TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Противникот на Нетанјаху ја доби поддршката од Арапскиот блок

Кумановски м. - 23.09.2019

Арапскиот блок во израелскиот парламент го поддржа лидерот на Сино-белата партија, Бени Ганц, како иден премиер на Израел. Со поддршка на арапскиот блок, Ганк ќе има повеќе пратеници кои ќе го поддржат од поранешниот премиер Бенјамин Нетанјаху, ...

Арапските партии му дадоа поддршка на Ганц против Нетанјаху

Нетпрес - 22.09.2019

Арапските партии во Израл првпат по четврт век дадоа поддршка на некој кандидат за израелски премиер, во овој случај на центристот Бенјамин Бени Ганц, во надеж дека ќе го прекине долгото владеење на десно ориентираниот Бенјамин Нетанјаху, но ниту ...

Ривлин: Да се формира стабилна Влада со две големи партии

Макфакс - 22.09.2019

Претседателот на Израел, Рувен Ривлин апелира на формирање стабилна Влада со партијата на премиерот Бенјамин Нетанјаху и со партијата „Сино бело“ на Бени Ганц. Сојузот на партиите освои најмногу пратенички мандати на изборите на 17 септември.

Арапскиот блок го поддржа Бени Ганц

24Инфо - 22.09.2019

Арапскиот блок во израелскиот Парламент го поддржа лидерот на Сино-белата партија Бени Ганц за иден премиер на Израел. Со поддршка од Арапскиот блок, Ганц ќе има повеќе пратеници од поранешнот премиер Бенјамин Нетанјаху.

Во Израел почнаа консултации за мандатар за состав на влада

Р.С.Европа - 22.09.2019

Израелскиот претседател Рувен Ривлин денеска ги почна консултациите со партиите избрани во парламентот за да одлучи кому ќе му ја довери задачата за формирање нова влада. Израелскиот претседател има овластување да избере еден од 120-те членови на ...

Претседателот Ривлин почна разговори за формирање нова влада на Израел

Опсервер - 22.09.2019

Израелскиот претседател Рувен Ривлин почна дводневни консултации со сите избрани партии, пред да донесе одлука за именување на премиер по постизборниот ќор-сокак. Ривлин почне да разговара со лидерите на партиите кои победија на последните избори во ...

Претседателот Ривлин почна разговори за формирање нова Влада на Израел

А1 On - 22.09.2019

Израелскиот претседател Рувен Ривлин почна дводневни консултации со сите избрани партии, пред да донесе одлука за именување на премиер по постизборниот ќор-сокак. Ривлин почне да разговара со лидерите на партиите кои победија на последните избори во ...

Постизборен ќорсокак: Претседателот Ривлин почна разговори за формирање нова влада на Израел

Вечер - 22.09.2019

Израелскиот претседател Рувен Ривлин почна дводневни консултации со сите избрани партии, пред да донесе одлука за именување на премиер по постизборниот ќор-сокак. Ривлин треба да почне да разговара со лидерите на партиите кои победија на последните ...

Претседателот Ривлин почна разговори за формирање нова влада на Израел

MakPress - 22.09.2019

Израелскиот претседател Рувен Ривлин почна дводневни консултации со сите избрани партии, пред да донесе одлука за именување на премиер по постизборниот ќор-сокак. Ривлин почне да разговара со лидерите на партиите кои победија на последните избори во ...

Ривлин: Да се формира стабилна Влада со две големи партии

24Инфо - 22.09.2019

Претседателот на Израел, Рувен Ривлин апелира на формирање стабилна Влада со партијата на премиерот Бенјамин Нетанјаху и со партијата „Сино бело“ на Бени Ганц. Сојузот на партиите освои најмногу пратенички мандати на изборите на 17 септември.

Арапскиот блок го поддржа Бени Ганц

А1 On - 22.09.2019

Арапскиот блок во израелскиот Парламент го поддржа лидерот на Сино-белата партија Бени Ганц за иден премиер на Израел. Со поддршка од Арапскиот блок, Ганц ќе има повеќе пратеници од поранешнот премиер Бенјамин Нетанјаху.

Арапскиот блок го поддржа Бени Ганц

Независен - 22.09.2019

Арапскиот блок во израелскиот Парламент го поддржа лидерот на Сино-белата партија Бени Ганц за иден премиер на Израел. Со поддршка од Арапскиот блок, Ганц ќе има повеќе пратеници од поранешнот премиер Бенјамин Нетанјаху.

Арапскиот блок го поддржа Ганц за иден премиер на Израел

Слободен Печат - 22.09.2019

Со поддршка од Арапскиот блок, Ганц ќе има повеќе пратеници од поранешнот премиер Бенјамин Нетанјаху. Арапскиот блок во израелскиот Парламент го поддржа лидерот на Сино-белата партија Бени Ганц за иден премиер на Израел.

Арапскиот блок во Кнесетот го поддржа Бени Ганц за премиер

Денешен - 22.09.2019

Арапскиот блок во израелскиот парламент го поддржа лидерот на Сино-белата партија Бени Ганц за иден премиер на Израел. Со поддршка од Арапскиот блок, Ганц ќе има повеќе пратеници од поранешнот премиер Бенјамин Нетанјаху.

Арапските партии го поддржаа Бени Ганц за премиер

Макфакс - 22.09.2019

Aрапскиот блок во израелскиот Парламент за првпат по 25 години поддржа кандидат за израелски премиер, во овој случај лидерот на Сино-белата партија, Бени Ганц. Со поддршка од Арапскиот блок, Ганц ќе има повеќе пратеници од поранешнот премиер ...

Арапскиот блок го поддржа Бени Ганц

Сител - 22.09.2019

Арапскиот блок во израелскиот Парламент го поддржа лидерот на Сино-белата партија Бени Ганц за иден премиер на Израел. Со поддршка од Арапскиот блок, Ганц ќе има повеќе пратеници од поранешнот премиер Бенјамин Нетанјаху.

Арапскиот блок го поддржа Бени Ганц

4NEWS - 22.09.2019

Арапскиот блок во израелскиот Парламент го поддржа лидерот на Сино-белата партија Бени Ганц за иден премиер на Израел. Со поддршка од Арапскиот блок, Ганц ќе има повеќе пратеници од поранешнот премиер Бенјамин Нетанјаху.

Арапските партии го поддржаа Бени Ганц за премиер

Centar - 22.09.2019

Со поддршка од Арапскиот блок, Ганц ќе има повеќе пратеници од поранешнот премиер Бенјамин Нетанјаху. Претставници на арапската партија Заедничка листа денеска му соопштија на претседателот Рувен Ривлин дека го предлагаат Ганц.

Арапскиот блок го поддржа Бени Ганц

Опсервер - 23.09.2019

Арапскиот блок во израелскиот Парламент го поддржа лидерот на Сино-белата партија Бени Ганц за иден премиер на Израел. Со поддршка од Арапскиот блок, Ганц ќе има повеќе пратеници од поранешнот премиер Бенјамин Нетанјаху.