TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Заев по пресудата за Мијалков: Времето на неказнивост помина

Р.С.Европа - 26.02.2021

Тоа е начинот на кој треба да бидат спроведени и довршени сите предмети за организиран криминал и против Уставот и достоинството на граѓаните. Времето на неказнивост и на привилегии на криминалните актери го оставаме во историјата, напиша премиерот ...

ВИДЕО: Погледнете ја реакцијата на Мијалков кога ја слушна казната од 12 години затвор

Press24

Мијалков осуден на 12 години затвор, за Јанкуловска 4 – изречени пресудитe за „Таргет-Тврдина“

Алсат-М

Пресуда за Таргет-Тврдина: Мијалков осуден на 12 години затвор, Јанкуловска на 4 години

Мета

Зоран Заев задоволен од пресудата против Мијалков: Денес дојде правдата

Фактор

Мијалков осуден на 12 години затвор за незаконското прислушување

Фокус

ВИДЕО | Пресуда со затворски казни: 12 години за Мијалков, по 15 години за бегалците Грујевски и Бошковски – Јанкуловска 4 години

Слободен Печат

Во Центар ММС iPortal Точка Бриф 365 Frontline Точка

Мијалков во притвор во „Шутка“, Јакимовски во домашен притвор

Р.С.Европа - 26.02.2021

Судијката Џенета Бегтовиќ соопшти дека Судечкиот совет одлучил Сашо Мијалков да замине во притвор, наместо во куќен притвор, откако обвинителката Ленче Ристоска побара ефективен притвор, по изрекување на првостепената пресуда за „Таргет-Тврдина“.

Поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков осуден на 12 години затвор за случајот „Таргет-Тврдина“

Радио МОФ

Мијалков спроведен од куќен притвор – во тек пресудата за „Таргет Тврдина“ (ФОТО/ВИДЕО)

ТВ21

Судиите од „Тврдина-Таргет“: Масовното прислушување не го правеле странски служби, туку се случувало во една од најбитните институции, во УБК

МКД

Гордана Јанкулоска осудена на 4 години затвор за случајот „Таргет-Тврдина“

еМагазин

Сашо Мијалков спроведен од куќен притвор во судница, ја чека пресудата за „Тврдина-Таргет“

МКД

Обвинетите во „Таргет Тврдина“ се виновни

Бриф

CivilMedia CivilMedia Локално Тера Бриф МКД МКД

12 години затвор за Сашо Мијалков, 5 години за Јанкуловска, а по 15 години за Грујевски и Бошковски за незаконско ...

24 Вести - 26.02.2021

По три години од почетокот на судењето за случајот „Таргет –Тврдина“, судот денеска со пресуда. Затворска казна од 12 години за поранешниот прв човек на УБК, Сашо Мијалков. Ова е казната која денеска му ја изрече Кривичниот суд, прогласувајќи го за ...

Го одолговлекуваше процесот додека беше можно?! Ова е судијката што му пресуди на Мијалков

Република

12 години затвор за Сашо Мијалков, четири за Јанкулоска

Кумановски м.

Сашо Мијалков осуден на 12 години затвор

Gostivarpress.mk

Пладневен преглед: Дванаесет години казна затвор за Мијалков, седумнаесет години од смртта на претседателот Борис Трајковски, продолжуваат подготовките за пописот

Frontline

Мијалков осуден на 12 години затвор за Таргет-тврдина

Либертас

Мијалков осуден на 12 години казна затвор за „Таргет тврдина“

Локално

24Инфо CivilMedia PressingTV Нова ТВ

12 години затвор за Мијалков, 4 за Јанкулоска, по 15 за Грујевски и Бошковски за случајот „Таргет-Тврдина“

+инфо - 26.02.2021

Ексдиректорот на УБК, Сашо Мијалков, денеска ја слушна пресудата за предметот „Таргет-Тврдина“. Тој ќе одлежи 12 години затвор, Гордана Јанкуловска - 4 години, Тони Јакимовски - 6 години, Надица Николиќ - 3 години, Горан Грујовски и Никола Бошковски ...

Пресудата за „Таргет -Тврдина“ била донесена едногласно, пред два дена

Фокус

Галерија: Мијалков со полициска придружба донесен во судот

Фокус

ВО ЖИВО: Изрекување на пресудата за случајот „Таргет-Тврдина“

Слободен Печат

ВО ЖИВО: Пресуда за „Таргет-Тврдина“

Република

ФОТО/ Полицијaта го спроведе Мијалков од куќен притвор во Кривичен

Вечер Прес

(ВО ЖИВО) Пресуда за Мијалков за предметот „Таргет-Тврдина“, од домашен притвор донесен во Кривичен суд

еМагазин

ТВ21 Либертас Точка Frontline Deutsche Welle 24 Вести Скопје инфо Акцент

65 години затвор за сите обвинети во случајот „Таргет-Тврдина“

CivilMedia - 26.02.2021

Поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање Сашо Мијалков доби казна затвор од 12 години за предметот „Таргет-Тврдина“, што се однесува на масовното прислушување и уништување на опремата од (УБК).

За Сашо Мијалков 12 години затвор, за Јанкулоска четири

Независен

Прва пресуда за нелегалното прислушување

Р.С.Европа

Денеска ќе биде објавена пресудата за нелегалното прислушување во случајот „Таргет-Тврдина“

Слободен Печат

Епилог за „Таргет-Тврдина“: Сашо Мијалков и други десетмина чекаат пресуда за масовното нелегално прислушување

Frontline

Епилог за „Таргет-Тврдина“ – ќе биде објавена пресудата за нелегалното прислушување

Независен

Епилог за „Таргет-Тврдина“ – ќе биде објавена пресудата за нелегалното прислушување

Нова ТВ

Press24 Република Нетпрес MakPress Бизнис Вести

Вкупно 55 години затвор и 10 години условни казни за обвинетите во Таргет-Тврдина:

ММС - 26.02.2021

Затворска казна од 55 години и 10 години условни казни им изрече денес Основниот кривичен суд Скопје на единаесетмината обвинети во случајот Таргет-Тврдина, кој се однесува на нелегалното прислушување во земјава од 2008 до 2015 година.

Затвор од 55 години и 10 години условни казни за 11 обвинети во „Таргет-Тврдина“

Сител

Затвор од 55 години и 10 години условни казни за 11 обвинети во „Таргет-Тврдина“

Опсервер

ПРЕДМЕТИТЕ НА „Т“ ОД СЈО: Затвор од 55 и 10 условни казни за 11 обвинети во Таргет-Тврдина

Денешен

Затвор од 55 години и 10 години условни казни за 11 обвинети во „Таргет-Тврдина“

Република

Затвор од 55 години и 10 години условни казни за 11 обвинети во „Таргет-Тврдина”

24Инфо

Пресуди за Таргет-Тврдина: За Грујовски и Бошковски 15 години затвор, за Мијалков 12 години, за Јанкуловска 4 години

MakPress

PressingTV Бриф Кајгана iPortal Скопје инфо еМагазин OhridNews

Затвор од 4 години за Јанкулоска, за Грујевски и Бошковски по 15 години

МКД - 26.02.2021

Поранешниот шеф на УБК, Сашо Мијалков обвинет за злосторничко здружување, злоупотреба на службената положба и за примање награда за противзаконито влијание, од кои последното му застарува за неколку дена доби затворска казна од 12 години.

Изречени пресудите за Таргет-Тврдина, 12 години затвор за Мијалков

Курир

Изречени пресудите за Таргет-Тврдина, 12 години затвор за Мијалков

Нетпрес

Изречени пресудите за Таргет-Тврдина, 12 години затвор за Мијалков

Скопје инфо

Сашо Мијалков осуден на 12 години казна затвор за „Таргет Тврдина“

Фактор - 26.02.2021

Сашо Мијалков е осуден првостепено на вкупна казна затвор од 12 години за случајот „Таргет тврдина“ за нелегално прислушкување. На поранешниот шеф на тајната полиција му се засметува и времето поминато во притвор.

Денеска се очекува пресудата за Сашо Мијалков во случајот „Таргет- Тврдина“

МКД

Денеска пресуда за Сашо Мијалков и за останатите за „Таргет Тврдина“

Фактор

Денеска пресуда за Сашо Мијалков и за останатите за „Таргет Тврдина“

Пулс24

Заев: Го ослободивме патот по кој денес дојде правдата

Република - 26.02.2021

Го ослободивме патот по кој денес дојде правдата, порача премиерот Зоран Заев преку „Фејсбук“ по изречената пресуда за предметот „Таргет-Тврдина“. , порача тој. ...

Заев: Го ослободивме патот по кој денес дојде правдата

PressingTV

Заев по пресудата за „Таргет-Тврдина“: Го ослободивме патот по кој денес дојде правдата

Сител

Заев: Времето на неказнивост го оставаме во историјата

Независен - 26.02.2021

Правосудниот систем е независна власт и денеска гледаме дека ги има сите околности да спроведуваат истрага без влијание и да организира обвинителска и судска постапка во која важат само доказите и одредбите за фер и правично судење, за секој без ...

„Времето на неказнивост го оставаме во историјата“, порача Заев

ТВ21

Заев: Времето на неказнивост го оставаме во историјата

Опсервер

Заев: Времето на неказнивост го оставаме во историјата

Слободен Печат

Заев: Времето на неказнивост го оставаме во историјата

Нова ТВ

Заев: Времето на неказнивост и на привилегии на криминалните актери го оставаме во историјата

24Инфо - 26.02.2021

Го ослободивме патот по кој денес дојде правдата. Граѓаните, државата, институциите и системот – тоа сме ние. Сите ние, секој од нас денес може да има повеќе мир за себе, во себе. Бидејќи, кога има правда има и мир! Правосудниот систем e независна ...

Заев по пресудата за Мијалков: Времето на неказнивост помина

Бриф

Заев се пофали дека дошла правдата и дека сега секој може да има мир

+инфо

Заев: Времето на неказнивост и на привилегии на криминалните актери го оставаме во историјата

iPortal

Заев: Го ослободивме патот по кој денес дојде правдата

Канал5 - 26.02.2021

Го ослободивме патот по кој денес дојде правдата. Граѓаните, државата, институциите и системот – тоа сме ние. Сите ние, секој од нас денес може да има повеќе мир за себе, во себе. Бидејќи, кога има правда има и мир! Правосудниот систем e независна ...

Заев: Секој од нас денес може да има повеќе мир за себе, во себе

CivilMedia