TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Huawei Honor 10 со една нога пред официјална промоција

Телефони.мк - 16.04.2018

Honor 10 претстојниот супер смартфон на суб брендот на Huawei со супер цена целосно е потврден од страна на кинеската телекомуникациска агенција TENАA со што и официјално веќе се познати сите негови спецификации.

Xiaomi потврди кој смартфон ќе биде ѕвездата на 25 април

Телефони.мк - 16.04.2018

Xiaomi веќе подолго време е познато дека на 25 април ќе одржи пролетно промотивно шоу на кое ќе претстави интересни новитети, а сега потврди и дека ѕвезда на вечерта ќе биде претстојниот квалитетен смартфон со достапна цена Xiaomi Mi 6X .