TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Разрешена директорката од училиштето во Градско каде се вршел булинг врз ученик

Радио МОФ - 02.12.2022

Разрешена е директорката на Основното општинско училиште „Даме Груев“ во Општина Градско, каде еден од учениците подолго време бил жртва на врсничко насилство од соученици. Оваа информација на Фејсбук ја соопшти градоначалникот на Општината, Киро ...

Разрешена директорката на училиштето во Градско каде што ученик беше малтретиран од соученици

360 степени - 02.12.2022

Во објавата на Фејсбук каде посочува оти ја разрешил директорката на ОУ „Даме Груев“, градоначалникот на Општина Градско апелира сите засегнати страни да преземат одговорност, оти како што вели, иако е пријавено во МВР и Центарот за социјални ...

РАЗРЕШЕНА ДИРЕКТОРКАТА НА УЧИЛИШТЕТО ВО ГРАДСКО КАДЕ МАЛТРЕТИРАА УЧЕНИК „Да видиме како излезе ситуацијата од контрола“

+инфо - 02.12.2022

Градоначалникот вели дека насилството било пријавено пред дваесет дена во СВР Велес, но дека глас добил дури пред два дена од МВР, каде му земале изјава на детето. Градоначалникот на Градско, Киро Нацков, ја разреши директорката на училиштето во кое ...

Разрешена директорката на училиштето каде беше малтретиран малолетен ученик

Телма - 02.12.2022

Градоначалникот на општина Градско, Киро Нацков, ја разреши директорката на училиштето во кое беше малтретиран малолетен ученик од свои врсници. Ги повика сите институции да работат на целосно расветлување на случајот и побара да се утврди каде ...

Разрешена директорката на училиштето во Градско каде врсници малтретираа ученик

Н.Македонија - 02.12.2022

Градоначалникот на oпштина Градско, Киро Нацков, се огласи по повод вознемирувачкиот случај со малтретирањето на ученик од негови врсници во основното училиште „Даме Груев“ во општината, при што објави дека се преземаат серија мерки во врска со ...

Градоначалникот на Градско ја разреши директорката на училиштето каде имаше случај на булинг врз ученик

Локално - 02.12.2022

Градоначалникот на општина Градско, Киро Нацков вчера ја разрешил директорката на Основното училиште „Даме Груев“ во општината каде што малолетен ученик подолго време бил малтретиран од своите соученици.

Разрешена директорката на училиштето во Градско каде врсници бездушно малтретираа ученик

Слободен Печат - 01.12.2022

Градоначалникот на Општина Градско, Киро Нацков , се огласи по повод вознемирувачкиот случај со малтретирањето на ученик од негови врсници во основното училиште „Даме Груев“ во општината, при што објави дека се преземаат серија мерки во врска со ...

Градоначалникот ја разреши директорката на училиштето каде што беше малтретиран одличен ученик

Република - 01.12.2022

Градоначалникот на општина Градско, Киро Нацков, се обрати со јавна реакција по повод случајот со малтретирањето на одличен ученик од негови врсници во основното училиште „Даме Груев“ во општината, при што објави дека се преземаат серија мерки во ...

Случајот обелоденет по две години! Разрешена директорката на училиштето во Градско каде ученик трпел булинг

Точка - 01.12.2022

Омалуважувања и физички напад трпело дете од деветто одделение од основното училиште „Даме Груев“ во Градско. Ова малтретирање траело две години, сè додека еден ден детето не си заминало дома со гребаници по телото и искината долна облека, по што ...

Разрешена директорката на училиштето каде беше малтретиран малолетен ученик

4NEWS - 02.12.2022

Градоначалникот на општина Градско, Киро Нацков, ја разреши директорката на училиштето во кое беше малтретиран малолетен ученик од свои врсници. Ги повика сите институции да работат на целосно расветлување на случајот и побара да се утврди каде ...

Разрешена директорката на училиштето во Градско каде беше малтретиран ученик

24Инфо - 02.12.2022

Градоначалникот на општина Градско, Киро Нацков, ја разреши директорката на училиштето во кое беше малтретиран малолетен ученик од свои врсници. Ги повика сите институции да работат на целосно расветлување на случајот и побара да се утврди каде ...

Разрешена директорката на училиштето каде беше малтретиран ученик

Фокус - 02.12.2022

Градоначалникот на општина Градско, Киро Нацков, ја разреши директорката на училиштето во кое беше малтретиран малолетен ученик од свои врсници. Ги повика сите институции да работат на целосно расветлување на случајот и побара да се утврди каде ...

Разрешена директорката на училиштето каде врсници малтретираа ученик

Lider - 02.12.2022

Градоначалникот на oпштина Градско, Киро Нацков, се огласи по повод вознемирувачкиот случај со малтретирањето на ученик од негови врсници во основното училиште „Даме Груев“ во општината, при што објави дека се преземаат серија мерки во врска со ...

Градоначалникот на Градско ја разреши директорката, апелира на одговорност и на другите за насилството врз ученик

Нетпрес - 02.12.2022

Градоначалникот на општина Градско Киро Нацков ја разрешил директорката на општинското основното училиште „Даме Груев“ каде што се вршело насилството врз еден ученик. Нацков оваа информација ја објави на Фејсбук и дополнително апелира сите засегнати ...

Разрешена директорката на училиштето во Градско, каде се вршел булинг

Независен - 02.12.2022

Разрешена е директорката на Основното општинско училиште „Даме Груев“ во Општина Градско, каде еден од учениците подолго време бил жртва на врсничко насилство од соученици. Оваа информација на Фејсбук ја соопшти градоначалникот на Општината, Киро ...

Разрешена директорката на училиштето во Градско каде што ученик беше малтретиран од соученици

Алсат-М - 02.12.2022

Градоначалникот на Општина Градско, Киро Нацков, преку фејсбук-статус информира дека ја разрешил директорката на Основното општинско училиште „Даме Груев“ во оваа општина каде што малолетен ученик подолго време бил малтретиран од своите соученици.

Разрешена директорката на училиштето каде беше малтретиран ученик

Либертас - 02.12.2022

Градоначалникот на општина Градско, Киро Нацков, ја разреши директорката на училиштето во кое беше малтретиран малолетен ученик од свои врсници. Градоначалникот на општина Градско, Киро Нацков, ја разреши директорката на училиштето во кое беше ...

Разрешена директорката на училиштето каде беше малтретиран ученик

Скопје инфо - 02.12.2022

Градоначалникот на општина Градско, Киро Нацков, ја разреши директорката на училиштето во кое беше малтретиран малолетен ученик од свои врсници. Ги повика сите институции да работат на целосно расветлување на случајот и побара да се утврди каде ...

Разрешена е директорката на ООУ „Даме Груев“ во општина Градско

Канал5 - 02.12.2022

„Во рамки на моите надлежности веднаш соопштувам дека во рамките на училиштето ја разрешувам директорката на ООУ „Даме Груев“. Разрешена е директорката на основното општинско училиште „Даме Груев“ во општина Градско, каде еден од учениците подолго ...

Разрешена директорката на училиштето каде што се вршело мобинг врз ученик

Zoom - 02.12.2022

Разрешена е директорката на Основното општинско училиште „Даме Груев“ во Општина Градско, каде еден од учениците подолго време бил жртва на врсничко насилство од соученици. Оваа информација на Фејсбук ја соопшти градоначалникот на Општината, Киро ...

Градоначалникот на Градско ја разреши директорката на училиштето во кое ученик бил малтретиран од соученици

МКД - 02.12.2022

Градоначалникот на Општина Градско, Киро Нацков, информираше дека ја разрешил директорката на Основното општинско училиште „Даме Груев" во оваа општина каде што малолетен ученик подолго време бил малтретиран од своите соученици.

Градоначалникот на Градско ја разреши директорката на училиштето по случајот на булинг

Сител - 02.12.2022

Градоначалникот на Општина Градско, Киро Нацков соопшти дека ја разрешил директорката на ООУ „Даме Груев“, каде што ученик подолго време бил жртва на врсничко насилство. Нацков, исто така, апелираше сите засегнати институции да преземат одговорност.

Разрешена директорката на ООУ „Даме Груев” во Градско

Либертас - 02.12.2022

Градоначалникот на Општина Градско, Киро Нацков соопшти дека ја разрешил директорката на ООУ „Даме Груев”, каде што ученик подолго време бил жртва на врсничко насилство. Нацков, исто така, апелираше сите засегнати институции да преземат одговорност.

Разрешена директорката на ООУ „Даме Груев“ во Градско

Press24 - 02.12.2022

Градоначалникот на Општина Градско, Киро Нацков соопшти дека ја разрешил директорката на ООУ „Даме Груев“, каде што ученик подолго време бил жртва на врсничко насилство. Нацков, исто така, апелираше сите засегнати институции да преземат одговорност.

Разрешена директорката на ООУ „Даме Груев“ во Градско

Опсервер - 02.12.2022

Градоначалникот на Општина Градско, Киро Нацков соопшти дека ја разрешил директорката на ООУ „Даме Груев“, каде што ученик подолго време бил жртва на врсничко насилство. Нацков, исто така, апелираше сите засегнати институции да преземат одговорност.

Разрешена директорката на ООУ „Даме Груев“ во Градско

Фокус - 02.12.2022

Градоначалникот на Општина Градско, Киро Нацков соопшти дека ја разрешил директорката на ООУ „Даме Груев“, каде што ученик подолго време бил жртва на врсничко насилство. Нацков, исто така, апелираше сите засегнати институции да преземат одговорност.

Разрешена директорката на училиштето во Градско каде врсници малтретираа ученик

Вечер Прес - 02.12.2022

Градоначалникот на општина Градско, Киро Нацков вчера ја разрешил директорката на Основното училиште „Даме Груев“ во општината каде што малолетен ученик подолго време бил малтретиран од своите соученици.

Разрешена директорката на ООУ „Даме Груев“ во Градско

Бриф - 02.12.2022

Градоначалникот на Општина Градско, Киро Нацков соопшти дека ја разрешил директорката на ООУ „Даме Груев“, каде што ученик подолго време бил жртва на врсничко насилство. Нацков, исто така, апелираше сите засегнати институции да преземат одговорност.

Разрешена директорка на училиште каде врсници малтретирале ученик

Кајгана - 02.12.2022

Градоначалникот на Општина Градско, Киро Нацков, соопшти дека ја разрешил директорката на ООУ „Даме Груев“, каде што ученик подолго време бил жртва на врсничко насилство. Нацков, исто така, апелираше сите засегнати институции да преземат одговорност.