TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тони: Рафа ќе го освои Ролан Гарос, а потоа…

Дерби - 31.01.2023

Веќе зад нас е првиот грен слем во оваа календарска година Австралија Опен кој му припадна на Новак Ѓоковиќ, ас кој дојде до десеттиот триумф во Мелбурн или вкупно до 22 пехар на најголемите турнири со што се израмни на врвот со Рафаел Надал.

Рафа Надал ќе го подигне трофејот на Ролан Гарос годинава!

Спортклуб

Зошто Јелена Ѓоковиќ не беше на Австралија Опен?

Канал5 - 31.01.2023

Новак Ѓоковиќ го освои својот десетти Австралија опен во неделата и се изедначи по бројот на Грен слем титули (22) со Рафаел Надал, единствениот рекордер досега. Новак по победата беше обземен од емоции и плачеше во прегратките на својот тренер ...

ФОТО | Јелена Ѓоковиќ конечно откри каков ѝ е односот со свекрвата

Слободен Печат

Зошто Јелена Ѓоковиќ не го бодреше Ноле во Мелбурн?

Кајгана

Маските паднаа, а Јелена Ѓоковиќ јасно откри што мисли за својата свекрва (фото)

Вистина.мк

Откриено што мисли за свекрвата: Јелена и Дијана Ѓоковиќ не се согласуваат во едно

Женски магазин

(ФОТО) Јелена Ѓоковиќ споделила фотографија од Дијана и Новак: Оставила краток и јасен коментар за својата свекрва!

Екран

Децата морале на училиште: Eве зошто Јелена не беше покрај Ноле во Австралија

Република

Убавина и Здравје Еспресо

Ѓоковиќ нема да игра во Индијан Велс и Мајами, но ќе игра на УС Опен

SportMedia - 31.01.2023

Светскиот тенисер бр. 1, Новак Ѓоковиќ, втора година по ред нема да игра на Мастерс турнирите во Индијан Велс и Мајами, но за првпат од 2021 година ќе може да игра на УС Опен. Ова стана можно благодарение на указот на американскиот претседател Џо ...

Сѐ уште добро се сеќавам кога шестмина јадевме еден леб

Вечер Прес

Одлични вести за Ѓоковиќ – Американците нема веќе каде да се кријат од големиот тениски ас

Спортманија

Ѓоковиќ постави невиден рекорд, тој е единствениот на кој му успеа ова од 1973 година

Слободен Печат

Американците дадоа зелено светло: Ѓоковиќ ќе може да игра на УС Опен

А1 On

Ѓоковиќ ќе може да игра на УС Опен

Екипа

Бајден одлучува дали Новак Ѓоковиќ ќе игра на УС Опен

Независен

Кајгана Дерби Н.Македонија Мастило Спортски Бриф Дерби

Можете ли да се сетите кој последен го победи Ноле во Австралија?

Република - 31.01.2023

Можете ли да се сетите кој последен го победи Новак на Австралија Опен? И навистина изгледа неверојатно бидејќи се работи за човек кој денес има 26 години, но повеќе не игра тенис. Во 2018 година, го шокираше светот со победата во четвртото коло на ...

„Ѓоковиќ многу брзо ќе стигне и до 23. гранд-слем титула“

Екипа

Што прави денеска човекот кој последен го победи Ѓоковиќ на Австралија опен

Екипа

Надал накратко образложи зошто Ѓоковиќ никогаш нема да биде сакан како Рожер и Рафа

Дерби

Новак Ѓоковиќ е само добар човек во овие лоши и изопачени времиња

Оff.net

„Ѓоковиќ е злосторник кој е подобар од хероите и кој постојано - кука и плаче!“

Sport 1

Проговори и Тони Надал: „Новак никогаш нема да биде сакан како Роџер и Рафа“

Sport M

Дерби Слободен Печат СуперСпорт Вечер Прес Gol.mk Независен Спортманија Канал5

Иванишевиќ: Новак е од друга планета, неговиот мозок работи поинаку

Оff.net - 31.01.2023

„Знаете кога еден претседател ќе посети странска земја и ќе му дадат список од 37.000 работи, средби итн. Новак имаше 37.000 терапии и третмани. 97% од играчите би се повлекле по скенирањето на магнетната резонанца“.

(Видео) Никој не пцуеше повеќе од Иванишевиќ, затоа е мртов ладен на испадите на Ноле

Репортер

(Видео) Еве зошто Иванишевиќ ги сфаќа и трпи пцовките и дерењето на Ѓоковиќ: И „Горан пцуе како кочијаш“, погледнете го урнебесното видео

Еспресо

Иванишевиќ: 97% од тенисерите ќе се повлечеа, но не и Ноле – тој е од друга планета!

Gol.mk

Можеби не знае да се однесува, но мора да се признае дека е од друга планета

Вечер Прес

Еве што се скрие зад врескањето на Ѓоковиќ кон Иванишевиќ: Србинот и Хрватот имаат договор за кој малку се знае (ВИДЕО)

Sport M

Новак и Горан, Србин и Хрват кои можат да бидат пријатели и соработници

Република

Убавина и Здравје