TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Еден тешко повреден, двајца полесно во седум сообраќајки во Скопје

+инфо - 18.12.2018

Еден е тешко повреден, а двајца полесно во седумте сообраќајки кои се случиле вчера во Скопје, соопшти Министерството за внатрешни работи. Полицијата фатила 31 возач кој возел побрзо од дозволеното и двајца кои возеле под дејство на алкохол.

Вчера во Скопје се случиле седум сообраќајки, едно лице потешко повредено

А1 On - 18.12.2018

Во текот на изминатиот ден на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Скопје се случиле вкупно седум сообраќајни незгоди од кои една со тешки телесни повреди, две сообраќaјни незгоди со телесни повреди и четири со материјална штета.

Најголемите грешки кои ги прават возачите при возење во зима и на снег

Скопје инфо - 18.12.2018

За безбедно пристигнување на саканата дестинација во зима, во услови на замрзнати и влажни коловози и во услови на снег, управувањето моторно возило во зимски услови, по снежни и замрзнати патишта, претставува опасност за возачите и бара поголемо ...

Тешко повреден возач и двајца полесно во седум сообраќајки во Скопје

Сител - 18.12.2018

Возач на патничко возило се здобил со тешки телесни повреди во една од вкупно седум сообраќајки случени во текот на вчерашниот ден во Скопје. Во две сообраќајки со полесни повреди се здобиле две лица, а во четири била причинета материјална штета.

Неисчистениот снег од вашиот автомобил, може да предизвика штета на друг

Додај Гас - 17.12.2018

Иако добар дел од возачите не го прават тоа, отстранувањето на снегот од автомобилот пред да почнете да возите е од особена важност Освен тоа што погледот од возачка перспектива ќе биде помал од вообичаеното, што е секако лошо и не бара дополнително ...

Викендов во Скопје 40 сообраќајки, возач и пешак тешко повредени

А1 On - 17.12.2018

Возач на патничко моторно возило и еден пешак се здобиле со тешки телесни повреди во две од вкупно 40 сообраќајки случени во текот на викендот во Скопје. Во 12 сообраќајки со полесни повреди се здобиле 18 лица, а во 26 била причинета материјална ...

Пет лица повредени во сообраќајки во Скопје

Курир - 15.02.2019

Еден пешак е потешко повреден, а четворица полесно во четири сообраќајни незгоди што се случиле во Скопје во изминатите 24 часа. Според билтенот на СВР Скопје, вкупниот број на сообраќајки регистрирани изминатото деноноќие е осум, а во четири од нив ...

Тешко повреден возач и двајца полесно во седум сообраќајки во Скопје

Канал5 - 18.12.2018

Возач на патничко возило се здобил со тешки телесни повреди во една од вкупно седум сообраќајки случени во текот на вчерашниот ден во Скопје. Во две сообраќајки со полесни повреди се здобиле две лица, а во четири била причинета материјална штета.

Кратки, но важни совети: Како да возите во зима?

Скопје инфо - 16.12.2018

Возачите секогаш треба да го имаат во предвид фактот дека во зима снегот и мразот се оние кои го диктираат начинот на однесување во сообраќаjот, а возачите се тие кои треба да се прилагодат на нив и на условите за возење кои ги создаваат.

Во една вечер, тројца пешаци тешко повредени во три сообраќајки во Скопје, Охрид и Битола

Centar - 16.12.2018

Тројца пешаци се тешко повредени откако биле удрени од автомобили во три одделни сообраќани несреќи во Скопје, Охрид и Битола, информираат од МВР. Во вечерните часови на 15. декември на скопскиот булевар „Александар Македонски“ се случила една од ...

Викендов во Скопје 40 сообраќајки, возач и пешак тешко повредени

Курир - 17.12.2018

Возач на патничко моторно возило и еден пешак се здобиле со тешки телесни повреди во две од вкупно 40 сообраќајки случени во текот на викендот во Скопје. Во 12 сообраќајки со полесни повреди се здобиле 18 лица, а во 26 била причинета материјална ...

Седум сообраајки за едно ден во Скопје

24Инфо - 18.12.2018

Во текот на изминатиот ден (17.12.2018 година) на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Скопје се случиле вкупно седум сообраќајни незгоди од кои една со тешки телесни повреди, две сообраќaјни незгоди со телесни повреди и четири со материјална ...

Возач тешко повреден во сообраќајка во Скопје

Press24 - 18.12.2018

Возач на патничко возило се здобил со тешки телесни повреди во една од вкупно седум сообраќајки случени во текот на вчерашниот ден во Скопје. Во две сообраќајки со полесни повреди се здобиле две лица, а во четири била причинета материјална штета.

Кратки, но важни совети: Како да возите во зима?

Курир - 16.12.2018

Возачите секогаш треба да го имаат во предвид фактот дека во зима снегот и мразот се оние кои го диктираат начинот на однесување во сообраќаjот, а возачите се тие кои треба да се прилагодат на нив и на условите за возење кои ги создаваат.

Во една вечер, тројца пешаци тешко повредени во три сообраќајки во Скопје, Охрид и Битола

Точка - 16.12.2018

Тројца пешаци се тешко повредени откако биле удрени од автомобили во три одделни сообраќани несреќи во Скопје, Охрид и Битола, информираат од МВР. Во вечерните часови на 15. декември на скопскиот булевар „Александар Македонски“ се случила една од ...

Викендов во Скопје 40 сообраќајки, возач и пешак тешко повредени

Локално - 17.12.2018

Возач на патничко моторно возило и еден пешак се здобиле со тешки телесни повреди во две од вкупно 40 сообраќајки случени во текот на викендот во Скопје. Во 12 сообраќајки со полесни повреди се здобиле 18 лица, а во 26 била причинета материјална ...

Тешко повреден возач и двајца полесно повредени во седум сообраќајки во Скопје

Н.Македонија - 18.12.2018

Возач на патничко возило се здобил со тешки телесни повреди во една од вкупно седум сообраќајки случени во текот на вчерашниот ден во Скопје. Во две сообраќајки со полесни повреди се здобиле две лица, а во четири била причинета материјална штета.

Кратки, но важни совети: Како да возите во зима?

Пулс24 - 17.12.2018

Возачите секогаш треба да го имаат во предвид фактот дека во зима снегот и мразот се оние кои го диктираат начинот на однесување во сообраќаjот, а возачите се тие кои треба да се прилагодат на нив и на условите за возење кои ги создаваат.

Викендов во Скопје 40 сообраќајки, возач и пешак тешко повредени

Сител - 17.12.2018

Возач на патничко моторно возило и еден пешак се здобиле со тешки телесни повреди во две од вкупно 40 сообраќајки случени во текот на викендот во Скопје. Во 12 сообраќајки со полесни повреди се здобиле 18 лица, а во 26 била причинета материјална ...

Изминатиов ден 7 сообраќајки во Скопје, еден возач тешко поврден

ТВ21 - 18.12.2018

Возач на патничко возило се здобил со тешки телесни повреди во една од вкупно седум сообраќајки случени во текот на вчерашниот ден во Скопје. Во две сообраќајки со полесни повреди се здобиле две лица, а во четири била причинета материјална штета.

Викендов во Скопје 40 сообраќајки, возач и пешак тешко повредени

Независен - 17.12.2018

Возач на патничко моторно возило и еден пешак се здобиле со тешки телесни повреди во две од вкупно 40 сообраќајки случени во текот на викендот во Скопје. Во 12 сообраќајки со полесни повреди се здобиле 18 лица, а во 26 била причинета материјална ...

Тешко повреден возач и двајца полесно во седум сообраќајки во Скопје

MTM - 18.12.2018

Возач на патничко возило се здобил со тешки телесни повреди во една од вкупно седум сообраќајки случени во текот на вчерашниот ден во Скопје. Во две сообраќајки со полесни повреди се здобиле две лица, а во четири била причинета материјална штета.

Снегот и мразот направија проблеми: 40 сообраќајки и мног повредени во Скопје

Press24 - 17.12.2018

Возач на патничко моторно возило и еден пешак се здобиле со тешки телесни повреди во две од вкупно 40 сообраќајки случени во текот на викендот во Скопје. Во 12 сообраќајки со полесни повреди се здобиле 18 лица, а во 26 била причинета материјална ...

Возач тешко повреден во сообраќајка во Скопје

Скопје инфо - 18.12.2018

Возач на патничко возило се здобил со тешки телесни повреди во една од вкупно седум сообраќајки случени во текот на вчерашниот ден во Скопје. Во две сообраќајки со полесни повреди се здобиле две лица, а во четири била причинета материјална штета.

Викендов во Скопје 40 сообраќајки, возач и пешак тешко повредени

Скопје инфо - 17.12.2018

Возач на патничко моторно возило и еден пешак се здобиле со тешки телесни повреди во две од вкупно 40 сообраќајки случени во текот на викендот во Скопје. Во 12 сообраќајки со полесни повреди се здобиле 18 лица, а во 26 била причинета материјална ...

Изминатиов ден 7 сообраќајки во Скопје, еден возач тешко поврден

4NEWS - 18.12.2018

Возач на патничко возило се здобил со тешки телесни повреди во една од вкупно седум сообраќајки случени во текот на вчерашниот ден во Скопје. Во две сообраќајки со полесни повреди се здобиле две лица, а во четири била причинета материјална штета.

Викендов во Скопје 40 сообраќајки, возач и пешак тешко повредени

24Инфо - 17.12.2018

Возач на патничко моторно возило и еден пешак се здобиле со тешки телесни повреди во две од вкупно 40 сообраќајки случени во текот на викендот во Скопје. Во 12 сообраќајки со полесни повреди се здобиле 18 лица, а во 26 била причинета материјална ...

Викендов 40 сообраќајки во Скопје

МКД - 17.12.2018

Возач на патничко моторно возило и еден пешак се здобиле со тешки телесни повреди во две од вкупно 40 сообраќајки случени во текот на викендот во Скопје. Во 12 сообраќајки со полесни повреди се здобиле 18 лица, а во 26 била причинета материјална ...

Викендов во Скопје 40 сообраќајки, возач и пешак тешко повредени

Бриф - 17.12.2018

Возач на патничко моторно возило и еден пешак се здобиле со тешки телесни повреди во две од вкупно 40 сообраќајки случени во текот на викендот во Скопје. Во 12 сообраќајки со полесни повреди се здобиле 18 лица, а во 26 била причинета материјална ...