TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Зошто скопјани не одат со велосипед на работа?

Скопје инфо - 22.07.2019

Дали ладното или пак топлото време е тоа што ги оттргнува скопјани да патуваат со велосипед на работа? Или недоволните велосипедски патеки е причината што многумина се одлучуваат за јавен превоз или автомобил? Луѓето кои одат на работа со велосипед: ...

Велосипедската индустрија се развива со исто темпо како и таа за Ф1?

Н.Македонија - 22.07.2019

Иновациите во дизајнот и во материјалите врз научна основа при изработката на велосипедите се на исто ниво како во Формула 1 (Ф1), велат познавачите на оваа проблематика. Постојат три главни типа велосипеди што ги гледаме годинава на грантур-трката ...

ФОТО: Автомобил удри во велосипедист во центарот на Скопје

Скопје1 - 22.07.2019

Автомобил удри во велосипедист, кој поминувал на пешачки премин. Несреќата се случила во центарот на Скопје, во близина на Рекорд. Не е познато каква е состојбата на велосипедистот, а на улицата се уште стои велосипедот.

Скопјанец заврши во болница со тешки повреди, со велосипедот удрил во бетонски столб

Макфакс - 21.07.2019

Скопјанец се здобил со тешки телесни повреди откако со велосипед удрил во бетонски столб и паднал. Од МВР информираат дека се работи за 63-годишно лице од селото Марино. Тој по несреќата бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“ – ...

Со велосипед удрил во столб и паднал - скопјанец итно однесен на Клиника

Press24 - 21.07.2019

Скопјанец се здобил со тешки телесни повреди откако со велосипед удрил во столб, информираат од полицијата. Вчера во 16:30 часот на велосипедската патека од улица „534“ во село Марино, скопско, 63-годишниот Р.М.

ФОТО: Автомобил удри во велосипедист во центарот на Скопје

Курир - 22.07.2019

Автомобил удри во велосипедист, кој поминувал на пешачки премин. Несреќата се случила во центарот на Скопје, во близина на Рекорд. Не е познато каква е состојбата на велосипедистот, а на улицата се уште стои велосипедот.

Скопјанец заврши во болница со тешки повреди, со велосипедот удрил во бетонски столб

Centar - 21.07.2019

Скопјанец се здобил со тешки телесни повреди откако со велосипед удрил во бетонски столб и паднал. Од МВР информираат дека се работи за 63-годишно лице од селото Марино. Тој по несреќата бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“ – ...

63-годишен маж завршил со тешки повреди, откако со велосипед удрил во бетонски столб

Скопје1 - 21.07.2019

На 20.07.2019 во 16.30 часот на велосипедската патека од ул.„534“ во с.Марино, скопско, Р.М.(63) од с.Марино управувајќи велосипед, удрил во бетонски столб и паднал. Притоа, со тешки телесни повреди се здобил Р.М.

ФОТО: Автомобил удри во велосипедист во центарот на Скопје

Press24 - 22.07.2019

Автомобил удри во велосипедист, кој поминувал на пешачки премин. Несреќата се случила во центарот на Скопје, во близина на Рекорд. Не е познато каква е состојбата на велосипедистот, а на улицата се уште стои велосипедот.

Управувајќи велосипед удрил во бетонски столб и паднал - тешко повреден

Сител - 21.07.2019

Синоќа во 16.30 часот на велосипедската патека од ул.„534“ во с.Марино, скопско, Р.М.(63) од с.Марино управувајќи велосипед, удрил во бетонски столб и паднал. Притоа, со тешки телесни повреди се здобил Р.М.

ФОТО: Автомобил удри во велосипедист во центарот на Скопје

Скопје инфо - 22.07.2019

Автомобил удри во велосипедист, кој поминувал на пешачки премин. Несреќата се случила во центарот на Скопје, во близина на Рекорд. Не е познато каква е состојбата на велосипедистот, а на улицата се уште стои велосипедот.

Управувајќи велосипед, удрил во бетонски столб и паднал

Опсервер - 22.07.2019

На 20.07.2019 во 16.30 часот на велосипедската патека од ул.„534“ во с.Марино, скопско, Р.М.(63) од с.Марино управувајќи велосипед, удрил во бетонски столб и паднал. Притоа, со тешки телесни повреди се здобил Р.М.

Велосипедист повреден на пешачки во Центар

Република - 22.07.2019

Автомобил удри во велосипедист, кој поминувал на пешачки премин. Несреќата се случила во центарот на Скопје, во близина на Рекорд. Не е познато каква е состојбата на велосипедистот, а на улицата се уште стои велосипедот.