TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Познат распоредот во АБА2 лигата: Пелистер и МЗТ Скопје ќе играат во третата рунда во Осјек

Сител - 17.09.2021

Македонското дерби меѓу МЗТ Скопје А и Пелистер од регионална кошаркарска АБА2 лига, ќе се игра во Осјек во рамките од вториот турнир. АБА лигата денеска го објави распоредот за новата сезона во второлигашката конкуренција во која и годинава ќе се ...

МЗТ Скопје и Пелистер ќе играат пет турнири во АБА2 лигата, силите ќе ги одмерат во Осијек

Дерби - 17.09.2021

МЗТ Скопје и Пелистер екипите кои ќе ја претставуваат Македонија во АБА2 лигата во натпреварувачката 2021/2022, сезона во која ќе учествуваат вкупно 14 клубови кои во регуларниот дел ќе играат на пет турнири.

МЗТ Скопје и Пелистер првата јадранска пресметка ќе ја имаат во Осиек!

Sport 1 - 17.09.2021

Македонските екипи МЗТ Скопје и Пелистер денеска го дознаа распоредот за новата сезона во АБА2-лигата, како и местата каде што ќе ги одиграат петте турнири на кои ќе се играат по две односно три кола.

МЗТ и Пелистер стартуваат со „АБА2“ од Златибор

SportMedia - 17.09.2021

Двата македонски клуба кои ќе играат во АБА2 лигата, МЗТ Скопје и Пелистер, ќе го стартуваат натпреварувањето од Златибор, за каде е предвиден првиот „балон“. Истиот ќе се одржи од 10.10 до 14.10, и во него ќе бидат одиграни два меча.

АБА2 лигата со 14 екипи, пет турнири и плеј-оф

Слободен Печат - 17.09.2021

Втората АБА лига оваа сезона ќе се игра на турнирите на Златибор, Осиек, Сараево, Бања Лука и Широки Бријег, а првиот турнир е закажан за 10 октомври, објавија организаторите на регионалното натпреварување.

АБА2: МЗТ Скопје и Пелистер походот кон АБА го започнуваат од Златибор

Екипа - 17.09.2021

АБА2 лигата која во новата сезона ќе брои 14 клуба од кои два македонски, МЗТ Скопје и Пелистер продолжува со „балоните“ и во сезоната 2021/22. Па така, регуларниот дел од сезоната ќе брои 13 кола кои ќе бидат одиграни во пет различни дела од ...

Македонското дерби во АБА2 лигата во третото коло

Gol.mk - 17.09.2021

Македонските претставници во АБА 2 лигата, МЗТ Скопје и Пелистер го дознаа распоредот за новата сезона регионалното натпреварување. Познато е дека и оваа сезона регуларниот дел ќе биде одигран како и лани, односно во „балони“, па со тоа се објавени ...

Познат е распоредот за новата кошаркарска сезона

МКД - 17.09.2021

Новата сезона во најдобрата македонска кошаркарска лига ќе почне со дуел меѓу главните конкуренти за титулата, Пелистер и МЗТ Скопје. Новата сезона во Првата кошаркарска лига започнува на 2. октомври.

МЗТ гостува во Битола на стартот, вториот тим на Штрковите игра со Работнички

Спортманија - 16.09.2021

Двата тима на МЗТ имаат дерби натпревари во првото коло од македонската лига која почнува на 2 октомври. Новата сезона во македонската кошаркарска лига почнува на 2 октомври, а денеска на заеднички состанок со претставниците на раководството на ...