TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

По Клуни и принцезата од Луксембурд во одбрана на Меган Маркел

Локално - 16.02.2019

Во последните денови, предмет на непријателство меѓу Меган Маркел и нејзиниот татко Томас е повторно на дневен ред . Како причина за ова стана интервјуто на пријатели на војвотката кои претпочитаа да задржат анонимност, но и посакаа да објаснат дека ...

Меган Маркл повторно на филмското платно?

Слободен Печат - 15.02.2019

Дали војвотката од Сасекс навистина ја заврши својата актерска карирера? Иако нејзините актерски обврски завршија во моментот кога стапи во брак со принцот Хари, сепак Меган уште ќе ја гледаме на филмското платно.

Се продава банана потпишана од Меган Маркел

Локално - 15.02.2019

Банана, потпишана од Меган Маркел, беше пуштена во продажба на интернет. Слатката овошна реклама се појави на eBay, но подоцна беше избришана. Цената на бананата со порака “Ти си силна” беше 0,99 фунти.

Принцот Хари за првпат разделен од сопругата на Денот на вљубените

Точка - 15.02.2019

Принцот Хари и Меган Маркл својот прв Ден на вљубените, откако се во брак го поминаа разделени. Бремената војвотка останала дома, а принцот отпатувал на северот на Норвешка, поточно во градот Бардуфос кој се наоѓа околу 300 километри во внатрешноста ...

Сара Фергусон ги брани Кејт и Меган: „И мене и Дијана нè прикажуваа како сопернички!“

Убавина и Здравје - 15.02.2019

Поранешната сопруга на принцот Ендру изјавила дека не може да се контролираат сите коментари, но луѓето понекогаш навистина премногу си дозволуваат! Поранешната сопруга на принцот Ендру и некогашната членка на британското кралско семејство, Сара ...

Ривалство меѓу Кејт и Меган нè постои, така било и со Фергусон и Дајана

Репортер - 15.02.2019

Поранешната сопруга на принцот Ендрју, Сара Фергусон, вели дека не е можно да се контролираат сите коментари кои се објавени ѝ дека луѓето сѝ дозволуваат сешто да зборуваат кога станува збор за вештачкото ривалство меѓу двете војводки, Кејт Мидлтон ...

Како Меган Маркел одговори на новата серија напади

Локално - 15.02.2019

Во последните денови Меган Маркeл повторно е изложена на вкрстен оган. Анонимни пријатели застанаа на нејзина страна во тивката војна со нејзиниот татко, објавија писмо на војвотката до Томас Маркeл, обвинувањата од нејзината сестра Саманта повторно ...

10 пати кога таткото на Меган Маркл лажеше

Црнобело - 14.02.2019

Таткото на Меган Маркл не е срамежлив да открива детали од нејзината приватност, иако кралското семејство не е среќно поради тоа. Какви скандали правеше тој околу ...

Меган Маркл во идеален зимски капут со потпис на Калвин Клејн

Репортер - 14.02.2019

Меган Маркл на синоќешното појавување во природнонаучниот музеј во Лондон каде присуствуваше на претставата The Wider Earth, се појавила во комфорна, топла и истовремено софистицирана комбинација.