TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Владата ја констатираше оставката на Ден Дончев

Фокус - 05.05.2020

Владата на денешната седница ја констатираше оставката која ја поднесе Ден Дончев од директорското место во Фондот за здравство. Дончев седна на директорската фотеља во ФЗОМ во 2017 година, како дел од владината коалиција ВМРО за Македонија, каде ...

Ден Дончев поднесе оставка од директорската позиција во Фондот за здравство

Телма - 05.05.2020

Ден Дончев се повлекува од функцијата прв човек во Фондот за здравство. Тој за Телма ја потврди информацијата. Оставката која ја поднел поради здравствени и семејни причини, денеска е една од точките на дневен ред на владина седница.

Оставката на Ден Дончев била констатирана на владината седница

Канал5 - 05.05.2020

Ден Дончев директорот на Фондот за здравство си поднесе оставка од местото директор на Фондот за здравствено осигурување. Дончев во телефонски разговор за Канал 5 потврди дека поднел оставка. На владината седница неговата оставка била костнатирана.

Ѓорѓиевски: Оставката на Ден Дончев е доказ дека „функционерите на Заев“ го напуштаат бродот кој тоне

Курир - 05.05.2020

Оставката на Ден е доказ дека покрај финанскискиот т.е. економскиот, и здравствениот систем се распаѓа, а екипажот ( функционерите на Заев ) го напуштаат бродот кој тоне. Покрај Кочо и Тевдовски, кои важеа за “поинтелигентни” во владата, сега и Ден ...

Дончев за „Фокус“: Си поднесов оставка, повеќе не можам да кажам, чекам да заврши владината седница

Фокус - 05.05.2020

Се уште актуелниот директор на Фондот за здравство Ден Дончев во изјава за „Фокус“ потврди дека си поднел оставка од директорското место во Фондот за здравство, каде што беше три години, поточно од 2017 година.

Ден Дончев поднесе оставка од местото директор на ФЗО, Владата ја прифати

МКД - 05.05.2020

Ден Дончев поднесе оставка на местото директор на Фондот за здравствено осигурување, а како причина навел семејни и здравствени причини. Оставката ја поднел во Владата, а Владата на денешната редовна седница ја прифатила.

Директорот на ФЗО поднесе оставка: Имав намера ова да го направам и порано

А1 On - 05.05.2020

Директорот на Фондот за здравствено осигурување, Ден Дончев, по три години раководење со институцијата, поднесе оставка до Владата, која на денешната седница треба да ја прифати или отфрли.

Директорот на Фондот за здравство Ден Дончев поднесе оставка

Сакам да кажам - 05.05.2020

Директорот на Фондот за здравствено осигурување Ден Дончев денеска поднесе оставка, потврдија за САКАМДАКАЖАМ.МК од Владата. Оттаму велат дека тој ја доставил оставката до Владата, a Владата која денес заседава ја констатираше оставката.

Директорот на ФЗО, Дончев поднесе оставка

Р.С.Европа - 05.05.2020

Директорот на Фондот за здравствено осигурување, Ден Дончев поднесе оставка. Дончев функцијата ја напуштил поради „приватни семејни причини“, потврдиле од Владата за МИА. Тој за директор на Фондот за здравствено осигурување беше назначен во август ...

Ден Дончев си поднесе оставка од местото директор на ФЗО

Нова ТВ - 05.05.2020

Ден Дончев поднесе оставка на местото директор на Фондот за здравствено осигурување. Дончев ја потврди информацијата за НОВА. Како причина наведе дека станува збор за семејни и здравствени причини.

Ден Дончев си поднесе оставка од директор на Фондот за здравство

360 степени - 05.05.2020

Актуелниот директор на Фондот за здравствено осигурување, Ден Дончев, си поднел неотповиклива оставка, потврдија за „360 степени“ извори од Владата. Според образложението, функцијата ја напушта од здравствени и семејни причини.

Ден Дончев си поднесе оставка од директор на Фондот за здравство

Фокус - 05.05.2020

Ден Дончев си поднесе оставка од директорското место во Фондот за здравство, дознава „Фокус“. Тој како причина навел здравствени и семејни проблеми. Дончев седна на директорската фотеља во ФЗОМ во 2017 година, како дел од владината коалиција ВМРО за ...

Директорот на ФЗО, Ден Дончев поднесе оставка

ММС - 05.05.2020

Директорот на Фондот за здравствено осигурување, Ден Дончев поднесе оставка и ја достави до Владата. Во моментов Владата одржува седница и ја констатираше неговата оставка. Тој функцијата ја напушта поради „приватни семејни причини”, потврдија за ...

Ден Дончев си поднесе оставка

Либертас - 05.05.2020

Ден Дончев си поднесе оставка од местото директор на Фондот за здравство потврди за Либертас висок функционер во владеачката СДСМ. Причина за оставката на Дончев од челната позиција во фондот како што образложил се здравствени проблеми на неговиот ...

Героски најавува ексклузивна бомба во 19 часот: Зошто навистина Ден Дончев поднесе оставка?

Република - 05.05.2020

Вечерва во 19 часот новинарот Бранко Героски на порталот Плус инфо во 19 часот, ексклузивно ќе открие зошто навистина директорот на Фондот за здравство Ден Дончев поднесе оставка. Ден Дончев си поднесе оставка од местото директор на Фондот за ...

Ден Дончев си поднесе оставка од директор на Фондот за здравство

PressingTV - 05.05.2020

Ден Дончев си поднесе оставка од местото директор на Фондот за здравство, дознава „Република“. Тој како причина за оставката наведува здравствени и семејни причини. Дончев тврди дека оставката планирал да ја даде по изборите кои требаше да се одржат ...

Ден Дончев поднесе оставка од директор на Фондот за здравство

+инфо - 05.05.2020

Ден Дончев си поднесе оставка од местото директор на Фондот за здравство, дознава „Републикa “. Тој како причина за оставката наведува здравствени и семејни причини. Дончев тврди дека оставката планирал да ја даде по изборите кои требаше да се ...

Ден Дончев си поднесе оставка од директор на Фондот за здравство?

Мак. Весник - 05.05.2020

Ден Дончев си поднесе оставка од местото директор на Фондот за здравство, пренесува „ Република “. Тој како причина за оставката наведува здравствени и семејни причини. Дончев тврди дека оставката планирал да ја даде по изборите кои требаше да се ...

Ден Дончев поднесе оставка од местото директор на Фондот за здравство

Независен - 05.05.2020

Ден Дончев поднесе оставка од местото директор на Фондот за здравство, јавија повеќе портали. Причина за оставката на Дончев од челната позиција во фондот како што образложил се здравствени проблеми на неговиот син кој заради затворените граници со ...

Ден Дончев поднесе оставка од директор на Фондот за здравство

Скопје инфо - 05.05.2020

Ден Дончев си поднесе оставка од местото директор на Фондот за здравство, дознава „Републикa “. Тој како причина за оставката наведува здравствени и семејни причини. Дончев тврди дека оставката планирал да ја даде по изборите кои требаше да се ...

Ден Дончев си поднел оставка во ФЗО

Фактор - 05.05.2020

Актуелниот директор на Фондот за здравствено осигурување, Ден Дончев, си поднел неотповиклива оставка, објавија повеќе медиуми. Според образложението, функцијата ја напушта од здравствени и семејни причини.

ГЕРОСКИ ВЕЧЕРВА СО ЕКСКЛУЗИВНА БОМБА ВО 19 ЧАСОТ: Зошто навистина Ден Дончев поднесе оставка?

Магазин - 05.05.2020

Вечерва во 19 часот новинарот Бранко Героски на порталот П лус инфо во 19 часот, ексклузивно ќе открие зошто навистина директорот на Фондот за здравство Ден Дончев поднесе оставка. Ден Дончев си поднесе оставка од местото директор на Фондот за ...

По скандалозната работа и вмешаноста во „Рекет 2“ Ден Дончев си поднесе оставка, излегуваат на виделина валканите игри ...

Курир - 05.05.2020

Ден Дончев си поднесе оставка од местото директор на Фондот за здравство. Тој како причина за оставката наведува здравствени и семејни причини. Дончев тврди дека оставката планирал да ја даде по изборите кои требаше да се одржат на 12 април но ...

Ден Дончев поднесе оставка од местото директор на Фондот за здравство

Локално - 05.05.2020

Ден Дончев си поднесе оставка од местото директор на Фондот за здравство. Причина за оставката на Дончев од челната позиција во фондот како што образложил се здравствени проблеми на неговиот син кој заради затворените граници со коронавирусот е ...

Директорот на Фондот за здравство, Ден Дончев поднесе оставка

24Инфо - 05.05.2020

Ден Дончев си поднесе оставка од местото директор на Фондот за здравство, дознава „Републикa “. Тој како причина за оставката наведува здравствени и семејни причини. Дончев тврди дека оставката планирал да ја даде по изборите кои требаше да се ...

Ден Дончев си поднесе оставка од местото директор на ФЗО

Нетпрес - 05.05.2020

Ден Дончев си поднесе во вторникот оставка од местото директор на Фондот за здравство. Како причина за оставката наведува здравствени и семејни причини. Дончев тврди дека оставката планирал да ја даде по изборите кои требаше да се одржат на 12-ти ...

Ден Дончев си поднесе оставка од директор на Фондот за здравство

Скопје1 - 05.05.2020

Ден Дончев си поднесе оставка од местото директор на Фондот за здравство. Тој како причина за оставката наведува здравствени и семејни причини. Дончев тврди дека оставката планирал да ја даде по изборите кои требаше да се одржат на 12 април но ...

Ден Дончев поднесе оставка од функцијата директор на Фондот за здравство

Frontline - 05.05.2020

Според образложението, функцијата ја напушта од здравствени и семејни причини. Актуелниот директор на Фондот за здравствено осигурување, Ден Дончев, си поднел неотповиклива оставка, потврдија за „ 360 степени “ извори од Владата.

Директорот на Фондот за здравство поднесе оставка

ТВ21 - 05.05.2020

Директорот на Фондот за здравствено осигурување, Ден Дончев поднесе оставка и ја достави до Владата. Во моментов Владата одржува седница и ја констатираше неговата оставка. Тој функцијата ја напушта поради „приватни семејни причини“, потврдија од ...

Директорот на ФЗО, Ден Дончев поднесе оставка

Кајгана - 05.05.2020

Во моментов Владата одржува седница и ја констатираше неговата оставка. Тој функцијата ја напушта поради „приватни семејни причини“, потврдија за МИА од Владата. Дончев беше назначен за директор на Фондот во август 2017 ...

Директорот на фондот за здравствено осигурување Ден Дончев си поднесе оставка, Владата ја прифати

MakPress - 05.05.2020

Директорот на Фондот за здравствено осигурување, Ден Дончев поднесе оставка и ја достави до Владата. Во моментов Владата одржува седница и ја констатираше неговата оставка. Тој функцијата ја напушта поради „приватни семејни причини“, потврдија за ...

Директорот на ФЗО, Ден Дончев поднесе оставка

Канал5 - 05.05.2020

Директорот на Фондот за здравствено осигурување, Ден Дончев поднесе оставка и ја достави до Владата. Во моментов Владата одржува седница и ја констатираше неговата оставка. Тој функцијата ја напушта поради „приватни семејни причини", потврдија за ...

Директорот на ФЗО, Ден Дончев поднесе оставка

Опсервер - 05.05.2020

Скопје, 5 мај 2020 () – Директорот на Фондот за здравствено осигурување, Ден Дончев поднесе оставка и ја достави до Владата. Во моментов Владата одржува седница и ја констатираше неговата оставка.

Директорот на ФЗО, Ден Дончев, поднесе оставка

Макфакс - 05.05.2020

Директорот на Фондот за здравствено осигурување, Ден Дончев, по три години раководење со институцијата, поднесе оставка до Владата, која на денешната седница треба да ја прифати или отфрли.

Директорот на ФЗО, Ден Дончев поднесе оставка, поради „приватни семејни причини“

еМагазин - 05.05.2020

Директорот на Фондот за здравствено осигурување (ФЗО), Ден Дончев поднесе оставка и ја достави до Владата. Во моментов Владата одржува седница и ја констатираше неговата оставка. Тој функцијата ја напушта поради „приватни семејни причини“, потврдија ...

Директорот на ФЗО, Ден Дончев поднесе оставка

Алсат-М - 05.05.2020

Директорот на Фондот за здравствено осигурување, Ден Дончев поднесе оставка и ја достави до Владата. Во моментов Владата одржува седница и ја констатираше неговата оставка. Тој функцијата ја напушта поради „приватни семејни причини“, потврдија ...

Ден Дончев поднесе оставка од директорската функција во ФЗО

Н.Македонија - 05.05.2020

Директорот на Фондот за здравствено осигурување, Ден Дончев, по три години раководење со институцијата, поднесе оставка до Владата, која на денешната седница треба да ја прифати или отфрли.

Директорот на ФЗО, Ден Дончев поднесе оставка

CivilMedia - 05.05.2020

Директорот на Фондот за здравствено осигурување, Ден Дончев поднесе оставка и ја достави до Владата. Во моментов Владата одржува седница и ја констатираше неговата оставка. Тој функцијата ја напушта поради „приватни семејни причини“, потврдија за ...

Ден Дончев си поднесе оставка

Денешен - 05.05.2020

Ден Дончев си поднесе оставка од местото директор на Фондот за здравство. Тој како причина за оставката наведува здравствени и семејни причини. Дончев тврди дека оставката планирал да ја даде по изборите кои требаше да се одржат на 12 април но ...

Директорот на ФЗО, Ден Дончев поднесе оставка

Сител - 05.05.2020

Директорот на Фондот за здравствено осигурување, Ден Дончев поднесе оставка и ја достави до Владата. Во моментов Владата одржува седница и ја констатираше неговата оставка. Тој функцијата ја напушта поради „приватни семејни причини“, потврдија за ...

Директорот на ФЗО, Дончев поднесе оставка

Centar - 05.05.2020

Директорот на Фондот за здравствено осигурување, Ден Дончев поднесе оставка, тој функцијата ја напуштил поради „приватни семејни причини“, потврдиле од Владата за некои медиуми. Тој за директор на Фондот за здравствено осигурување беше назначен во ...

Директорот на ФЗО, Ден Дончев, поднесе оставка

MTM - 05.05.2020

Директорот на Фондот за здравствено осигурување, Ден Дончев, по три години раководење со институцијата, поднесе оставка до Владата, која на денешната седница треба да ја прифати или отфрли.

Еве зошто директорот на ФЗО, Ден Дончев си поднесе оставка

Бизнис Вести - 05.05.2020

Директорот на Фондот за здравствено осигурување, Ден Дончев поднесе оставка и ја достави до Владата. Во моментов Владата одржува седница и ја констатираше неговата оставка. Тој функцијата ја напушта поради „приватни семејни причини”, потврдија за ...

Директорот на ФЗО, Ден Дончев поднесе оставка

iPortal - 05.05.2020

Директорот на Фондот за здравствено осигурување, Ден Дончев поднесе оставка и ја достави до Владата. Во моментов Владата одржува седница и ја констатираше неговата оставка. Тој функцијата ја напушта поради „приватни семејни причини“, потврдија за ...

Директорот на ФЗО, Ден Дончев поднесе оставка

Бриф - 05.05.2020

Директорот на Фондот за здравствено осигурување, Ден Дончев поднесе оставка и ја достави до Владата. Во моментов Владата одржува седница и ја констатираше неговата оставка. Тој функцијата ја напушта поради „приватни семејни причини“, потврдија за ...

Оставка на директорот на Фондот за здравство Ден Дончев

OhridNews - 05.05.2020

Директорот на Фондот за здравство Ден Дончев поднесе оставка од директорското место. Причина за оставката, како што навел, Дончев, се здравствени и семејни причини. Дончев беше именуван за директор на Фондот за здравствено осигурување на местото на ...

Ден Дончев веќе не е директор на ФЗОМ

Expres - 05.05.2020

Досегашниот диуректор на Фондот Фондот за здравствено осигурување на Македонија поднесе оставка – од семејни и здравствени причини. Владата на денешната редовна седница ја прифатила оставката, потврдиле од Владата.

Директорот на ФЗО, Ден Дончев, поднесе оставка: Одлуката која ја донесов е поради семејни и здравствени причини

Точка - 05.05.2020

Директорот на Фондот за здравствено осигурување, Ден Дончев, по три години раководење со институцијата, поднесе оставка до Владата, која на денешната седница треба да ја прифати или отфрли.