со судијата кој беше ид Австралија.

Ѓоковиќ објасни зошто не се поздрави со судијата кој беше од Австралија (Видео)

Спортманија - 02.07.2022

Новак Ѓоковиќ без многу мака се пласираше во осминафиналето од Гренд слем турнирот на Вимблдон, откако лесно со 3:0 во сетови го победи сонародникот Миомир Кецмановиќ. По завршување на мечот, Ѓоковиќ се поздрави со противникот, но кога поминуваше ...

Каков татко, таков син: Стефан Ѓоковиќ со форхенд во стилот на Новак (ФОТО)

Gol.mk - 01.07.2022

Новак Ѓоковиќ објави фотографија на која покажа дека неговиот син Стефан дефинитивно покажува љубов кон тенисот. Синот на популарниот тенисер беше фатен како го копира форхендот на својот татко.

Ѓоковиќ продолжува со одличните партии, денеска настрада Кецмановиќ

МКД - 01.07.2022

Новак Ѓоковиќ имаше ново маестрално издание на Вимблдон и со 3-0 во сетови (6-0, 6-3 и 6-4) го совлада неговиот сонародник Миомир Кецмановиќ. Новак Ѓоковиќ се пласираше во 4. коло на Вимблдон, Србинот за помалку од два часа славеше во пресметката со ...

Ѓоковиќ рутински до четврто коло, Кецмановиќ без шанси во српскиот дуел

Gol.mk - 01.07.2022

Новак Ѓоковиќ очекувано немаше проблеми во српскиот дуел на Вимблдон против Миомир Кецмановиќ (6-0, 6-3, 6-4). Првиот фаворит не губеше време и без загубен гем го отвори мечот. Следуваше рутинска игра и во вториот сет, а веќе на почетокот од третиот ...

Ѓоковиќ без проблеми го победи Кецмановиќ за осминафинале на Вимблдон

Спортски - 01.07.2022

Новак Ѓоковиќ без проблеми се пласираше во осминафиналето на Вимблдон откако со 3:0 во сетови беше подобар од Миомир Кецмановиќ. Ѓоковиќ го добие Кецмановиќ со 6:0, 6:3 и 6:4. Првиот сет донесе целосна доминација на Ѓоковиќ, а во вториот сет видовме ...

Ѓоковиќ убедливо преку Кецмановиќ до осминафинале на Вимблдон

Екипа - 01.07.2022

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ без апсолутно никакви проблеми со одлична игра се пласираше во осминафиналето на Вимблдон победувајќи го Миомир Кецмановиќ. Ѓоковиќ славеше во три сета добивајќи ги со 6-0, 6-3 и 6-4, по што во осминафиналето ќе се ...

Ѓоковиќ без милост за сонародникот, Марија со победа за сите мајки

TopSport - 01.07.2022

Новак Ѓоковиќ немаше милост кон својот сонародник Миомир Кецмановиќ, совладувајќи го со 6:0/6:3/6:4 во третото коло на Вимблдон за помалку од два часа, за да обезбеди дуел со Холанѓанецот Тим ван Рајтховен во осминафиналето на турнирот каде што ја ...

Новак го “збриша“ Кецмановиќ и се пласираше во осминафиналето на Вимблдон!

SportMedia - 01.07.2022

Иако се очекуваше српско дерби, сепак немаше никакво дерби, никаква неизвесност. Новак Ѓоковиќ со 3:0 во сетои го повбеди или просто го “збриша“ својот сонародник Миомир Кецмановиќ и се пласираше во следната рунда на Вимблдон.

Ѓоковиќ не се ни испоти во дуелот против сонародникот

Спортманија - 01.07.2022

Миомир Кецмановиќ беше како спаринг партнер во дуелот со Новак Ѓоковиќ во третото коло на Вимблдон. Српското дерби кое траеше помалку од два часа, одеше во еден правец, фаворитот загуби само седум гејма, и победи со 6-0, 6-3, 6-4.

Каков татко, таков син: Стефан Ѓоковиќ стана хит поради неговата техника

Кајгана - 01.07.2022

На официјалната веб-страница на Вимблдон беа објавени две интересни фотографии на кои се гледа сличноста меѓу Новак Ѓоковиќ и неговиот син Стефан. Семејството Ѓоковиќ моментално се наоѓа во Лондон, каде еден од најдобрите тенисери на сите времиња се ...

Ѓоковиќ фуриозно до следната рунда на Вимблдон

Курир - 01.07.2022

Новак Ѓоковиќ имаше ново маестрално издание на Вимблдон и со 3-0 во сетови (6-0, 6-3 и 6-4) го совлада неговиот сонародник Миомир Кецмановиќ. Новак Ѓоковиќ се пласираше во 4. коло на Вимблдон, Србинот за помалку од два часа славеше во пресметката со ...

Ѓоковиќ: Навистина ли не се ракував со судијата? Ах, затоа ме погледна така (видео)

Опсервер - 02.07.2022

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, ја објасни ситуацијата по мечот со сонародникот Миомир Кецмановиќ во третото коло на Вимблдон (6:0, 6:3, 6:4). Ѓоковиќ по завршувањето на мечот отиде на мрежа и се поздрави со Кецмановиќ, но не го стори тоа и со ...

Ѓоковиќ: Навистина ли не се ракував со судијата? Ах, затоа ме погледна така

MakPress - 02.07.2022

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, ја објасни ситуацијата по мечот со сонародникот Миомир Кецмановиќ во третото коло на Вимблдон (6:0, 6:3, 6:4). Ѓоковиќ по завршувањето на мечот отиде на мрежа и се поздрави со Кецмановиќ, но не го стори тоа и со ...

Ѓоковиќ не се ракуваше со судијата од Австралија по победата над Кецмановиќ

Независен - 02.07.2022

Англија- Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, ја објасни ситуацијата по мечот со сонародникот Миомир Кецмановиќ во третото коло на Вимблдон (6:0, 6:3, 6:4). Ѓоковиќ по завршувањето на мечот отиде на мрежа и се поздрави со Кецмановиќ, но не го стори тоа и ...

Ѓоковиќ: Навистина ли не се ракував со судијата? Ах, затоа ме погледна така (ВИДЕО)

Курир - 02.07.2022

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, ја објасни ситуацијата по мечот со сонародникот Миомир Кецмановиќ во третото коло на Вимблдон (6:0, 6:3, 6:4). Ѓоковиќ по завршувањето на мечот отиде на мрежа и се поздрави со Кецмановиќ, но не го стори тоа и со ...

НАВИСТИНА ЛИ СЕ РАКУВАВ СО СУДИЈАТА? Ѓоковиќ вели, ништо лично ВИДЕО

+инфо - 02.07.2022

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, ја објасни ситуацијата по мечот со сонародникот Миомир Кецмановиќ во третото коло на Вимблдон (6:0, 6:3, 6:4). Ѓоковиќ по завршувањето на мечот отиде на мрежа и се поздрави со Кецмановиќ, но не го стори тоа и со ...

Ѓоковиќ: Навистина ли не се ракував со судијата? Ах, затоа ме погледна така (видео)

Во Центар - 02.07.2022

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, ја објасни ситуацијата по мечот со сонародникот Миомир Кецмановиќ во третото коло на Вимблдон (6:0, 6:3, 6:4). Ѓоковиќ по завршувањето на мечот отиде на мрежа и се поздрави со Кецмановиќ, но не го стори тоа и со ...

Ѓоковиќ: Не сум премногу загрижен, не размислувам дали ќе фатам корона

Спортклуб - 02.07.2022

Новак Ѓоковиќ во третото коло на Вимблдон го победи Миомир Кечмановиќ со 6:0, 6:3, 6:4, а во четвртото коло ќе игра против Холанѓанецот Тим ​​Ван Ријтовен (25), 104. играч во светот. По победата над сонародникот Кечмановиќ, новинарите се интересираа ...

Австралија ги менува правилата – Ќе може ли Ѓоковиќ да оди во Мелбурн

Скопје1 - 03.07.2022

Австралиските власти одлучија да ги променат условите за влез во земјата, а новите правила ќе стапат на сила на 6 јули, пишува „Сиднеј морнинг хералд“. Според нив, странските државјани нема да мора да го пријават својот вакцинален статус, со што се ...