TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Јувентус без мака ја реши Рома (ВИДЕО)

Слободен Печат - 23.01.2020

„Старата дама“ се пласира во полуфиналето на Купот на Италија. Екипата на Јувентус со убедливи 3:1 ја совлада Рома во четвртфиналето на Купот на Италија и му се придружи на Наполи меѓу четирите најдобри во Купот.

(ВИДЕО) На Јуве му е лесно кога на Роналдо му се игра, „Бјанконерите“ се во полуфинале

Спортклуб - 23.01.2020

Јувентус рутински ја преслуша Рома во четвртфиналето од Купот. Ништо од неизвесност, ништо од драма до последната минута. Јуве со победа од 3:1 се пласираше во полуфиналето од Копа Италија. „Бјанконерите“ остануваат во игра за сите три трофеи.

Јувентус преку Рома во полуфиналето на Купот на Италија

Нетпрес - 23.01.2020

По Наполи пласман во полифиналето на италијанскиот фудбалски куп во средата избори и Јувентус, кој во Торино со 3:1 ја совлада Рома. Торинската „Стара дама“ целата работа ја заврши во првото полувреме кога ги постигна трите погодока, а стрелци беа ...

Роналдо демонстрираше „убиствен инстинкт“, Јувентус со фуриозно прво полувреме ја откажа Рома (Видео)

Дерби - 22.01.2020

Дербито меѓу Јувентус и Рома во Копа Италија беше решено во првото полувреме, откако фаворизираниот шампион се прикажа во едно фуриозно светло во првото полувреме кое започна со мајсторијата на Кристијано Роналдо.

Јувентус преку Рома до полуфиналето од италијанскиот куп (ВИДЕО)

24Фудбал - 22.01.2020

Јувентус со 3-1 ја победи Рома и се пласираше во полуфиналето од Купот на Италија, Роналдо повторно постигна гол. Во натпревар со повеќе шанси и на двете страни, Јувентус реализираше три пати и дојде до триумф во дерби меч над Рома.

ВИДЕО: Роналдо пак блескаше, Јуве преку Рома до полуфинале во Копа Италија

Gol.mk - 22.01.2020

Актуелниот италиијански првак Јувентус на домашен терен славеше над Рома (3-1) и обезбеди пласман во полуфиналето на Копа Италија . Извештај од натпреварот: Водени од најдобриот играч Кристијано Роналдо , „бјанконерите“ повторно ја преслушаа екипата ...

Јувентус ја прегази Рома за едно полувреме и го трасираше патот во полуфиналето (ВИДЕО)

Sport 1 - 22.01.2020

По пласманот на Наполи во полуфиналето од Купот на Италија, својата работа вечерва си ја заврши и екипата на Јувентус, откако на домашен терен славеше против Рома со 3-1. „Старата дама“ прашањето околу победникот на овој меч го реши уште во првото ...

Јувентус преку Рома до полуфинале во Купот на Италија

Екипа - 22.01.2020

Италијанскиот првак Јувентус ја совлада Рома со 3-1 и обезбеди пласман во полуфиналето на Купот на Италија. Таму ќе го очекува подобриот од дуелот меѓу Милан и Торино. Кристијано Роналдо ја доведе „старата дама“ во водство во 26.

Јувентус ја „збриша“ Рома за пласман во полуфиналето на Купот (видео)

SportMedia - 22.01.2020

Екипата на Јувентус без проблеми ја победи Рома и се пласира во полуфиналето на италијанскиот Куп. „Старата дама“ победи со 3:1, а работата си ја заврши уште во првото полувреме кога имаше предност дури од 3:0.

Роналдо не застанува – веќе седум гола во 2020, Јуве ја „прегази“ Рома (видео)

TopSport - 22.01.2020

Јувентус се пласираше во полуфиналето на Копа Италија откако за едно полувреме ја „скрши“ Рома за 3:1 победа и дуел со подобриот од дуелот Милан-Торино во полуфиналето. Исходот на мечот беше решен во првото полувреме, кога со головите на Кристијано ...

ВИДЕО: Јувентус ја „преслуша“ Рома, повторно Кристијано Роналдо

Sport M - 22.01.2020

Јувентус со 3:1 ја совлада Рома во осминафиналето во Купот, нанесувајќи и го вториот пораз во меѓусебните дуели во последните десет дена. Претходно во рамките на мечот од Серие А славеше со 2:1, но во Рим.

Сари: Рома може да ни направи проблеми

Кајгана - 22.01.2020

Јувентус вечерва ја пречекува Рома во четвртфиналето од италијанскиот куп, се игра еден натпревар, а и покрај тоа што Јуве е голем фаворит сепак Рома не смее однапред да се отпише. По само десетина дена нов судир на Јуве и Рома.

Наполи прв полуфиналист во Копа Италија

Сител - 22.01.2020

Екипата на Наполи е првата која обезбеди пласман во полуфиналето на Италијанскиот куп. „Наполитанците“ во четвртфиналето го елиминираа бранителот на трофејот од минатата сезона тимот на Лацио совладувајќи го со 1:0 со голот кој го постигна Лоренцо ...

Марота: Веруваме во лигашка титула!

Спортклуб - 22.01.2020

Интер во последните неколку кола имаше разочарувачки резултати, кои влијаеа на табелата, па сега Јувентус е оној кој го предводи орото со четири бодови предност во Серија А. Тимот на Конте како да запре да игра овие неколку кола и тоа се ...

Марота: Јасно дека имаме многу тешки противници

Sport M - 22.01.2020

Џузепе Марота зборуваше за трката за титулата во Серија А, осврнувајќи се на досегашниот пласман. Јувентус е прв, со 4 бода повеќе од Интер. Сепак, јасно е дека Интер се бори со сите можности за Скудето.

Сари: Роналдо може да игра и три меча неделно

Спортманија - 22.01.2020

Јуве вечерва ја пречекува Рома во Купот, но настапот на Португалецот е неизвесен. Тренерот на Јувентус, Маурицио Сари, на прес-конференцијата пред вечерашниот куп дуел со Рома, изјави дека не знае со каква формација ќе настапи и длаи во тимот ќе се ...

Наполи прв полуфиналист во италијанскиот куп

Курир - 22.01.2020

Екипата на Наполи е првиот полуфиналист во фудбалскиот Куп на Италија, откако синоќа на домашен терен забележа победа над Лацио со 1:0. Клучнито момент на средбата се случи по само две минути кога Лоренцо Инсиње ја затресе мрежата на Лацио.

(Видео) Роналдо даде гол и го бакна Дибала

Репортер - 21.01.2020

Фудбалерот на Јувентус Кристијано Роналдо беше главна ѕвезда на мечот против Парма. Португалецот постигна два погодоци и му донесе нова победа на тимот од Торино. Највпечатлив момент од мечот беше вториот гол, кога Роналдо славејќи, случајно го ...

Наполи е прв полуфиналист во Купот на Италија

Локално - 22.01.2020

Екипата на Наполи е првиот полуфиналист во фудбалскиот Куп на Италија, откако синоќа на домашен терен забележа победа над Лацио со 1:0. Клучнито момент на средбата се случи по само две минути кога Лоренцо Инсиње ја затресе мрежата на Лацио.

Наполи прв полуфиналист во италијанскиот куп

Опсервер - 22.01.2020

– Екипата на Наполи е првиот полуфиналист во фудбалскиот Куп на Италија, откако синоќа на домашен терен забележа победа над Лацио со 1:0. Клучнито момент на средбата се случи по само две минути кога Лоренцо Инсиње ја затресе мрежата на Лацио.

Наполи прв полуфиналист во италијанскиот куп

А1 On - 22.01.2020

Екипата на Наполи е првиот полуфиналист во фудбалскиот Куп на Италија, откако синоќа на домашен терен забележа победа над Лацио со 1:0. Клучнито момент на средбата се случи по само две минути кога Лоренцо Инсиње ја затресе мрежата на Лацио.

Наполи прв полуфиналист во италијанскиот куп

Нетпрес - 22.01.2020

Екипата на Наполи е првиот полуфиналист во фудбалскиот Куп на Италија, откако синоќа на домашен терен забележа победа над Лацио со 1:0. Клучнито момент на средбата се случи по само две минути кога Лоренцо Инсиње ја затресе мрежата на Лацио.

Наполи прв полуфиналист во италијанскиот куп

MakPress - 22.01.2020

Екипата на Наполи е првиот полуфиналист во фудбалскиот Куп на Италија, откако синоќа на домашен терен забележа победа над Лацио со 1:0. Клучнито момент на средбата се случи по само две минути кога Лоренцо Инсиње ја затресе мрежата на Лацио.

Јувентус ја победи Рома за пласман во полуфинале, нов гол на Роналдо (ВИДЕО)

МКД - 22.01.2020

Јувентус со 3-1 ја победи Рома и се пласираше во полуфиналето од Купот на Италија, Роналдо повторно постигна гол. Во натпревар со повеќе шанси и на двете страни, Јувентус реализираше три пати и дојде до триумф во дерби меч над Рома.

Роналдо не застанува – веќе седум гола во 2020, Јуве ја „прегази“ Рома (видео)

Макфакс - 23.01.2020

Јувентус се пласираше во полуфиналето на Копа Италија откако за едно полувреме ја „скрши“ Рома за 3:1 победа и дуел со подобриот од дуелот Милан-Торино во полуфиналето. Исходот на мечот беше решен во првото полувреме, кога со головите на Кристијано ...