TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Microsoft ќе го одложи пуштањето на Windows 10X уреди за идната година

Smartportal - 09.04.2020

Surface Neo со кого беше промовиран Windows 10X требаше да стане достапен до крајот на годината за време на празниците Во октомври минатата година Microsoft го најави Surface Neo , како дел од изненадувањето кое беше дел од презентацијата на новите ...

Microsoft го одложува Surface Neo после 2020 година

Денар - 09.04.2020

PC Surface Neo dual screen на Microsoft кој работи на Windows 10X нема да се појави во продажба на планираниот датум, според извештаите кои доаѓаат од западните медиуми. Компанијата објави дека го променила фокусот, и дека сега целта е Windows 10X ...

Microsoft Surface Neo и Windows 10X одложени за идната година

USB - 09.04.2020

Кога Microsoft го најави својот Surface Neo во октомври минатата година, компанијата вети дека овој уред со два екрана ќе го пласира на пазарот во текот на празничната сезона во 2020. година.

Првата слика со Microsoft Surface Duo

Телефони.мк - 09.04.2020

Панос Панај, шефот за продукти во Microsoft , ја објави првата слика од смартфонот на компанијата со двоен екран на Instagram - Surface Duo . Се очекува да биде со Android оперативен систем, со два дисплеја по 5.6-инчи и резолуција од 1350 x 1800 ...

Microsoft ја објави првата фотографија креирана со Surface Duo

USB - 08.04.2020

Microsoft Surface Duo прв пат беше прикажан минатата година, а ја претставува визијата на Microsoft за она за што уредот би можел да биде способен со својот формат со два екрана. Сега Панов Панај, директор на производите на Microsoft ја објави ...

Официјален претставник на Microsoft ја објави првата фотографија креирана со Surface Duo

Локално - 08.04.2020

Претставен за прв пат минатата година, Microsoft Surface Duo ја претставува визијата на компанијата за тоа што телефонот би можел да направи, кога би бил во формат со два екрани. Сега Панос Панај, директор за производи на Microsoft, ја објави првата ...