TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Болтон: Трамп сакаше да ја замрзне помошта за Украина

Р.С.Европа - 27.01.2020

Американскиот претседател Доналд Трамп во август лани изјави дека сака да ја замрзне воената помош за Украина се додека тамошните власти не помогнат со истрагата на неговите политички ривали, вклучувајќи го и поранешниот потпретседател Џо Бајден.

Џон Болтон во новата книга тврди: Трамп ја задржал помошта за Украина поради истрага за Бајден

Слободен Печат - 27.01.2020

Весникот „Њујорк тајмс“ објави неколку делови од работната верзија на книгата во кои е наведено дека Трамп лично му кажал на Болтон дека ќе ја задржи воената помош за Украина, се додека Киев на објави истрага за демократскиот претседателски кандидат ...

Трамп за американската амбасадорка во Украина: „Исфрелете ја утре“ (ВИДЕО)

МКД - 26.01.2020

На аудио-снимка од донаторска вечера на Доналд Трамп во 2018 година се слуша како тој енергично зборува за отпуштањето на тогашната американска амбасадорка во Украина Мари Јованович. На снимката објавена денес се слуша како Трамп во еден момент вели ...

Објавено видео на кое Трамп повикува на отпуштање на амбасадорката во Украина: „Ослободете се од неа“

Макфакс - 26.01.2020

Објавена е снимка на која се слуша како претседателот на САД, Доналд Трамп, енергично говори за отпуштање на екс-амбасадорката во Украина, Мари Јованович, а во еден момент вели: „Ослободете се од неа“.

(Видео) Објавена снимка во која Трамп бара отпуштање на екс-амбасадорката во Украина

24Инфо - 26.01.2020

Американски медиуми ја објавија целосната снимка во која се слуша како претседателот на САД, Доналд Трамп, наводни повикува на отпуштање на екс-амбасадорката Мари Јованович. Снимката е од донорска средба одржана во април 2018 година во хотелот ...

(ВИДЕО) „Исплива“ шокантна снимка од Трамп: Ослободете се од амбасадорката Јовановиќ, исфрлете ја утре, не ме ...

А1 On - 26.01.2020

Во аудио клипот објавен денеска од американскиот претседател Доналд Трамп од донаторска вечера во 2018 година, се слуша како тој енергично зборува за разрешувањето на тогашната амбасадорка во Украина, Мари Јовановиќ и во еден момент вели: ...

Адвокатите на Трамп ги обвинија демократите дека се обидуваат да се мешаат во изборите

MTM - 26.01.2020

Отстранувањето на Доналд Трамп од функцијата би било мешање на претстојните избори и би претставувало „многу опасен преседан“. Тоа го кажаа адвокатите на американскиот претседател во процесот на импичмент во Сенатот, јавија агенциите.

Одбранбен правен тим: Смена на Трамп би била опасен преседан

24Инфо - 26.01.2020

– Правниот тим на американскиот претседател Доналд Трамп вчера ја започна својата одбрана на судењето за отповикување во Сенатот, тврдејќи дека заложбите на демократите да го отстранат Трамп од функцијата ќе претставува „многу опасен преседан” во ...

Демократите: Трамп е закана за демократијата

МКД - 25.01.2020

Демократите синоќа ги завршија воведните говори на судењето на американскиот претседател пред Сенатот со предупредување дека Доналд Трамп претставува закана за демократијата и дека повторно ќе ја злоупотреби позицијата ако остане на должноста.

Адвокатите на Трамп: Опасно е да биде сменет претедателот

Макфакс - 25.01.2020

Адвокатите на американскиот претседател Доналд Трамп почнаа да ја изнесуваат одбраната на судењто за импичмент во Сенатот, тврдејќи дека обидот на демократите да го сменат претседателот ќе постави „многу, многу важен преседан во изборната година.

Демократите го повикаа Сенатот да го разреши Трамп оти е закана за американската демократија и повторно ќе го наруши ...

Нетпрес - 25.01.2020

Демократските обвинители во судот за отповикување на американскиот претседател синоќа го повикаа Сенатот дека Доналд Трамп треба да биде разрешен од власт затоа што е закана за американската демократија, и може повторно да го наруши законот, јави ...

Сенатори спијат и си играат на судењето за импичмент на Трамп

Н.Македонија - 25.01.2020

Американските сенатори се обвинети дека спијат, решаваат крстозбори, играат игри, вртат спинери и дека на други начини ги прекршуваат правила за време на судењето за импичмент на претседателот Доналд Трамп.

,,Тој е диктатор” – Демократите завршија со воведните зборови на судењето против Трамп

Канал5 - 25.01.2020

Демократите вчера ги затворија своите воведни забелешки на судењето на американскиот претседател пред Сенатот, предупредувајќи дека Доналд Трамп е закана за демократијата и повторно ќе ја злоупотреби власта ако остане на функција.

Адвокатите на Трамп почнаа со одбраната : Би било опасно да се собори

Канал5 - 25.01.2020

Адвокатите на американскиот претседател Доналд Трамп започнаа да го бранат на судењето за негово отповикување во Сенатот, тврдејќи дека обидите на демократите да го соборат претседателот ќе значат „многу, многу опасен“ преседан во изборната година.

Адвокатите на Трамп: Претседателот не направи ништо лошо

Република - 25.01.2020

Правниот тим на американскиот претседател Доналд Трамп денеска ја почна одбраната на судењето во процесот за отповикување на шефот на државата во Сенатот. – Претседателот не направи апсолутно ништо лошо, рече адвокатот на Трамп, Пет Сиполони, на ...

Демократите до Сенатот: Трамп е закана за американската демократија и повторно ќе го наруши законот, разрешете го

Вечер - 25.01.2020

Демократските обвинители во судот за отповикување на американскиот претседател синоќа го повикаа Сенатот дека Доналд Трамп треба да биде разрешен од власт затоа што е закана за американската демократија, и може повторно да го наруши законот, јави ...

Демократите до Сенатот: Трамп е закана за американската демократија

MakPress - 25.01.2020

Демократските обвинители во судот за отповикување на американскиот претседател синоќа го повикаа Сенатот дека Доналд Трамп треба да биде разрешен од власт затоа што е закана за американската демократија, и може повторно да го наруши законот, јави ...

Демократите до Сенатот: Трамп е закана за американската демократија и повторно ќе го наруши законот, разрешете го

Телма - 25.01.2020

Демократските обвинители во судот за отповикување на американскиот претседател синоќа го повикаа Сенатот дека Доналд Трамп треба да биде разрешен од власт затоа што е закана за американската демократија, и може повторно да го наруши законот, јави ...

Правниот тим на Трамп ја почна одбраната на претседателот во Сенатот

А1 On - 25.01.2020

Правниот тим на американскиот претседател Доналд Трамп денеска ја почна одбраната на судењето во процесот за отповикување на шефот на државата во Сенатот. – Претседателот не направи апсолутно ништо лошо, рече адвокатот на Трамп, Пет Сиполони, на ...

Почна одбраната на Трамп во Сенатот

Локално - 25.01.2020

Правниот тим на американскиот претседател Доналд Трамп денеска ја почна одбраната на судењето во процесот за отповикување на шефот на државата во Сенатот. – Претседателот не направи апсолутно ништо лошо, рече адвокатот на Трамп, Пет Сиполони, на ...

Адвокатите ја почна одбраната на Трамп во Сенатот: Опасно е да биде сменет претедателот

24Инфо - 25.01.2020

Правниот тим на американскиот претседател Доналд Трамп денеска ја почна одбраната на судењето во процесот за отповикување на шефот на државата во Сенатот. – Претседателот не направи апсолутно ништо лошо, рече адвокатот на Трамп, Пет Сиполони, на ...

Правниот тим на Трамп ја почна одбраната на претседателот во Сенатот

Опсервер - 25.01.2020

– Правниот тим на американскиот претседател Доналд Трамп денеска ја почна одбраната на судењето во процесот за отповикување на шефот на државата во Сенатот. – Претседателот не направи апсолутно ништо лошо, рече адвокатот на Трамп, Пет Сиполони, на ...

Правниот тим на Трамп ја почна одбраната на претседателот во Сенатот

Слободен Печат - 25.01.2020

Трамп ги отфрли обвинувањата на демократите. Правниот тим на Трамп ќе има 24 часа, поделени на три дена, за да ги презентира своите аргументи. Правниот тим на американскиот претседател Доналд Трамп денеска ја почна одбраната на судењето во процесот ...

Правниот тим на Трамп ја почна одбраната на претседателот во Сенатот

Нетпрес - 25.01.2020

Правниот тим на американскиот претседател Доналд Трамп денеска ја почна одбраната на судењето во процесот за отповикување на шефот на државата во Сенатот. – Претседателот не направи апсолутно ништо лошо, рече адвокатот на Трамп, Пет Сиполони, на ...

Опасно е да биде сменет претседателот

Н.Македонија - 25.01.2020

Адвокатите на американскиот претседател Доналд Трамп почнаа да ја изнесуваат одбраната на судењто за импичмент во Сенатот, тврдејќи дека обидот на демократите да го сменат претседателот ќе постави „многу, многу важен преседан во изборната година.

Правниот тим на Трамп ја почна одбраната на претседателот во Сенатот

MakPress - 25.01.2020

Правниот тим на американскиот претседател Доналд Трамп денеска ја почна одбраната на судењето во процесот за отповикување на шефот на државата во Сенатот. – Претседателот не направи апсолутно ништо лошо, рече адвокатот на Трамп, Пет Сиполони, на ...

Импичмент: Правниот тим на Трамп ја почна одбраната во Сенатот

360 степени - 25.01.2020

Правниот тим на американскиот претседател Доналд Трамп денеска ја почна одбраната на судењето во процесот за отповикување на шефот на државата во Сенатот. Адвокатите на Трамп во текот на три дена ќе се обидат да ги побијат тврдењата на демократите ...

Правниот тим на Трамп започна со одбраната

Денешен - 25.01.2020

Правниот тим на американскиот претседател Доналд Трамп денеска ја почна одбраната на судењето во процесот за отповикување на шефот на државата во Сенатот. – Претседателот не направи апсолутно ништо лошо, рече адвокатот на Трамп, Пет Сиполони, на ...

Било опасно да биде сменет претседателот на САД?

Магазин - 26.01.2020

Адвокатите на американскиот претседател Доналд Трамп почнаа да ја изнесуваат одбраната на судењето за импичмент во Сенатот, тврдејќи дека обидот на демократите да го сменат претседателот ќе постави „многу, многу важен преседан во изборната година.

Одбранбен правен тим: Смена на Трамп би била опасен преседан

Опсервер - 26.01.2020

– Правниот тим на американскиот претседател Доналд Трамп вчера ја започна својата одбрана на судењето за отповикување во Сенатот, тврдејќи дека заложбите на демократите да го отстранат Трамп од функцијата ќе претставува „многу опасен преседан“ во ...

Одбранбен правен тим: Смена на Трамп би била опасен преседан

А1 On - 26.01.2020

Правниот тим на американскиот претседател Доналд Трамп вчера ја започна својата одбрана на судењето за отповикување во Сенатот, тврдејќи дека заложбите на демократите да го отстранат Трамп од функцијата ќе претставува „многу опасен преседан“ во ...

Смената на Трамп би била опасен преседан, смета одбранбениот правен тим

Нетпрес - 26.01.2020

Правниот тим на американскиот претседател Доналд Трамп вчера ја започна својата одбрана на судењето за отповикување во Сенатот, тврдејќи дека заложбите на демократите да го отстранат Трамп од функцијата ќе претставува „многу опасен преседан“ во ...

Одбранбен правен тим: Смена на Трамп би била опасен преседан

MakPress - 26.01.2020

Правниот тим на американскиот претседател Доналд Трамп вчера ја започна својата одбрана на судењето за отповикување во Сенатот, тврдејќи дека заложбите на демократите да го отстранат Трамп од функцијата ќе претставува „многу опасен преседан“ во ...

Смена на Трамп би била опасен преседан, смета неговиот правен тим

Локално - 26.01.2020

Правниот тим на американскиот претседател Доналд Трамп вчера ја започна својата одбрана на судењето за отповикување во Сенатот, тврдејќи дека заложбите на демократите да го отстранат Трамп од функцијата ќе претставува „многу опасен преседан“ во ...

Одбранбен правен тим: Смена на Трамп би била опасен преседан

Слободен Печат - 26.01.2020

Од вас бараат да направите нешто што ќе има големи последици и што, би рекол, е многу, многу опасно, рече Сиполоне. Правниот тим на американскиот претседател Доналд Трамп вчера ја започна својата одбрана на судењето за отповикување во Сенатот, ...

Одбранбен правен тим: Смена на Трамп би била опасен преседан

Телма - 26.01.2020

Правниот тим на американскиот претседател Доналд Трамп вчера ја започна својата одбрана на судењето за отповикување во Сенатот, тврдејќи дека заложбите на демократите да го отстранат Трамп од функцијата ќе претставува „многу опасен преседан“ во ...

Шокантна снимка од Трамп: Ослободете се од Јовановиќ, исфрлете ја утре, не ме интересира (ВИДЕО)

Слободен Печат - 26.01.2020

Во аудио клипот објавен денеска со американскиот претседател Доналд Трамп од донаторска вечера во 2018 година, се слуша како тој енергично зборува за разрешувањето на тогашната амбасадорка во Украина, Мари Јовановиќ и во еден момент вели: ...

Американски медиуми ја објавија целосната снимка во која Трамп повикува на отпуштање на екс-амбасадорката во Украина

Локално - 26.01.2020

Американски медиуми ја објавија целосната снимка во која се слуша како претседателот на САД, Доналд Трамп, наводни повикува на отпуштање на екс-амбасадорката Мари Јованович. Снимката е од донорска средба одржана во април 2018 година во хотелот ...

Американски медиум ја објави целосната снимка во која Трамп повикува на отпуштање на екс-амбасадорката во Украина

Опсервер - 26.01.2020

Американски медиуми ја објавија целосната снимка во која се слуша како претседателот на САД, Доналд Трамп, наводни повикува на отпуштање на екс-амбасадорката Мари Јованович. Снимката е од донорска средба одржана во април 2018 година во хотелот ...

Американски медиум ја објави целосната снимка во која Трамп повикува на отпуштање на екс-амбасадорката во Украина

Вечер - 26.01.2020

Американски медиуми ја објавија целосната снимка во која се слуша како претседателот на САД, Доналд Трамп, наводни повикува на отпуштање на екс-амбасадорката Мари Јованович. Снимката е од донорска средба одржана во април 2018 година во хотелот ...

Американски медиум ја објави целосната снимка во која Трамп повикува на отпуштање на екс-амбасадорката во Украина

Нетпрес - 26.01.2020

Американски медиуми ја објавија целосната снимка во која се слуша како претседателот на САД, Доналд Трамп, наводни повикува на отпуштање на екс-амбасадорката Мари Јованович. Снимката е од донорска средба одржана во април 2018 година во хотелот ...

ИМПИЧМЕНТ СО СНИМКИ: Амбасадорката насекаде зборувала дека Трамп ќе биде отповикан, тој побарал да биде отпуштена!

Денешен - 26.01.2020

Американски медиуми ја објавија целосната снимка во која се слуша како претседателот на САД, Доналд Трамп, наводни повикува на отпуштање на екс-амбасадорката Мари Јованович. Снимката е од донорска средба одржана во април 2018 година во хотелот ...

Објавена снимка во која Трамп повикува на отпуштање на екс-амбасадорката во Украина

MakPress - 26.01.2020

Американски медиуми ја објавија целосната снимка во која се слуша како претседателот на САД, Доналд Трамп, наводни повикува на отпуштање на екс-амбасадорката Мари Јованович. Снимката е од донорска средба одржана во април 2018 година во хотелот ...

„Њујорк тајмс“: Во книга на Болтон е наведено дека Трамп ја задржал помошта за Украина поради истрага за Бајден

Опсервер - 27.01.2020

-Во извадоци од се уште необјавена книга на Џон Болтон, поранешен советник за национална безбедност на американскиот претседател Доналд Трамп, се дознава дека Трамп лично му кажал на Болтон за неговите планови со Украина.

Њујорк тајмс“: Трамп ја задржал помошта за Украина поради истрага за Бајден

Локално - 27.01.2020

Во извадоци од се уште необјавена книга на Џон Болтон, поранешен советник за национална безбедност на американскиот претседател Доналд Трамп, се дознава дека Трамп лично му кажал на Болтон за неговите планови со Украина.

„Њујорк тајмс“: Во книга на Болтон е наведено дека Трамп ја задржал помошта за Украина поради истрага за Бајден

Вечер - 27.01.2020

Во извадоци од се уште необјавена книга на Џон Болтон, поранешен советник за национална безбедност на американскиот претседател Доналд Трамп, се дознава дека Трамп лично му кажал на Болтон за неговите планови со Украина.

„Њујорк тајмс”: Во книга на Болтон е наведено дека Трамп ја задржал помошта за Украина поради истрага за Бајден

24Инфо - 27.01.2020

Во извадоци од се уште необјавена книга на Џон Болтон, поранешен советник за национална безбедност на американскиот претседател Доналд Трамп, се дознава дека Трамп лично му кажал на Болтон за неговите планови со Украина.

Џон Болтон во книгата наведува дека Трамп ја задржал помошта за Украина поради истрага за Бајден

Нетпрес - 27.01.2020

Во извадоци од се уште необјавена книга на Џон Болтон, поранешен советник за национална безбедност на американскиот претседател Доналд Трамп, се дознава дека Трамп лично му кажал на Болтон за неговите планови со Украина.

„Њујорк тајмс“: Во книга на Болтон е наведено дека Трамп ја задржал помошта за Украина поради истрага за Бајден

А1 On - 27.01.2020

Во извадоци од се уште необјавена книга на Џон Болтон, поранешен советник за национална безбедност на американскиот претседател Доналд Трамп, се дознава дека Трамп лично му кажал на Болтон за неговите планови со Украина.