TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Општинскиот Кризен штаб на Кочани бара ограничување на движењето како во Куманово

ММС - 05.04.2020

Општинскиот Кризен штаб на Кочани на денешната итна седница донесе одлука да побара од Владата исти заштитни мерки како што важат во Куманово, односно за дополнително ограничување на движењето на граѓаните од понеделник до петок во периодот од 16 до ...

Ефтимов: Во Струмица кризата во државата и Кризниот штаб на општината се користат за политички популизам и партиска ...

Курир - 05.04.2020

Дејанчо Ефтимов од ВМРО-ДПМНЕ преку видео порака потенцира дека во Струмица кризата во државата и Кризниот штаб на општината се користат за политички популизам и партиска промоција. -ВМРО- ДПМНЕ водена од Претседателот Христијан Мицкоски преку ...

Куманово бара помош од Владата

Р.С.Европа - 05.04.2020

Кумановскиот кризен штаб бара од Комисијата за заразни болести во министерството за здравство да направи пресек на состојбата во Општа болница Куманово за бројот на позитивни случаи од персоналот во болницата по одделенија и да даде свое видување за ...

Општина Куманово: МНР да ни достави список на лица кои се најавени да се вратат во градот

Локално - 05.04.2020

Денеска во просториите на Општина Куманово се одржа состанок на Општинскиот штаб за заштита и спасување во врска со превземање на активности и мерки од ширење на болеста КОВИД-19 (коронавирус).

И ВО КАРАНТИН СЕ ФУНКЦИОНИРА: Еве кои маркети се пријавија да вршат нарачки во Куманово

Фактор - 05.04.2020

Неколку маркети во Куманово се пријавија да вршат онлајн продажба на своите производи за време на викендов, бидејќи градот е под целосен карантин, со цел да се задоволат основните потреби на граѓаните.

Се почитува полицискиот час во Куманово

Сител - 04.04.2020

Куманово го живее својот прв ден под постојан полициски час. Студен и врнежлив, им помогна на жителите во неговото почитување, а забраната за движење ќе трае до пет часот изутрина во понеделник.

Нови осум лица со коронавирус во Куманово

24 Вести - 04.04.2020

Само тишината денеска беше нем сведок на празните улици, кафеани, спортски и рекреативни објекти во Куманово, градот на батко Ѓоргија, на кумановските боеми и на стотиците војници на АРМ низ светот откако Владата вчера одлучи Куманово да го стави во ...

Известување за дежурни маркети, кои работат за време на полицискиот час во Кумановo

Кумановски м. - 04.04.2020

Врз основа на Барање на Општински штаб за заштита и спасување и препораките на Влада на Република Северна Македонија, Ве известуваме дека за време на целодневниот полициски час во Куманово, за дежурни маркети за набавка и достава на потребните ...

Волонтери ќе доставуваат храна од маркетите до граѓаните

Kumanovo News - 04.04.2020

За оваа цел, се задолжува Општинскиот кризен штаб на општина Куманово, во соработка со Министерството за внатрешни работи да го организира движењето на лицата волонтери што ќе ги доставуваат најнеопходните намириници до домовите на граѓаните, - ...

Општинскиот кризен штаб Куманово со препорака аптеките да воведат дежурства, загрозените семејства да побараат ...

Алсат-М - 04.04.2020

Општинскиот кризен штаб Куманово на денешната седница ги повика граѓаните да ги добиваат информациите од штабот, аптеките да воведат дежурства, а згрозените семејства да побараат асистенција за набавка на неопходни ...

Куманово бара Владата да донесе мерка за работа на маркети и продавници за он-лајн продажба и достава на прехранбени ...

ТВ21 - 04.04.2020

Денеска во просториите на Општина Куманово се одржа состанок на Општинскиот штаб за заштита и спасување во врска со превземање на активности и мерки од ширење на болеста COVID-19 (корона вирус).

Уште седум ново инфицирани со Ковид-19 во Куманово

Фактор - 04.04.2020

Во Куманово има уште седум нови инфицирани пациенти со Ковид-19, но меѓу нив нема ниту медицинско лице, велат од Центарот за јавно здравје на Куманово , за разлика од вчера кога беа регистрирани дури 11 на инфективното одделение во кумановската ...

Важни информации за граѓаните на Куманово од Општинскиот штаб за заштита и спасување

Кумановски м. - 04.04.2020

Во просториите на Општина Куманово денеска се одржа состанок на Општинскиот штаб за заштита и спасување во врска со превземање на активности и мерки од ширење на болеста COVID-19 (корона вирус).

Седум новозаболени од корона вирус во Куманово

Frontline - 04.04.2020

Денеска во просториите на Општина Куманово се одржа состанок на Општинскиот штаб за заштита и спасување во врска со превземање на активности и мерки од ширење на болеста КОВИД-19 (корона вирус).

Општина Куманово: Владата да донесе итна мерка и да овозможи работа на маркети кои ќе вршат телефонска и онлајн ...

Локално - 04.04.2020

Денеска во просториите на Општина Куманово се одржа состанок на Општинскиот штаб за заштита и спасување во врска со превземање на активности и мерки од ширење на болеста КОВИД-19 (коронавирус).

Куманово со итно барање до Владата: Маркети да вршат телефонска и онлајн продажба и дистрибуција за време на ...

Фокус - 04.04.2020

Општина Куманово денеска во просториите одржа состанок на Општинскиот штаб за заштита и спасување во врска со преземање на активности и мерки од ширење на болеста COVID-19 (корона вирус) на Куманово денеска одржа состанок и побара под итно Владата ...

Кризниот штаб на Општина Куманово апелира повеќе аптеки да воведат дежурства

Република - 04.04.2020

Денеска во просториите на Општина Куманово се одржа состанок на Општинскиот штаб за заштита и спасување во врска со превземање на активности и мерки од ширење на болеста КОВИД-19 (коронавирус).

Општинскиот кризен штаб Куманово со препорака аптеките да воведат дежурства, загрозените семејства да побараат ...

ТВ21 - 04.04.2020

Општинскиот кризен штаб Куманово на денешната седница ги повика граѓаните да ги добиваат информациите од штабот, аптеките да воведат дежурства, а згрозените семејства да побараат асистенција за набавка на неопходни продукти.

Општинарите бараат да им се овозможи на маркетите преку нарачки да вршат достава до кумановчани

еМагазин - 04.04.2020

Општинскиот кризен штаб Куманово на денешната седница ги повика граѓаните да ги следат информациите од штабот, аптеките да воведат дежурства, а згрозените семејства да побараат асистенција за набавка на неопходни продукти.

Куманово со итно барање до Владата: Маркети да вршат телефонска и онлајн продажба и дистрибуција за време на ...

Скопје24 - 04.04.2020

Општина Куманово денеска во просториите одржа состанок на Општинскиот штаб за заштита и спасување во врска со преземање на активности и мерки од ширење на болеста на Куманово денеска одржа состанок и побара под итно Владата да донесе мерка со која ...

Општинскиот кризен штаб Куманово со препорака аптеките да воведат дежурства, загрозените семејства да побараат ...

Вечер - 04.04.2020

Општинскиот кризен штаб Куманово на денешната седница ги повика граѓаните да ги добиваат информациите од штабот, аптеките да воведат дежурства, а згрозените семејства да побараат асистенција за набавка на неопходни продукти.

Општинскиот кризен штаб Куманово со препорака аптеките да воведат дежурства, загрозените семејства да побараат ...

Слободен Печат - 04.04.2020

Општинскиот кризен штаб Куманово на денешната седница ги повика граѓаните да ги добиваат информациите од штабот, аптеките да воведат дежурства, а згрозените семејства да побараат асистенција за набавка на неопходни продукти.

Општинскиот кризен штаб Куманово со препорака аптеките да воведат дежурства

Press24 - 04.04.2020

Општинскиот кризен штаб Куманово на денешната седница ги повика граѓаните да ги добиваат информациите од штабот, аптеките да воведат дежурства, а згрозените семејства да побараат асистенција за набавка на неопходни продукти.

Посебно определени маркети ќе вршат достава со намирници во домовите на кумановци за време на полицискиот час

AKO - 04.04.2020

Владата го задолжи Општинскиот кризен штаб на општина Куманово да определи економски оператор/и – маркет/и од каде ќе се обезбедуваат само најнеопходните намирници, согласно приоритетните барања на граѓаните за време на забраната за движење на ...

Маркетите да вршат онлајн продажба, побара кризниот штаб во Куманово

Kumanovo News - 04.04.2020

- Бараме од Владата под итно да донесе мерка со која ќе овозможи работа на маркети и продавници кои ќе вршат телефонска и он лајн продажба на прехранбени продукти и диструбуција до купувачите на домашна адреса во деновите кога трае целодневниот ...

Куманово бара маркети да вршат он-лајн продажба, а аптеките да воведат дежурства

+инфо - 04.04.2020

Општинскиот кризен штаб Куманово ги повика граѓаните да ги добиваат информациите од штабот, аптеките да воведат дежурства, а згрозените семејства да побараат асистенција за набавка на неопходни продукти.

Општинскиот кризен штаб Куманово со препорака аптеките да воведат дежурства, загрозените семејства да побараат ...

Либертас - 04.04.2020

– Општинскиот кризен штаб Куманово на денешната седница ги повика граѓаните да ги добиваат информациите од штабот, аптеките да воведат дежурства, а згрозените семејства да побараат асистенција за набавка на неопходни продукти.

Седум нови случаи во Куманово, аптеките да воведат дежурства, маркетите он-лајн продажба

Нова ТВ - 04.04.2020

Седум нови случаи на заболени од коронавирус се регистиррани во Куманово. Од нив шест се од Куманово и еден од Липково, информираат од Центарот за јавно здравје од Куманово. „Во текот на изминатите 24 часа, имаме нови 7 случаи заболени од ...

Кризен штаб Куманово: Аптеките да воведат дежурства, а згрозените семејства да побараат асистенција за набавка на ...

Република - 04.04.2020

Општинскиот кризен штаб Куманово на денешната седница ги повика граѓаните да ги добиваат информациите од штабот, аптеките да воведат дежурства, а згрозените семејства да побараат асистенција за набавка на неопходни продукти.

Општински кризен штаб Куманово да определи маркети за обезбедување намирници за време на викендите

ТВ21 - 04.04.2020

Владата го задолжи Општинскиот кризен штаб на Куманово да определи економски оператор/и – маркет/и од каде ќе се обезбедуваат само најнеопходните намирници, согласно приоритетните барања на граѓаните за време на забраната за движење на подрачјето на ...

Спасовски: Да се определат маркети за обезбедување намирници за време на викендите во Куманово

еМагазин - 04.04.2020

Владата го задолжи Општинскиот кризен штаб на Куманово да определи економски оператор/и – маркет/и од каде ќе се обезбедуваат само најнеопходните намирници, согласно приоритетните барања на граѓаните за време на забраната за движење на подрачјето на ...

Спасовски : Општински кризен штаб Куманово да определи маркети за обезбедување намирници за време на викендите

Канал5 - 04.04.2020

Владата го задолжи Општинскиот кризен штаб на Куманово да определи економски оператор/и – маркет/и од каде ќе се обезбедуваат само најнеопходните намирници, согласно приоритетните барања на граѓаните за време на забраната за движење во Куманово.

Владата го задолжи Општински кризен штаб Куманово да определи маркети за обезбедување намирници за време на викендите

Press24 - 04.04.2020

Владата го задолжи Општинскиот кризен штаб на Куманово да определи економски оператор/и – маркет/и од каде ќе се обезбедуваат само најнеопходните намирници, согласно приоритетните барања на граѓаните за време на забраната за движење на подрачјето на ...

Општински кризен штаб Куманово да определи маркети за обезбедување намирници за време на викендите

Вечер - 04.04.2020

Владата го задолжи Општинскиот кризен штаб на Куманово да определи економски оператор/и – маркет/и од каде ќе се обезбедуваат само најнеопходните намирници, согласно приоритетните барања на граѓаните за време на забраната за движење на подрачјето на ...

Влада: Кризниот штаб на Куманово да определи маркети за набавка на најнеопходните намирници

Алсат-М - 04.04.2020

Владата го задолжи Општинскиот кризен штаб на општина Куманово да определи економски оператор/и – маркет/и од каде ќе се обезбедуваат само најнеопходните намирници, согласно приоритетните барања на граѓаните за време на забраната за движење на ...

Влада: Општина Куманово да определи маркет кој ќе ги снабдува граѓаните со намирници

+инфо - 04.04.2020

Владата го задолжи Општинскиот кризен штаб на општина Куманово да определи економски оператор/и – маркет/и од каде ќе се обезбедуваат само најнеопходните намирници, согласно приоритетните барања на граѓаните за време на забраната за движење на ...

Општински кризен штаб Куманово да определи маркети за обезбедување намирници за време на викендите

Либертас - 04.04.2020

Владата го задолжи Општинскиот кризен штаб на Куманово да определи економски оператор/и – маркет/и од каде ќе се обезбедуваат само најнеопходните намирници, согласно приоритетните барања на граѓаните за време на забраната за движење на подрачјето на ...

Волонтери ќе разнесуваат храна од дежурни маркети во Куманово

360 степени - 04.04.2020

Владата го задолжи Општинскиот кризен штаб на општина Куманово да определи економски оператор/и – маркет/и од каде ќе се обезбедуваат само најнеопходните намирници, согласно приоритетните барања на граѓаните за време на забраната за движење на ...

Волонтери ќе доставуваат храна низ Куманово

Фокус - 04.04.2020

Владата го задолжи Општинскиот кризен штаб на општина Куманово да определи економски оператор/и – маркет/и од каде ќе се обезбедуваат само најнеопходните намирници, согласно приоритетните барања на граѓаните за време на забраната за движење на ...

Влада: ОШЗС Куманово да определи маркети за обезбедување намирници на граѓаните

Кумановски м. - 04.04.2020

Владата го задолжи Општинскиот кризен штаб на општина Куманово да определи економски оператор/и – маркет/и од каде ќе се обезбедуваат само најнеопходните намирници, согласно приоритетните барања на граѓаните за време на забраната за движење на ...

Волонтери ќе доставуваат храна од маркетите, државните органи да ги ослободат вработените пред почетокот на полицискиот ...

Сакам да кажам - 04.04.2020

Владата го задолжи Општинскиот кризен штаб на општина Куманово да определи економски оператори – маркети од каде ќе се обезбедуваат само најнеопходните намирници, согласно приоритетните барања на граѓаните за време на забраната за движење на ...

Дежурни маркети што работат за време на полицискиот час во Кумановo, заинтересираните да ја контактираат Општината

ТВ21 - 04.04.2020

Општина Куманово објави листа од неколку маркeти што се пријавиле да вршат испорака на потребните намирници за граѓаните. –Врз основа на барање на Општински штаб за заштита и спасување и препораките на Влада на Република Северна Македонија, ве ...

Се пријавија маркетите кои ќе вршат нарачка и достава на прозводи за време на полицискиот час во Кумановo

Kumanovo News - 04.04.2020

Врз основа на барање на Општински штаб за заштита и спасување и препораките на Владата ве известуваме дека за време на целодневниот полициски час во Куманово, за дежурни маркети за набавка и достава на потребните намирници се пријавија: - Ацидо Ком ...

Дежурни маркети што работат за време на полицискиот час во Кумановo, заинтересираните да ја контактираат Општината

Вечер - 04.04.2020

Општина Куманово објави листа од неколку маркeти што се пријавиле да вршат испорака на потребните намирници за граѓаните. – Врз основа на барање на Општински штаб за заштита и спасување и препораките на Влада на Република Северна Македонија, ве ...

Општинскиот кризен штаб Куманово со препорака аптеките да воведат дежурства, загрозените семејства да побараат ...

MakPress - 04.04.2020

Општинскиот кризен штаб Куманово на денешната седница ги повика граѓаните да ги добиваат информациите од штабот, аптеките да воведат дежурства, а згрозените семејства да побараат асистенција за набавка на неопходни продукти.

Волонтери ќе доставуваат храна од маркетите, државните органи да ги ослободат вработените пред почетокот на полицискиот ...

Скопје24 - 04.04.2020

Владата го задолжи Општинскиот кризен штаб на општина Куманово да определи економски оператори – маркети од каде ќе се обезбедуваат само најнеопходните намирници, согласно приоритетните барања на граѓаните за време на забраната за движење на ...

Ова се дежурните маркети што работат за време на полицискиот час во Кумановo, заинтересираните да ја контактираат ...

Либертас - 04.04.2020

– Општина Куманово објави листа од неколку маркeти што се пријавиле да вршат испорака на потребните намирници за граѓаните. – Врз основа на б арање на Општински штаб за заштита и спасување и препораките на Влада на Република Северна Македонија, ве ...

Листа на маркeти што ќе вршат достава до граѓаните во Куманово

еМагазин - 04.04.2020

Општина Куманово објави листа од неколку маркeти што се пријавиле да вршат испорака на неопходните намирници за граѓаните. „Врз основа на барање на Општински штаб за заштита и спасување и препораките на Влада на Република Северна Македонија, ве ...

Дежурни маркети што работат за време на полицискиот час во Кумановo, заинтересираните да ја контактираат Општината

MakPress - 05.04.2020

Општина Куманово објави листа од неколку маркeти што се пријавиле да вршат испорака на потребните намирници за граѓаните. –Врз основа на барање на Општински штаб за заштита и спасување и препораките на Влада на Република Северна Македонија, ве ...

Се почитува полицискиот час во Куманово

4NEWS - 05.04.2020

Куманово го живее својот прв ден под постојан полициски час. Студен и врнежлив, им помогна на жителите во неговото почитување, а забраната за движење ќе трае до пет часот изутрина во понеделник.