TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Избори и толку од Мицкоски

CivilMedia - 21.10.2019

oд корнер: И сега Мицкоски, што? Удолу длабоко, угоре високо. Еве го април и бараните сто дена. Ја почна премиерската амбиција во опозиција, ќе си ја заврши во опозиција. Утешната награда ќе е сите па и тој во влада ама најмногу на столчето до ...

Мицкоски вети дека по изборите ќе ги засукаат ракавите

Фактор - 21.10.2019

Продолжуваме со нашата политика за модерна европска иднина на Македонија, изјави синоќа по лидерската средба, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Тој вети дека новата влада еднаш ќе стави крај на злоупотребите, ќе го провери потеклото ...

Мицкоски бара Собранието да донесе контрарезолуција на бугарското барање за откажување од малцинството и јазикот

Сакам да кажам - 21.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски предлага сите политички партии во Собранието да донесат резолуција дека Македонија нема да се откаже од македонското малцинство во Бугарија и од македонскиот јазик.

Албанци во Гостивар ме прегрнуваа и ми велеа ќе гласаат за ВМРО-ДПМНЕ, кажа Мицкоски по лидерската средба

Сакам да кажам - 20.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на предвремените парламентарни избори на 12 април очекува поддршка да добие не само од Македонците туку и од Албанците и другите етнички заедници во земјава.

Мицкоски: Поразен е арамилукот!

Фокус - 20.10.2019

Предвремените избори се неминовни по она што се случуваше во земјата, изјави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по лидерската средба што вечерва се одржа во вилата „Водно“ на иницијатива на претседателот Стево Пендаровски.

Мицкоски: Барам резолуција во Собрание дека не ни паѓа на памет да постапиме по барањата на Бугарија

+инфо - 20.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по вечерашната лидерска средба во Вила Водно посочи дека барал да не се разговара за теми кои не се во ингеренциите на претседателот туку за она што е и во негова надлежност, како што е одбраната и ...

Мицкоски: На изборите ќе победи обновата за Македонија, сигурен сум дека ќе победи ВМРО-ДПМНЕ

МКД - 20.10.2019

На денешната средба кај претседателот сите учесници ги реафирмираа ставовите за тоа дека Македонија е за членство во НАТО и за продолжување на преговорите за членство во ЕУ. Друга алтерантива за нас и не постои, изјави вечерва по средбата во Вила ...

Мицкоски по изборите ќе бара одговорност од обвинители и судии за „Рекет“ и ќе носи закон за имот на политичари (ВИДЕО)

+инфо - 20.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, порача дека Обновата на Македонија ќе победи на предвремените парламентарни избори кои ќе се одржат на 12 април, според договорот постигнат на вечерашната лидерска средба во претседателската Вила Водно.

(Видео) Мицкоски: По 3 јануари имаме техничка влада и нова реалност

Макфакс - 20.10.2019

Имаме нова реалност. На 3 јануари имаме нов технички премиер, а по изборите и нова влада, изјави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по лидерската средба што попладнево се одржа на Вилата Водно.

Мицкоски: Албанци во Гостивар ме прегрнуваа и ми кажуваа дека ќе гласаат за ВМРО-ДПМНЕ

Либертас - 20.10.2019

Запрашан за тоа дали ВМРО-ДПМНЕ очекува гласови од Албанците и од другите помали етнички заедници, лидерот на партијата, Христијан Мицкоски, се пофали со состојбата на терен. Тој рече дека при неодамнешната посета на Гостивар, Албанци кои биле ...

Мицкоски на ФБ: Завршува арамилукот, срамот и неправдите од Заев, одиме на избори

AKO - 20.10.2019

Додека траеа изјавите на учесниците на лидерската средба кај претседателот Стево Пендаровски, соработниците на претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, напишаа статус со следната содржина: ,,Завршува арамилукот, срамот, неправдите и ...

Мицкоски: Завршува арамилукот, срамот, неправдите и назадувањето донесено од Заев

24Инфо - 20.10.2019

,,Завршува арамилукот, срамот, неправдите и назадувањето донесено од Зоран Заев и оваа влада, напиша Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил по лидерската средба кај претседателот Стево Пендаровски.

Мицкоски: Во Брисел беа поразени арамилукот, неправдите и аферите, на изборите ќе победи обновата на Македонија

Слободен Печат - 20.10.2019

Тој вели дека ВМРО-ДПМНЕ ќе гарантира модерна европска политика за државата. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по лидерската средба на вила Водно изјави дека неговата партија останува посветена на евроинтеграциите и дека никој од учесниците ...

Мицкоски не знае кои ќе бидат техничките министри и заменици, важно му е дека Заев ќе замине на 3 јануари

Либертас - 20.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ по лидерската средба кај претседателот Стево Пендаровски, на одговор на новинарско прашање рече дека се уште не е одлучено кои ќе бидат техничките министри за внатрешни работи и труд и социјална политика, кои согласно Договорот ...

Заев ја предава функцијата на 3-ти јануари 2020 на техничкиот премиер

ММС - 20.10.2019

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски во изјавата по лидерската средба кажа дека на оваа средба не се разговарало за персонални прашања, вклучувајќи го и името на техничкиот премиер, кој ќе раководи со Пржинската влада до изборот на нова.

Мицкоски: Имавме плодна и квалитетна дебата

CivilMedia - 20.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по лидерската средба изјави дека имале плодна и квалитетна дебата. „Остануваме посветени на ЕУ интеграцијата на Македонија и добивање датум.

За Мицкоски арамилукот заврши, за Села 12 април е датум за промени

Фактор - 20.10.2019

Според лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски завршува арамилукот, срамот, неправдите и назадувањето донесено од Зоран Заев и оваа влада. Тој ова го напиша на Фејсбук. Заеднички интерес е најпрво да се ратификува протоколот за наше членство во ...

Христијан Мицкоски изразил признание за храброста и одговорноста на Зоран Заев

CivilMedia - 20.10.2019

Од лидерската средба што се одржува во претседателската резиденција вечерва, се дознаваат неколку ексклузивни детали. Премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев, на средбата реферирал за поддршката што нашата земја ја добила од сите лидери на земјите ...

Мицкоски: На предвремените парламентарни избори ќе победи обновата на Македонија, а потоа засукување на ракави и ...

Скопје1 - 20.10.2019

Интегрална изјава на претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по лидерската ...

Мицкоски: Поразени се арамилукот, неправдите и сите оние криминални афери коишто се случуваат во изминатиот период

Курир - 20.10.2019

Имавме плодна и квалитетна дебата во првиот дел ги реафирмираа сите учесници на средбата ставовите дека остануваме посветени на евроатланската интеграција на Република Македонија, членството во НАТО Алијансата и се разбира работењето понатаму во ...

Мицкоски: Кога Шекеринска ве критикува цинично, значи на вистинскиот пат сте

Република - 20.10.2019

Шекеринска е еден од последните остатоци на транзицијата и кога таков човек ве критикува на таков циничен начин, тогаш мора да сте на вистинскиот пат, одговори претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на новинарското прашање дали навистина се ...

Мицкоски најави одговорност од обвинители и судии за „Рекет“, но и чешлање на богатството на политичарите

Република - 20.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски одговарајќи на новинарските прашања по завршувањето на лидерската средба во вилата Водно, најави дека ВМРО-ДПМНЕ ќе предложи Закон за потекло на сите актуелни и поранешни политичари. , рече Мицкоски.

Навреди и ниеден коментар со подршка за Шеќеринска (ВИДЕО)

Expres - 20.10.2019

Ниту еден позитивен коментар на политички пост на потпретседателката на СДСМ и Владата Радмила Шеќеринска во која тврди дека лидерот на опозицијата Мицкоски се радува на блокадата за ЕУ. Во коментарите во кој нема никаква поддршка од тие што и ...

Мицкоски: Сите заедно одиме на голема победа која ќе ја донесе обновата на Македонија

Курир - 20.10.2019

Завршува арамилукот, срамот, неправдите и назадувањето донесено од Зоран Заев и оваа влада. Од 3-ти јануари техничка влада на 12-ти април избори. Иако се тешки времиња изборот никогаш не бил појасен.

Иако се тешки времиња изборот никогаш не бил појасен: Од 3 јануари техничка влада, на 12 април избори

Република - 20.10.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по завршување на лидерската средба во вилата „Водно“ не даде изјава за медиумите, но на Фејсбук напиша: ...

Мицкоски ја прифати фрлената ракавица на Заев

Телма - 19.10.2019

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски, го прифати предлогот на Зоран Заев за брзи предвремени парламентарни избори, но не е се уште сигурен дали премиерот ќе го одржи денешниот збор.

Шеќеринска: Само Мицкоски се радуваше на неуспехот во Брисел

Канал5 - 19.10.2019

Со чист образ отидовме во Брисел, ние испорачавме, но не и европската унија, рече потпретседателката на СДСМ, Радмила Шеќеринска на трибината под мотото на прав пат во Струга. Повеќе во ...

Шекеринска: Само Мицкоски се радуваше за историската грешка на Унијата

+инфо - 19.10.2019

Само Мицкоски се радуваше на историската грешка на ЕУ. Тоа е таа препознатлива груевистичка матрица, рече заменик претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска на граѓанска трибина во Струга.

Христијан Мицкоски гостин во „Стадион“: СДСМ ќе го победиме со минимум 100.000 гласа разлика

ММС - 19.10.2019

„Гарантирам – на предвремените парламентарни избори разликата ќе биде минимум 100.000 гласови во наша полза во однос на СДСМ“, рече петседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој беше гостин во денешната емисија „Стадион“ на „Канал 77“.

Шекеринска во Струга: Само Мицкоски се радуваше за историската грешка на Унијата, ние продолжуваме со работа за ...

Centar - 19.10.2019

Само Мицкоски се радуваше на историската грешка на ЕУ. Тоа е таа препознатлива груевистичка матрица, рече заменик претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска на граѓанска трибина во Струга зборувајќи за отсуството на државност и одговорност кај ...

Мицкоски: Заклучокот на Венецијанска е дека се урива правниот систем во Македонија

Курир - 19.10.2019

Во емисијата „Стадион“ на „Канал 77“ гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој посочи дека според заклучокот на Венецијанска комисија е дека се урива правниот систем во Македонија со законот на СДСМ.

Мицкоски: Заев треба да понесе одговорност за поразите

Курир - 19.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес гостуваше во „Стадион“ на „Канал 77“ и посочи дека за сите порази што ги доживеа Македонија, Заев треба да понесе одговорност. Јас би рекол дека ова е најмала шлаканица која што сега ја добивме, ...

Мицкоски: Мора еднаш да се стави крај на злоупотребите, да се види потеклото на имотот на политичарите без оглед на тоа ...

Курир - 19.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски утринава гостуваше на емисија „Стадион“ на „Канал 77“ каде што посочи дека време е да се стави крај на злоупотреби, и да се преиспита потеклото на имотот на политичарите кои се богатат преку ноќ.

Мицкоски: Знае ли некој до каде е планот 3, 6, 9 и 18 за ЕУ

Курир - 19.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата на „Стадион“ на Канал 77 потсети на планот на СДСМ за 3,6,9 и 18 за ЕУ при што потенцираше следново: -Jас појма немам, ниту пак некој го ...

Мицкоски: Мора политичарите да понесат одговорност за своите погрешни политики

Курир - 19.10.2019

Во денешната емисија на „Стадион“ на „Канал 77“, гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој посочи дека треба да се понесе одговорност за сите погрешни политики, кои и наштетиле на државата.

Мицкоски на средба со младите во Гостивар (ФОТО)

Курир - 19.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска е во работна посета на Гостивар, а попладнево се сретна и со најмладите од овој град. Мицкоски ги слушаше нивните проблеми и најави решенија во новата изборна програма на ...

Мицкоски: Секој политичар да подлежи на еден вид ревизија, да се провери потеклото на имот

Република - 19.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Христијан Мицкоски утринава гостуваше на емисија „Стадион“ на „Канал 77“ каде што посочи дека време е да се стави крај на злоупотреби, и да се преиспита потеклото на имотот на политичарите кои се богатат преку ноќ.

Мицкоски: Политичка одговорност мора да има!

Република - 19.10.2019

Во денешната емисија на „Стадион“ на „Канал 77“, гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој посочи дека треба да се понесе одговорност за сите погрешни политики, кои и наштетиле на државата.

Мицкоски: Да се види потеклото на имотот на политичарите кои се богатат преку ноќ

Нетпрес - 19.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. утринава гостуваше на емисија „Стадион“ на „Канал 77“ каде што посочи дека време е да се стави крај на злоупотребите и да се преиспита потеклото на имотот на политичарите кои се богатат преку ноќ.

Политичарите мора да понесат одговорност за своите погрешни политики

Нетпрес - 19.10.2019

Во денешната емисија на „Стадион“ на „Канал 77“, каде гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, посочи дека треба да се понесе одговорност за сите погрешни политики, кои и наштетиле на државата.

Венецијанската комисија заклучи дека се урива правниот систем во Македонија

Нетпрес - 19.10.2019

„Власта во државава е коалицијата предводена од Зоран Заев, СДСМ, ДУИ и претпоставувам уште неколку помали политички партии, и целокупна одговорност за сите погрешни политики веќе трета година по ред ја имаат тие луѓе.

Мицкоски: Венецијанската комисија заклучи дека во Македонија се урива правниот систем затоа и немаме напредок

Република - 19.10.2019

Во емисијата „Стадион“ на „Канал 77“ гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој посочи дека според заклучокот на Венецијанска комисија е дека се урива правниот систем во Македонија со законот на СДСМ.

Мицкоски: Секој политичар да подлежи на еден вид ревизија, да се провери потеклото на имот

PressingTV - 19.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Христијан Мицкоски гостуваше на емисија „Стадион“ на „Канал 77“ каде што посочи дека време е да се стави крај на злоупотреби, и да се преиспита потеклото на имотот на политичарите кои се богатат преку ноќ.

Мицкоски: Политичка одговорност мора да има

PressingTV - 19.10.2019

Во емисијата „Стадион“ на „Канал 77“, гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој посочи дека треба да се понесе одговорност за сите погрешни политики, кои и наштетиле на државата.

Мицкоски: Знае ли некој до каде е планот 3, 6, 9 и 18 за ЕУ

Република - 19.10.2019

Претседателот на ВМРо-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата на „Стадион“ на Канал 77 потсети на планот на СДСМ за 3,6,9 и 18 за ЕУ при што потенцираше следново: Jас појма немам, ниту пак некој го ...

Мицкоски: Ќе се залагам да се испита потеклото на имотот на сите политичари

MakPress - 19.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски утринава гостуваше на емисија „Стадион“ на „Канал 77“ каде што посочи дека време е да се стави крај на злоупотреби, и да се преиспита потеклото на имотот на политичарите кои се богатат преку ноќ.

Мицкоски: Мора политичарите да понесат одговорност за своите погрешни политики

Локално - 19.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во денешната емисија на „Стадион“ на „Канал 77“ посочи дека треба да се понесе одговорност за сите погрешни политики, кои и наштетиле на државата.

Мицкоски: За жал, во оваа држава политичката одговорност стана за потсмев

iPortal - 19.10.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во денешната емисија на „Стадион“ на „Канал 77“ посочи дека треба да се понесе одговорност за сите погрешни политики, кои и наштетиле на државата.

(ВИДЕО) Шекеринска во Струга: Само Мицкоски се радуваше за историската грешка на Унијата

А1 On - 19.10.2019

Само Мицкоски се радуваше на историската грешка на ЕУ. Тоа е таа препознатлива груевистичка матрица, рече заменик претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска на граѓанска трибина во Струга зборувајќи за отсуството на државност и одговорност кај ...

Само Мицкоски се радуваше за историската грешка на Унијата, ние продолжуваме со работа за европските стандарди да ги ...

24Инфо - 19.10.2019

Само Мицкоски се радуваше на историската грешка на ЕУ. Тоа е таа препознатлива груевистичка матрица, рече заменик претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска на граѓанска трибина во Струга зборувајќи за отсуството на државност и одговорност кај ...