TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

689 санкции за брзо возење низ цела Македонија

Сител - 30.01.2023

Во текот на вчерашниот ден (29.01.2023) Министерството за внатрешни работи спроведе засилена акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што ...

Казнети 689 возачи за брзо возење

Слободен Печат

Полицијата само вчера изрече речиси 700 санкции за брзо возење

Скопје инфо

689 казни за брзо возење

MTM

178 санкции за брзо возење

Локално

689 казни за брзо возење

Точка

Внимавајте како возите: Полицијата вчера санкционираше дури 689 возачи за брзо возење

ТВ21

Канал5 Опсервер Вечер Прес Centar Макфакс Press24 Centar MTM