TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фотографија на денот: Папата планира да земе со себе 50 мигранти од Кипар

Deutsche Welle - 03.12.2021

Папата Франциско од Кипар со себе ќе земе 50 мигранти, се вели во Никозија. Ватикан сѐ уште молчи. Во малата црква на Светиот крст треба да се случи голем момент од посетата на папата Франциско на Кипар.

Фотографија на денот: Папата планира да земе со себе 50 мигранти од Кипар

Либертас - 03.12.2021

Во малата црква на Светиот крст треба да се случи голем момент од посетата на папата Франциско на Кипар. Црквата која се наоѓа среде граничната линија помеѓу турскиот и грчкиот дел на Кипар, денеска треба да биде место каде папата ќе се сретне со ...

Папата Франциск од Кипар ќе земе 50 мигранти

Вечер Прес - 02.12.2021

Кипар е географски, историски, културен и верски крстопат и благодарение на оваа позиција може да промовира мир. Нека биде отворена работилница за градење мир во Медитеранот, порача папата Франциск за време на свеченоста во Претседателската палата, ...

Папата во посета на Кипар, со себе ќе земе 50 мигранти

Н.Македонија - 02.12.2021

Папата Франциск со себе ќе земе 50 мигранти од Кипар, изјави кипарскиот претседател Никос Анастасиадис. Во својот поздравен говор, Анастасиадис се осврна на проблемот со бегалците. „Народот на Кипар лично ја доживеа болката од азил и протерување од ...

Папата во посета на Кипар, со себе ќе земе 50 мигранти

Press24 - 02.12.2021

Папата Франциск со себе ќе земе 50 мигранти од Кипар, изјави кипарскиот претседател Никос Анастасиадис. Во својот поздравен говор, Анастасиадис се осврна на проблемот со бегалците. „Народот на Кипар лично ја доживеа болката од азил и протерување од ...

Папата Франциск ќе земе со себе 50 мигранти од Кипар

Локално - 02.12.2021

Папата Франциск со себе ќе земе најмалку 50 мигранти од Кипар, изјави кипарскиот претседател Никос Анастасиадис, откако денеска го прими папата во Претседателската палата во Никозија. Во својот поздравен говор, Анастасиадис се осврна на проблемот со ...

Папата во посета на Кипар, со себе ќе земе 50 мигранти

Курир - 02.12.2021

Папата Франциск со себе ќе земе 50 мигранти од Кипар, изјави кипарскиот претседател Никос Анастасиадис. Во својот поздравен говор, Анастасиадис се осврна на проблемот со бегалците. – Народот на Кипар лично ја доживеа болката од азил и протерување од ...

Папата во посета на Кипар, со себе ќе земе 50 мигранти

MTM - 03.12.2021

Папата Франциско со себе ќе земе 50 мигранти од Кипар, изјави кипарскиот претседател Никос Анастасијадис. Во својот поздравен говор Анастасијадис се осврна на проблемот со бегалците. „Народот на Кипар лично ја доживеа болката од азил и протерување ...

Папата Франциск ја започнува посетата на Кипар

ТВ21 - 02.12.2021

Папата Франциск, попладнево пристигнува во Никозија со што започнува и неговата посета на Кипар, а во продолжение и на Грција каде што ќе оствари низа средби, меѓу кои и со кипарскиот и грчкиот државен врв, јави дописничката на МИА од Атина.

Папата Франциск ја започнува посетата на Кипар

Сител - 02.12.2021

Папата Франциск, попладнево пристигнува во Никозија со што започнува и неговата посета на Кипар, а во продолжение и на Грција каде што ќе оствари низа средби, меѓу кои и со кипарскиот и грчкиот државен врв, јави дописничката на МИА од Атина.

Папата Франциск во посета на Кипар и Грција

Р.С.Европа - 02.12.2021

Кипар и Грција, од денеска до 6 декември ќе ги посети поглаварот на римокатоличката црква папата Франциск кој ќе оствари средби со кипарскиот и грчкиот државен врв. Денеска тој ќе пристигне на Кипар, по поканата упатена од претседателот Никос ...

Папата Франциск ја започнува посетата на Кипар

MakPress - 02.12.2021

Папата Франциск, попладнево пристигнува во Никозија со што започнува и неговата посета на Кипар, а во продолжение и на Грција каде што ќе оствари низа средби, меѓу кои и со кипарскиот и грчкиот државен врв, јави дописничката на МИА од Атина.

Папата Франциск во посета на Кипар и Грција

Алсат-М - 02.12.2021

Кипар и Грција, од денеска до 6 декември ќе ги посети поглаварот на римокатоличката црква папата Франциск кој ќе оствари средби со кипарскиот и грчкиот државен врв. Денеска тој ќе пристигне на Кипар, по поканата упатена од претседателот Никос ...

Папата Франциск во посета на Кипар и Грција

Zoom - 02.12.2021

Кипар и Грција, од денеска до 6 декември ќе ги посети поглаварот на римокатоличката црква папата Франциск кој ќе оствари средби со кипарскиот и грчкиот државен врв. Денеска тој ќе пристигне на Кипар, по поканата упатена од претседателот Никос ...