TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски: ЕУ е стратешка определба на ВМРО-ДПМНЕ

Р.С.Европа - 20.11.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на конгресот на Европската народна партија (ЕНП) во Загреб, изјави дека членството на Македонија во Европската унија е од стратешки интерес за земјата и клучна стратешка определба на ВМРО-ДПМНЕ, ...

Мицкоски на средба со Борисов: „Македонија се соочува со криминал и корупција во највисоките ешалони на власта“

Макфакс - 20.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска во рамките на конгресот на ЕНП се сретна со премиерот на Бугарија, Бојко Борисов. Од партијата соопштија дека тие на средбата разговарале за актуелните политички случувања во земјава, односите ...

СДСМ: Дали Мицкоски го поддржува Договорот за пријателство, соработка и добрососедство меѓу Северна Македонија и ...

Centar - 20.11.2019

СДСМ на својата ФБ страница објави видео од средбата на Христијан Мицкоски и Бојко Борисов. Оттаму прашуваат дали Мицкоски го поддржува Договорот за пријателство, соработка и добрососедство меѓу Северна Македонија и Бугарија.

(Видео) Бојко Борисов во свој стил го праша Христијан Мицкоски во лице: Дали го поддржувате договорот за добрососедство ...

Centar - 20.11.2019

Денескса во Хрватска се оддржала средба меѓу Христијан Мицкоски, лидер на ВМРО ДПМНЕ и бугарскиот претседател Бојко Борисов кој е лидер на сестринската десничарска партија во Бугарија. На средбата покрај другото, Бојко Борисов во свој стил го праша ...

Мицкоски се сретна со Бојко Борисов

Република - 20.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска и утре е во Загреб каде присуствува на самитот на Европската Народна Партија. Мицкоскии оствари средба со бугарскиот премиер Бојко Борисов.

Мицкоски се сретна со Туск - побарана поддршка за евроинтеграциите на земјава

Сител - 20.11.2019

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицковски на средба со претседателот на ЕК изразил загриженост за состојбите во држвата и побарал поддршка за евроинтеграциите. Мицковски говорел дека во државата недостасува правда, има зависен и корумпиран ...

(ВО ЖИВО) Обраќање на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на конгресот на ЕПП во Загреб

Опсервер - 20.11.2019

Обраќањето на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски можете да го проследите од 26-та до 30-та мин. од ова обаќање во живо на претставниците кои учествуваат на конгресот на Европската народна ...

Николоски од Загреб: Доналд Туск силно ќе го поддржи ВМРО-ДПМНЕ во предизборната кампања

Курир - 20.11.2019

Делегација на ВМРО-ДПМНЕ предводена од претседателот Христијан Мицкоски е на конгресот на Народната Европска Партија во Загреб каде ќе се избира нов претседател на Европската народна партија, ова денеска за Алфа телевизија го истакна ...

Мицкоски од Загреб: Македонија заслужува да ја водат посветени политичари и само така има напредок (ВИДЕО)

Курир - 20.11.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ денеска и утре е во посета на Загреб каде во рамки на самитот на Европската Народна Партија во загреб ќе оствари повеќе билатерални средби. Денеска Христијан Мицкоски оствари средби меѓу другите и со претседателот на Европскиот ...

Мицкоски се сретна со лидерот на албанската опозиција Баша

Република - 20.11.2019

Остварив средба со лидерот на албанската опозиција Lulzim Basha . Разменивме искуства, размислувања и погледи за иднината на нашите земји и регионот. Пред нас имаме тешка задача за надминување на предизвиците и обнова која треба да донесе поубав ...

Мицкоски со повеќе билатерални средби во рамки на самитот на ЕПП во Загреб

Курир - 20.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во рамки на самитот на Европската Народна Партија во Загреб оствари повеќе билатерални средби. Тој оствари средби со претседателот на Европскиот Совет и иден претседател на Европската Народна Партија ...

Мицкоски во Загреб се сретна со Јирки Катајнен

Курир - 20.11.2019

Се сретнав со Јирки Катајнен, досегашен еврокомесар, потпретседател на Европската комисија за работни места, раст, инвестиции и компетитивност и поранешен премиер на Финска. На средбата дискутиравме за новите технологии и инвестиции на ЕУ и ...

Дурловски спрема културна програма за ВМРО-ДПМНЕ, ќе биде ли и носител на изборна листа?

+инфо - 19.11.2019

Дурловски открива дека во моментов е посветен на подготовка на програмата за обнова на македонската култура. ВМРО-ДПМНЕ почна да се подготвува за предвремените парламентарни избори на 12 април, на кои како што неодамна најави претседателот Христијан ...

Мицкоски: СДСМ во јавноста кажуваат дека се за промена на изборниот модел, а во суштина не сакаат тоа се случи

Курир - 19.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за телевизија „Сонце„ на прашањето поврзано дали во ВМРО-ДПМНЕ веќе се знаат имињата на техничките министри од ВМРО-ДПМНЕ одговори дека ВМРО-ДПМНЕ во моментот се занимава со процесите , а ...

(Во живо) Прес конференција на Христијан Мицкоски

24Инфо - 28.04.2020

Прес конференција за медиуми при што ќе се обрати Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ. Прес конференција Прес конференција 28.04.2020 Posted by Hristijan Mickoski on Вторник, 28 април ...

„Квалитетот на политики, квалитетот на живот во уште првите 100 дена ќе ја покажат разликата на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ“

Курир - 19.11.2019

Во интервју за ТВ Сонце гостуваше Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ, кој што посочи дека во првите 100 дена граѓаните ќе ги видат мерките на партијата, по победувањето на предвремените парламентарни избори на 12-ти април.

Николоски ексклузивно за Сител: Утре изутрина ВМРО-ДПМНЕ ќе оствари билатерална средба со Доналд Туск

Курир - 19.11.2019

ВМРО-ДПМНЕ активно работи и лобира Македонија да оди напред и се надевам дека после промената на власта во април следната година ќе можеме 2020 година Македонија да оди на брза трака на реформи и да не ја изгуби оваа година, ова денеска во вестите ...

ФОТО: Мицкоски оствари средба со шефот на мисијата на ОБСЕ во Македонија и амбасадорот на Финска

Курир - 19.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во текот на денешниот ден оствари повеќе средби при што се сретна со шефот на мисијата на ОБСЕ во Македонија, Клеменс Која и амбасадорот на Република Финска, Кимо Лахдевирта.

ВО ЖИВО: Прес-конференција на Христијан Мицкоски

Курир - 28.03.2020

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски одржува прес-конференција. Истата Ви ја пренесуваме во ...

ВО ЖИВО: Прес-конференција на Христијан Мицкоски

Република - 01.12.2019

Следете ја прес конференцијата на претседателот ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во 13 часот. ...

Прес-конференција на Мицкоски во 14:15 часот

Курир - 19.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес во 14:15 часот ќе одржи прес-конференција. Истата, според најавата од партијата, ќе се одржи во просториите на Центар за комуникации на ...

Мицкоски се сретна со Клеменс Која и Кимо Лахдевирта

Канал5 - 19.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во текот на денешниот ден оствари повеќе средби при што се сретна со шефот на мисијата на ОБСЕ во Македонија, Клеменс Која и амбасадорот на Република Финска, Кимо Лахдевирта.

Средба на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски со Клеменс Која

24Инфо - 19.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во текот на денешниот ден оствари повеќе средби при што се сретна со шефот на мисијата на ОБСЕ во Македонија, Клеменс Која и амбасадорот на Република Финска, Кимо Лахдевирта.

Фер избори клучни за европската перспектива на Македонија

Република - 19.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски оствари средби со шефот на мисијата на ОБСЕ во Македонија Клеменс Која и амбасадорот на Финска, Кимо Лахдевирта, на кои било разговарано за актуелната политичка состојба во државата, проблемите со кои ...

Мицкоски се сретна со шефот на мисијата на ОБСЕ во Македонија, Која и амбасадор Лахдевирта

MakPress - 19.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во текот на денешниот ден оствари повеќе средби при што се сретна со шефот на мисијата на ОБСЕ во Македонија, Клеменс Која и амбасадорот на Република Финска, Кимо Лахдевирта.

Николоски: ВМРО-ДПМНЕ дел од конгресот на ЕПП, утре на билатерална средба со Доналд Туск

MakPress - 19.11.2019

ВМРО-ДПМНЕ активно работи и лобира Македонија да оди напред и се надевам дека после промената на власта во април следната година ќе можеме 2020 година Македонија да оди на брза трака на реформи и да не ја изгуби оваа година, ова денеска во вестите ...

За утре закажана билатерална средба ВМРО-ДПМНЕ – Доналд Туск

Република - 19.11.2019

ВМРО-ДПМНЕ активно работи и лобира Македонија да оди напред и се надевам дека после промената на власта во април следната година ќе можеме 2020 година Македонија да оди на брза трака на реформи и да не ја изгуби оваа година, ова денеска во вестите ...

Средба на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски со Клеменс Која

Сител - 19.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во текот на денешниот ден оствари повеќе средби при што се сретна со шефот на мисијата на ОБСЕ во Македонија, Клеменс Која и амбасадорот на Република Финска, Кимо Лахдевирта.

Христијан Мицкоски се сретна со Клеменс Која – шефот на мисијата на ОБСЕ

Нетпрес - 19.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во текот на денешниот ден оствари повеќе средби при што се сретна со шефот на мисијата на ОБСЕ во Македонија, Клеменс Која и амбасадорот на Република Финска, Кимо Лахдевирта.

Мицкоски: Не сум баш сигурен дека Заев сака промена на изборниот модел

MakPress - 20.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за телевизија „Сонце„ на прашањето поврзано дали во ВМРО-ДПМНЕ веќе се знаат имињата на техничките министри од ВМРО-ДПМНЕ одговори дека ВМРО-ДПМНЕ во моментот се занимава со процесите , а ...

Мицкоски: Туск, како пријател на нашата земја, изрази подготвеност да помогне на патот кон Европската Унија

Слободен Печат - 20.11.2019

На средбата изразив загриженост за состојбите во Република Македонија, недостигот на правда, зависниот и корумпиран правосуден систем, како и растечката сиромаштија, пишува Мицкоски на Фејсбук.

Мицкоски: Туск, како пријател на нашата земја, изрази подготвеност да помогне на патот кон ЕУ

Алфа - 20.11.2019

Претседателот на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ, пред почетокот на Самитот на Европската Народна Партија, оствари средба со претседателот на ЕК, Доналд Туск, од која Мицкоски објави и фотографии на својот Фејсбук профил.

Мицкоски се сретна со Доналд Туск

Скопје1 - 20.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во рамки на самитот на Европската Народна Партија во Загреб оствари повеќе билатерални средби. Тој оствари средби со претседателот на Европската Комисија и иден претседател на Европската Народна ...

Мицкоски: Побарав поддршка за европските интеграции, Туск е подготвен да помогне

Макфакс - 20.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во рамки на самитот на Европската Народна Партија во Загреб оствари повеќе билатерални средби. Тој оствари средби со претседателот на Европската Комисија и иден претседател на Европската Народна ...

Мицкоски се сретна со Доналд Туск

Нетпрес - 20.11.2019

Пред почетокот на Самитот на Европската Народна Партија остварив средба со претседателот на Европската Комисија и иден претседател на Европската Народна Партија, Доналд Туск. На средбата изразив загриженост за состојбите во Република Македонија, ...

Мицкоски во Загреб се сретна со Јирки Катајнен

Нетпрес - 20.11.2019

Се сретнав со Јирки Катајнен, досегашен еврокомесар, потпретседател на Европската комисија за работни места, раст, инвестиции и компетитивност и поранешен премиер на Финска. На средбата дискутиравме за новите технологии и инвестиции на ЕУ и ...

Мицкоски во Загреб се сретна со Туск, Пленковиќ, Баша

24Инфо - 20.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во рамки на самитот на Европската Народна Партија во Загреб оствари повеќе билатерални средби. Тој оствари средби со претседателот на Европската Комисија и иден претседател на Европската Народна ...

Мицкоски на самит на ЕПП во Загреб

Сител - 20.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во рамки на самитот на Европската Народна Партија во Загреб оствари повеќе билатерални средби. Тој оствари средби со претседателот на Европската Комисија и иден претседател на Европската Народна ...

Мицкоски на самит на ЕПП во Загреб

Канал5 - 20.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во рамки на самитот на Европската Народна Партија во Загреб оствари повеќе билатерални средби. Тој оствари средби со претседателот на Европската Комисија и иден претседател на Европската Народна ...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски со повеќе билатерални средби во рамки на самитот на ЕПП во Загреб

Опсервер - 20.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во рамки на самитот на Европската Народна Партија во Загреб оствари повеќе билатерални средби. Тој оствари средби со претседателот на Европската Комисија и иден претседател на Европската Народна ...

Мицкоски: Побарав поддршка за европските интеграции, Туск е подготвен да помогне

MTM - 20.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во рамки на самитот на Европската народна партија во Загреб оствари повеќе билатерални средби. Тој оствари средби со претседателот на Европската комисија и иден претседател на Европската народна ...

Мицкоски оствари средба со лидерот на албанската опозиција, Баша

Курир - 20.11.2019

Пред почетокот на Самитот на Европската Народна Партија во Загреб, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски оствари средба со лидерот на албанската опозиција Љуљзим Баша. -Остварив средба со лидерот на албанската опозиција Љуљзим Баша.

Мицкоски во Загреб оствари повеќе билатерални средби

MakPress - 20.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во рамки на самитот на Европската Народна Партија во Загреб оствари повеќе билатерални средби. Тој оствари средби со претседателот на Европскиот Совет и иден претседател на Европската Народна Партија ...

Македонија заслужува да ја водат посветени политичари, само така ќе има напредок

Нетпрес - 20.11.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ денеска и утре е во посета на Загреб каде во рамки на самитот на Европската Народна Партија во загреб ќе оствари повеќе билатерални средби. Денеска Христијан Мицкоски оствари средби меѓу другите и со претседателот на Европскиот ...

Идната влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ ќе ги искористи сите потенцијали и пријателства за да го деблокира европскиот пат

Нетпрес - 20.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во рамки на самитот на Европската народна партија (EPP) во Загреб во вторникот оствари повеќе билатерални средби. Меѓу другите, челникот на ВМРО-ДПМНЕ се сретна со претседателот на Европскиот совет и ...

Мицкоски од Загреб: Македонија заслужува да ја водат посветени политичари!

Република - 20.11.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ денеска и утре е во посета на Загреб каде во рамки на самитот на Европската Народна Партија во Загреб ќе оствари повеќе билатерални средби. Денеска Христијан Мицкоски оствари средби меѓу другите и со претседателот на Европскиот ...

Мицкоски од Загреб: Имаме тешка задача за надминување на предизвиците и обнова која треба да донесе поубав живот на ...

Локално - 20.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во рамки на самитот на Европската Народна Партија (ЕНП) во Загреб остварил повеќе билатерални средби. Тој се сретнал со претседателот на Европскиот Совет и иден претседател на Европската Народна ...

Мицкоски: Идната Влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ ќе ги искористи сите пријателства да се одблокира европскиот пат

iPortal - 20.11.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во рамки на самитот на Европската Народна Партија (ЕНП) во Загреб остварил повеќе билатерални средби. Тој се сретнал со претседателот на Европскиот Совет и иден претседател на Европската Народна ...

Николоски од Загреб: Туск смета дека ВМРО-ДПМНЕ е партија која што треба да ја води Македонија напред!

Република - 20.11.2019

Делегација на ВМРО-ДПМНЕ предводена од претседателот Христијан Мицкоски е на конгресот на Народната Европска Партија во Загреб каде ќе се избира нов претседател на Европската народна партија, ова денеска за Алфа телевизија го истакна ...

Николоски за Алфа од Загреб: Доналд Туск силно ќе го поддржи ВМРО-ДПМНЕ во предизборната кампања

Алфа - 20.11.2019

Делегација на ВМРО-ДПМНЕ предводена од претседателот Христијан Мицкоски е на конгресот на Народната Европска Партија во Загреб каде ќе се избира нов претседател на Европската народна партија, ова денеска за Алфа телевизија го истакна ...