TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сари ја имаше првата конфротација со Роналдо па порача: Тој е најдобар, може да прави што сака (ВИДЕО)

24Фудбал - 22.07.2019

Маурицио Сари веќе ја имаше првата конфротација со Кристијано Роналдо, но стратегот брзо ја смири ситуацијата и истакна дека ЦР7 е најдобриот играч во тимот и ќе има слобода да прави што сака на теренот.

За ова зборува цела Италија: Расправија меѓу Сари и Роналдо уште на првиот меч (видео)

Спортски - 22.07.2019

Јувентус вчера го одигра првиот пријателски меч во претсезоната против Тотенхем, а за еден детал денес зборува цела Италија. Резултатот е секако во втор план, но се случи нешто што ги загрижи сите навивачи на „старата дама“.

Сари му дава целосна слобода на Роналдо

Локално - 22.07.2019

Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо доби целосна слобода на теренот од тренерот Маурицио Сари. Ова го откри самиот стратег, кој наведе дека португалскиот репрезентативец е исклучок. Петкратниот носител на „Златната топка“ има дозвола да делува ...

ВИДЕО: Првиот конфликт на Сари и Роналдо

Екипа - 22.07.2019

Италијанскиот шампион Јувентус загуби од Тотенхем со 2-3 во првиот натпревар од турнејата во Интернационалниот куп на шампиони, со гол во последните минути од натпреварот на Хари Кејн од половина терен.

ВИДЕО: Прва „војна на зборови“ меѓу Роналдо и Сари

Gol.mk - 22.07.2019

Јувентус и Тотенхем одиграа спектакуларен натпревар во Сингапур во рамки од Меѓународниот Куп на Шампионите. Премиерлигашот ја однесе победата со спектакуларниот погодок од половина терен на Хари Кејн во 93. минута.

Тензии помеѓу Роналдо и Сари уште во првиот меч

Бриф - 22.07.2019

Каков ќе биде односот помеѓу Кристијано Роналдо и новиот тренер на Јувентус, Маурицио Сари? Ова е едно од главните прашања во Италија пред почетокот на сезоната. Вчера гигантот од Торино драматично загуби од Тотенхем со 2:3 по гол од центарот во ...

Прв заклучок на Италијанецот по дебито со Јуве: Сари откри каква функција ќе има Роналдо во новата формација

Дерби - 22.07.2019

Маурицио Сари направи анализа на првиот пораз кој го доживеа како тренер на Јувентус, но покрај ова, посебно внимание обрна и на најголемата ѕвезда во тимот која беше доста нервозна во добар дел од мечот со Тотенхем.

ВИДЕО: Имаше ли нешто повеќе од обичен разговор на Сари и Роналдо..

Спортклуб - 22.07.2019

Еден од најинтересните подготвителни натпревари ова лето го одиграа несомнено Јувентус и Тотенхем, каде победија англичаните со 3:2. Кристијано Роналдо стрелаше на оваа средба за Јувентус, а имаше една интересна ситуација за камерманот кој улови ...

Сари го анализираше поразот од Тотенхем и конкретно посочи што Јувентус мора да поправи

Дерби - 21.07.2019

Италијанскиот шампион Јувентус претрпе пораз од Тотенхем од 3-2 на денешниот пријателски меч што се одигра во Сингапур. Дуелот беше решен со ремек делото на Хари Кејн од половина терен во судиското продолжение што значеше дека Маурицио Сари со пораз ...

ВИДЕО: Кејн го загорчи дебито на Сари на чело на Јуве

Курир - 21.07.2019

Тимот на Тотенхен постигна престижен успех над Јувентус со 3: 2 во предсезонската контролна на Интернационалниот куп на шампиони, одигран во Сингапур. Тоа беше официјално деби на новиот тренер на Маурицо Сари, кој пристигна кај „старата дама“ во ...

Сари експресно дозна со што ќе се соочува кога ќе го вади Роналдо од игра (Видео)

Дерби - 21.07.2019

Маурицио Сари претрпе пораз на драматичното деби кое го имаше како тренер на клупата на Јувентус, бидејќи неговиот тим најпрво успеа да се врати од негатива во пресметката со Тотенхем, пред да прими сензационален гол во 93-та минута со кој тимот од ...

Сари: Ми се допаѓа Погба, но не сум спортски директор

Локално - 21.07.2019

Тренерот на Јувентус, Маурицио Сари, призна дека му се допаѓа Пол Погба. Веднаш потоа, сепак тренерот побрза да прецизира дека францускиот репрезентативец е играч на Манчестер Јунајтед. Како што е познато, во 2016 година „црвените ѓаволи“ го скршија ...

Роналдо му се налути на Сари, стратегот брзо смирува: Тој е најдобар, ќе добие специјален третман (ВИДЕО)

МКД - 22.07.2019

Кристијано Роналдо имаше одредени замерки за Маурцио Сари уште на првиот натпревар, сепак стратегот брзо смирува и порача дека ЦР7 ќе добие специјален третман. Јувентус синоќа го одигра првиот контролен тест, кој го загуби со 3-2 откако Хари Кејн ...

За ова зборува цела Италија: Расправија меѓу Сари и Роналдо уште на првиот меч (видео)

Таратур - 22.07.2019

Јувентус вчера го одигра првиот пријателски меч во претсезоната против Тотенхем, а за еден детал денес зборува цела Италија. Резултатот е секако во втор план, но се случи нешто што ги загрижи сите навивачи на „старата дама“.

ВИДЕО: Првиот конфликт на Сари и Роналдо

Курир - 22.07.2019

Италијанскиот шампион Јувентус загуби од Тотенхем со 2-3 во првиот натпревар од турнејата во Интернационалниот куп на шампиони, со гол во последните минути од натпреварот на Хари Кејн од половина терен.

Веднаш тензии помеѓу Роналдо и Сари

Вечер - 22.07.2019

Каков ќе биде односот помеѓу Кристијано Роналдо и новиот тренер на Јувентус, Маурицио Сари? Ова е едно од главните прашања во Италија пред почетокот на сезоната. Вчера гигантот од Торино драматично загуби од Тотенхем со 2:3 по гол од центарот во ...

Прв заклучок на Италијанецот по дебито со Јуве: Сари откри каква функција ќе има Роналдо во новата формација

Точка - 22.07.2019

Маурицио Сари направи анализа на првиот пораз кој го доживеа како тренер на Јувентус, но покрај ова, посебно внимание обрна и на најголемата ѕвезда во тимот која беше доста нервозна во добар дел од мечот со Тотенхем.

Новиот тренер на Јуве откри како ќе го користи Роналдо

+инфо - 20.07.2019

Новиот тренер на Јувентус, Маурицио Сари, откри како планира да ја искористи големата ѕвезда на тимот, Кристијано Роналдо. Се очекува на почетокот на сезоната, стратегот по предните позиции да ги користи петкратниот освојувач на „Златната топка“, ...

Кејн го загорчи дебито на Сари на чело на Јуве

Локално - 21.07.2019

Тимот на Тотенхем постигна престижен успех над Јувентус со 3: 2 во предсезонската контролна на Интернационалниот куп на шампиони, одигран во Сингапур. Тоа беше официјално деби на новиот тренер на Маурицо Сари, кој пристигна кај „старата дама“ во ...

Тензии меѓу Роналдо и Сари уште во првиот меч

Кајгана - 22.07.2019

Каков ќе биде односот помеѓу Кристијано Роналдо и новиот тренер на Јувентус, Маурицио Сари? Ова е едно од главните прашања во Италија пред почетокот на сезоната. Вчера гигантот од Торино драматично загуби од Тотенхем со 2:3 по гол од центарот во ...

Јувентус: Сари откри како ќе го користи Роналдо

Денешен - 20.07.2019

Новиот тренер на Јувентус, Маурицио Сари, откри како планира да ја искористи големата ѕвезда на тимот, Кристијано Роналдо. Се очекува на почетокот на сезоната, стратегот по предните позиции да ги користи петкратниот освојувач на „Златната топка“, ...

Кејн го загорчи дебито на Сари на чело на Јуве (видео)

Опсервер - 21.07.2019

Тимот на Тотенхен постигна престижен успех над Јувентус со 3: 2 во предсезонската контролна на Интернационалниот куп на шампиони, одигран во Сингапур. Тоа беше официјално деби на новиот тренер на Маурицо Сари, кој пристигна кај „старата дама“ во ...

Тензии помеѓу Роналдо и Сари уште во првиот меч

Опсервер - 22.07.2019

Каков ќе биде односот помеѓу Кристијано Роналдо и новиот тренер на Јувентус, Маурицио Сари? Ова е едно од главните прашања во Италија пред почетокот на сезоната. Вчера гигантот од Торино драматично загуби од Тотенхем со 2:3 по гол од центарот во ...

Сари откри како ќе го користи Кристијано во Јуве

Локално - 20.07.2019

Новиот тренер на Јувентус, Маурицио Сари, откри како планира да ја искористи големата ѕвезда на тимот, Кристијано Роналдо. Се очекува на почетокот на сезоната, стратегот по предните позиции да ги користи петкратниот освојувач на „Златната топка“, ...

Кејн го загорчи дебито на Сари на чело на Јуве (видео)

MakPress - 22.07.2019

Тимот на Тотенхем постигна престижен успех над Јувентус со 3: 2 во предсезонската контролна на Интернационалниот куп на шампиони, одигран во Сингапур. Тоа беше официјално деби на новиот тренер на Маурицо Сари, кој пристигна кај „старата дама“ во ...

Тензии помеѓу Роналдо и Сари уште во првиот меч

+инфо - 22.07.2019

Каков ќе биде односот помеѓу Кристијано Роналдо и новиот тренер на Јувентус, Маурицио Сари? Ова е едно од главните прашања во Италија пред почетокот на сезоната. Вчера гигантот од Торино драматично загуби од Тотенхем со 2:3 по гол од центарот во ...

Тензии помеѓу Роналдо и Сари уште на првиот меч

Република - 22.07.2019

Каков ќе биде односот помеѓу Кристијано Роналдо и новиот тренер на Јувентус, Маурицио Сари е едно од главните прашања во Италија пред почетокот на новата сезона. Вчера гигантот од Торино драматично загуби од Тотенхем со 2-3 по гол од половина терен ...

Јувентус: Уште на првиот меч искричења помеѓу Роналдо и Сари

Денешен - 22.07.2019

Каков ќе биде односот помеѓу Кристијано Роналдо и новиот тренер на Јувентус, Маурицио Сари? Ова е едно од главните прашања во Италија пред почетокот на сезоната. Вчера гигантот од Торино драматично загуби од Тотенхем со 2:3 по гол од центарот во ...

Тензии помеѓу Роналдо и Сари уште во првиот меч

А1 On - 22.07.2019

Каков ќе биде односот помеѓу Кристијано Роналдо и новиот тренер на Јувентус, Маурицио Сари? Ова е едно од главните прашања во Италија пред почетокот на сезоната. Вчера гигантот од Торино драматично загуби од Тотенхем со 2:3 по гол од центарот во ...

Тензии помеѓу Роналдо и Сари уште во првиот меч

MakPress - 22.07.2019

Каков ќе биде односот помеѓу Кристијано Роналдо и новиот тренер на Јувентус, Маурицио Сари? Ова е едно од главните прашања во Италија пред почетокот на сезоната. Вчера гигантот од Торино драматично загуби од Тотенхем со 2:3 по гол од центарот во ...

Тензии помеѓу Роналдо и Сари уште во првиот меч

ММС - 22.07.2019

Каков ќе биде односот помеѓу Кристијано Роналдо и новиот тренер на Јувентус, Маурицио Сари? Ова е едно од главните прашања во Италија пред почетокот на сезоната. Вчера гигантот од Торино драматично загуби од Тотенхем со 2:3 по гол од центарот во ...