TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Samsung Galaxy A20 официјално излегува со солидни перформанси

Телефони.мк - 20.03.2019

Samsung ќе ја заокружи Galaxy A серијата со четири модели во наредните месеци, при што веќе три модели се лансирани на пазарот: Galaxy A10, A30, и A50. Телефони.мк веќе има фотографија од Galaxy A50: Новиот Galaxy A20, е лансиран само во Русија, ...

Протече видео со Samsung Galaxy Fold, кое покажува се

Телефони.мк - 20.03.2019

И покрај тоа што Galaxy Fold беше претставен на MWC 2019, Samsung го третира лансирањето со претпазливост. Јужнокорејскиот гигант минатиот месец не покажа ништо посебно со уредот и го затвори во кутијата.

Samsung Galaxy A40 на нови рендери

USB - 20.03.2019

Компанијата Samsung веќе претстави неколку модели од Galaxy A серијата, но во подготовка има и нови модели. Galaxy A50 и Galaxy A30 беа лансирани во текот на MWC во Барселона, но јужнокорејската компанија смета дека помеѓу нив може да смести уште ...

Samsung Galaxy A40 диаѓа во Европа со 25 MP селфи камера

Телефони.мк - 20.03.2019

Samsung Mobile потврди дека на 10 април ќе претстави најмалку три нови смартфони од Galaxy A 2019 серијата. Моделот Samsung Galaxy A40 кој ќе биде основен во оваа понуда во Европа ќе пристигне со 25 мегапикселна селфи камера што е прилично ...

Apple ги претстави новите iPad Air и iPad mini

Friday.mk - 20.03.2019

Apple пред два дена ги најави и претстави новите верзии од iPad Air и iPad mini. Овие два модела добија надградба после подолго време што е одлична вест за сите љубители на iPad моделите. Најважни моменти од претставувањето се двата новитети.

Apple претстави нови iPad Air и iPad mini – нов процесор, поддршка за Apple Pencil и непроменет дизајн

Smartportal - 19.03.2019

Нестандардно за Apple, без посебен настан, само со едно соопштение, ги претставија новите верзии од нивните iPad Air и iPad mini. Овие два модели добиваат надградба после подолго време, односно после 2-3 години, што е одлична новост за корисниците ...

Apple ги претстави новите iPad Air и iPad mini

Кајгана - 19.03.2019

Конечно се случи: Apple ја освежи понудата на iPad уреди со два нови модели, од кои едниот е подобрена верзија на веќе постоечкиот iPad mini, а другиот е долго очекуваниот iPad Air. iPad Air e нешто потенок, но и поголем од сите постоечки iPad уреди.

iPad Air и iPad Mini доаѓаат со моќни процесори на 25 март

Телефони.мк - 19.03.2019

Новиот модел на iPad Air ќе има A12 процесор, што ќе биде еднакво на подобрени перформанси за дури 70% и 50% подобри графички перформанси. Дисплејот на таблетот е поголем за 20% од претходниот, додека дисплејот на таблетот ќе има повеќе пиксели за ...

Пристигнува нов телефон: Што подготвува Самсунг за 10-ти април?

Точка - 19.03.2019

Самсунг на 10-ти април би требало да претстави нов “Galaxy”, односно цело ново семејство на паметни телефони. Јужнокорејската компанија овој евент го најави преку официјалниот профил на социјалната мрежа Твитер.

Флексибилниот уред на Xiaomi ќе чини речиси двојно помалку од Galaxy Fold (ВИДЕО)

USB - 19.03.2019

Xiaomi би требало во вториот квартал од оваа година да претстави сопствен смартфон со екран на преклоп, кој според еден кинески извор ќе биде речиси двојно поевтин од флексибилнниот уред на Samsung.

Samsung на 10. април ќе претстави нови уреди од Galaxy A серијата (ВИДЕО)

USB - 19.03.2019

Линијата телефони од Samsung Galaxy A серијата следниот месец ќе биде освежена со нови модели, а јужнокорејската компанија сега го објави официјалниот датум на својата наредна презентација. Galaxy A90 и уште два модела ќе бидат претставени на 10.

Што ни подготвува Самсунг за 10-ти април?

ЗаЗабава - 20.03.2019

Самсунг на 10-ти април би требало да претстави нов “Galaxy”, односно цело ново семејство на паметни телефони. Јужнокорејската компанија овој евент го најави преку официјалниот профил на социјалната мрежа Твитер.