TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ретроградниот Нептун ќе внесе хаос и збунетост: Рибите ни сами себе нема да можат да се разберат, Вагите да избегнуваат ...

Еспресо - 30.06.2022

Точно како и секоја година во јуни (секогаш се случува во овој месец со разлика од само два или три дена во годината), и сега во 2022 година Нептун тргна со ретроградно движење наутро на 28 јуни.

Кои хороскопски знаци ќе се збогатат во јули?

Кафе пауза - 30.06.2022

Иако јули ќе биде обележан со ретроградното движење на Нептун, сепак ќе се почувствува и влијанието на Венера. Во продолжение прочитајте кои хороскопски знаци имаат најголема шанса да се збогатат благодарение на положбата на планетите во јули.

Ретрограден Нептун: Дали сте спремни да се соочите со себе и со илузиите?

Слободен Печат - 29.06.2022

Во астрологијата, ретроградите се секогаш вртоглаво искуство. Иако ретроградниот Нептун можеби нема да биде толку интензивен, тоа не значи дека планетата на фантазијата, нема да има влијание врз нас, пишува „StyleCaster“.