TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Николова: Пропаднаа сите лаги на ВМРО-ДПМНЕ, препораките на Комисијата се на принцип на реципроцитет

Press24 - 16.08.2022

„Сите лаги на ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски за менување и бришење на историјата, за историја по бугарски терк паднаа во вода. Со месеци ВМРО-ДПМНЕ лажно обвинуваа, клеветеа, ширеа вознемиреност меѓу граѓаните, за да на крајот нивните лаги пукнат ...

Демантирани лагите на опозицијата – објавени првите препораките со реципроцитет за двете земји

Centar

Пропаднаа сите лаги на ВМРО-ДПМНЕ, препораките на Комисијата се на принцип на реципроцитет, вели Николова

Скопје1

СДСМ: Пропаднаа сите лаги на ВМРО-ДПМНЕ

Канал5

(ВИДЕО) Николова: Пропаднаа сите лаги на ВМРО-ДПМНЕ, препораките на Комисијата се на принцип на реципроцитет

А1 On

Николова: Пропаднаа сите лаги на ВМРО-ДПМНЕ, препораките на Комисијата се на принцип на реципроцитет

24Инфо

(Видео) Николова: Нема ништо спорно во препораките на историската комисија, и постои реципроцитет

Макфакс

Локално Frontline MTM

Мицкоски ги виде отворените врати на Европа

Deutsche Welle - 16.08.2022

Најголемиот „сојузник“ и поддржувач на ВМРО ДПМНЕ и на Мицкоски во оддржување на тензиите до изборите, верувале или не, стана бугарската политика на провокации. Пишува Ерол Ризаов Не можам да ви опишам какво олеснување ме спопадна кога ја слушнав ...

СДСМ: Избори ќе има во 2024 година, ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски не можат никого да уценуваат

А1 On

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски не можат никого да уценуваат, избори ќе има во 2024 година

Слободен Печат

СДСМ уверува дека историјата и идентитетот не се засегнати – ВМРО-ДПМНЕ инсистира на референдум – Не за уставни промени

ТВ21

СДСМ: Дебакл на ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски, сите нивни лаги се потопени

Канал5

ВО ЖИВО: Изјава на Христијан Мицкоски

Слободен Печат

Мицкоски на средба со коалицијата за референдумот

Алсат-М

Курир Локално Република Фокус Локално Press24 24Инфо Либертас

СДСМ: За рангирањето на Шангајската листа ВМРО-ДПМНЕ нека се обрати кај татиниот асистент Мицкоски

Бриф - 16.08.2022

Реакција на СДСМ на соопштение на ВМРО-ДПМНЕ ВМРО-ДПМНЕ е последната партија која може да зборува за образование, откако 11 години истото систематски го уништуваше. За рангирањето на Универзитетот „Свети Кирил и Методиј“ и други универзитети на ...

За рангирањето на Шангајската листа ВМРО-ДПМНЕ нека се обрати кај татиниот асистент Мицкоски

24Инфо

СДСМ: За рангирањето на Шангајската листа ВМРО-ДПМНЕ нека се обрати кај татиниот асистент Мицкоски

Press24

СДСМ: За рангирањето на Шангајската листа ВМРО-ДПМНЕ нека се обрати кај татиниот асистент Мицкоски

Локално

СДСМ: За рангирањето на Шангајската листа ВМРО-ДПМНЕ нека се обрати кај татиниот асистент Мицкоски

А1 On

СДСМ: За рангирањето на Шангајската листа ВМРО-ДПМНЕ нека се обрати кај татиниот асистент Мицкоски

Zoom

СДСМ: За рангирањето на Шангајската листа ВМРО-ДПМНЕ нека се обрати кај асистентот на тато Мицкоски

Макфакс

Либертас MTM

За ВМРО-ДПМНЕ менувањето на учебниците е по бугарски диктат, СДСМ вели дека во препораките нема бришење на историјата

Lider - 16.08.2022

По објавувањето на препораките се огласи владејачката СДСМ, од каде наведуваат дека „ова се препораки усвоени од стручна и независна комисија без какви било политички влијанија и оти со нив паднаа во вода сите лаги на ВМРО-ДПМНЕ и Христијан ...

Каевски: Препораките на Комисијата ги демантираа сите лаги на ВМРО-ДМНЕ

Канал5

Андонов до Мицкоски: Најголем проблем си ти Христијан, и твоето полтронско опкружување

Скопје1

Андонов до Мицкоски: Најголем проблем си ти Христијан, и твоето полтронско опкружување

Frontline

Препораките на Комисијата ги демантираа сите лаги на ВМРО-ДМНЕ за наводно бришење и менување на историјата

24Инфо

Андонов до Мицкоски: Најголем проблем си ти Христијан, и твоето полтронско опкружување

Centar

(ВИДЕО) Каевски: Препораките на Комисијата ги демантираа сите лаги на ВМРО-ДМНЕ за наводно бришење и менување на историјата

А1 On

Макфакс Centar Локално МКД Сител Press24 365 MTM