TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Мијалков го заменивме со Чифлиганец. Нели не се исплатеше загревањето на домовите?“, реакции по највата за продажбата ...

Скопје1 - 23.09.2021

Граѓаните не се воодушевени од купувањето на Топлификација која ќе стане уште една приватна фирма на Ванчо Чифлиганец. Односно, не се воодушевени барем оние од „Твитер“. Низа критики стигнаа, шеги, но и загриженсот.

Ивор Мицковски: Чифлиганец ја купува Топлификација, очекувајте ширење на квадратурата

Република

Чифлиганец нуди 9,3 милиони евра купување на компанијата Топлификација што е во стечај

Телма

Телма дознава: Чифлиганец за 9,3 милиони евра ја купува Топлификација

Телма

Телма дознава: Чифлиганец за 9,3 милиони евра ја купува Топлификација

Либертас

Чифлиганец за 9,3 милиони евра ја купува Топлификација

Lider

Чифлиганец ќе ја регулира температурата на парната, зошто ја купува и Топлификација, објави Телма

Скопје1

Република Скопје24

Адора инженеринг за 9,3 милиони евра ја купи Топлификација: Топланите Исток и Запад одат кај градежната компанија

Фактор - 23.09.2021

Адора инженеринг по пат на јавна лицитација, за 9,3 милиони евра, ги купи Топланите Исток и Запад и најголемиот дел од останатиот имот на Топлификација АД, која е во стечај. Со оваа купопродажба успешно се завршува стечајната постапка на ова ...

Адора го купи имотот на Топлификација за 9,3 милиони евра

Фокус

Адора инженеринг на Чифлиганец ја купи Топлификација за 9,3 милиони евра

МКД

„Адора инженеринг” за 9,3 милиони евра го купи имотот на „Топлификација”

Слободен Печат

Официјално: „Адора“ на Чифлиганец нов сопственик на „Топлификација“

Република

„Адора инженеринг” за 9,3 милиони евра го купи имотот на „Топлификација”

24Инфо

„Адора инженеринг“ за 9,3 милиони евра го купи имотот на „Топлификација“

Бриф

360 степени Сакам да кажам Денешен MakPress

Адора инженеринг на јавна лицитација за 9,3 милиони евра го купи имотот на Топлификација АД во стечај

Локално - 23.09.2021

Адора инженеринг по пат на јавна лицитација, за 9,3 милиони евра, ги купи Топланите Исток и Запад и најголемиот дел од останатиот имот на Топлификација АД, која е во стечај. Со оваа купопродажба успешно се завршува стечајната постапка на ова ...

Бизнисот со топлинска енергија оди во домашни раце – Адора инженеринг на јавна лицитација за 9,3 милиони евра го купи имотот на Топлификација АД во стечај

Денар

Адора инженеринг на јавна лицитација за 9,3 милиони евра го купи имотот на Топлификација АД во стечај

еМагазин

Бизнисот со топлинска енергија оди во домашни раце, „Адора инженеринг“ на јавна лицитација за 9,3 милиони евра го купи имотот на „Топлификација“ АД во стечај

Нетпрес

Чифлиганец влегува во бизнисот со топлинска енергија – „Адора“ го купи имотот на „Топлификација“ во стечај за 9,3 милиони евра

Независен

Адора инженеринг на јавна лицитација за 9,3 милиони евра го купи имотот на Топлификација АД во стечај

Бизнис Вести

„АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ“ ЈА КУПИ ТОПЛИФИКАЦИЈА ЗА 9,3 МИЛИОНИ ЕВРА Новиот субјект ќе се вика „Adora Energy Solutions“

+инфо

Либертас Точка Опсервер ММС