TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Крај за македонските екипи во Европа: Шкендија елиминирана без да постигне гол, Шкупи немоќен во Португалија

Слободен Печат - 29.07.2021

Македонските екипи го завршија настапот на фудбалска Европа уште на самиот старт. По елиминацијата на Силекс и Струга ТЛ во првото квалификациско коло за пласман во Конференциската лига, денеска настапот во Европа го завршија Шкупи и најголемото ...

Мизеријата комплетирана: Шкендија без даден гол во четири меча испадна од Европа!

Sport 1

4/4 и гол разлика 0:9 – вака заврши европската авантура на Шкендија!

Спортски

Шкендија со нов пораз елиминирана од Европа (ВИДЕО)

ТВ21

Шкендија со четири порази, без даден гол го заврши настапот во Европа!

24Фудбал

Конечно крај на маките: Со пораз и без постигнат гол Шкендија заврши со Европа (ВИДЕО)

Екипа

Каква бламажа на Шкендија: Четири меча, четири порази со гол разлика 0:9!

SportMedia

Спортманија Н.Македонија Дриблинг МКД Sport 1 Gol.mk

ВИДЕО: Крај за европските амбиции на Шкендија, Рига победи и на реваншот

Gol.mk - 29.07.2021

Македонскиот шампион Шкендија ги заврши настапите во квалификациите за Конференциската лига на УЕФА, со денешниот втор пораз од летонска Рига (0-1). По неуспехот на гостински терен, тетовчани не покажаа дека се зрели за пресврт на реваншот во Скопје ...

ФОТО галерија: Заврши европската одисеја на Шкендија

Телма

Рига повторно подобра од нашиот шампион, Шкендија го заврши настапот во Европа (ВИДЕО)

Дерби

Толку од Шкендија во Европа летово – повторно со пораз и без даден гол (ВИДЕО)

SportMedia

ВИДЕО: Шкендија очајна и со Рига – Летонците до водство од 0-1 во Скопје

Екипа

Шкендија елиминирана со пораз, четири натпревари без постигнат гол во Европа

Спортклуб

Шкендија повторно понижена: Загуби од Рига и настапот во Европа го заврши со гол разлика 0:9

Република

Lider Екипа SportMedia SportMedia Либертас

Ѓока: Фудбалот е суров, пак нè казнија за сите промашувања!

Gol.mk - 30.07.2021

Можеби Шкендија ја навикна македонската јавност на добри изданија во летните месеци, но сезонава целосно потфрли и загуби на сите натпревари од евро-куповите. Тренерот Ернест Ѓока, чија клупа не е така сигурна како минатата сезона, немаше рационален ...

Ѓока по срамот со Шкендија: Немавме среќа, нѐ казнија за нашата слаба реализација!

Sport 1

Ернест Ѓока пред отказ од Шкендија!?

Екипа

Ѓока: На сите четири меча бевме казнети за слабата реализација

SportMedia

Шкендија не успеа ниту во Конференциската лига

Нова ТВ - 29.07.2021

Македонскиот фудбалски првак Шкендија ги заврши настапите во евро-куповите, откако вечерва во Скопје доживеа елиминација во 2. коло од Конференциската лига. Тетовци по неуспешните квалификации во Лигата на шампионите ова лето, добија шанса за ...

Шкендија се збогува од Европа, пораз од Рига и во Скопје

Денешен

Шкендија не успеа ниту во Конференциската лига

Опсервер

Шкендија не успеа ниту во Конференциската лига

MakPress

Рига и ги скрати маките на Шкендија (видео)

OhridNews

Шкендија не успеа ниту во Конференциската лига

Нетпрес

Шкендија да покаже зошто беше шампион, Шкупи по чудо среде Aтлански океан!

Спортски - 29.07.2021

Тимот на Шкендија денес ќе го игра реваншот против Рига во Скопје, додека Шкупи е на гости среде атланскиот океан против Санта Клара. Шкендија не покажа скоро ништо во овие европски натпревар, далеку поголеми беа очекувањата од овој тим на тетовци ...

Шкендија брка негатива против Рига, Шкупи по чудо во Португалија

Слободен Печат

Шкендија брка негатива од два гола, Шкупи оди по чудо во Португалија

Вечер Прес

Шкендија брка чудо против Рига, два гола се достижна негатива

Дриблинг