TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Ѓоковиќ многу брзо ќе стигне и до 23. гранд-слем титула“

Екипа - 31.01.2023

Германецот Борис Бекер не се сомнева дека Новак Ѓоковиќ многу брзо ќе ја освои 23. гранд-слем титула. Поранешниот тренер на српскиот тенисер истакна дека сонот на Ноле е да стане најдобар на сите времиња, но ја истакна и улогата на Роџер Федерер за ...

Новак Ѓоковиќ е само добар човек во овие лоши и изопачени времиња

Оff.net

Одлични вести за Ѓоковиќ – Американците нема веќе каде да се кријат од големиот тениски ас

Спортманија

„Ѓоковиќ е злосторник кој е подобар од хероите и кој постојано - кука и плаче!“

Sport 1

„Ѓоковиќ е злосторник кој постојано плаче!“

СуперСпорт

Маријана наплатила 50.000 евра за лечењето на Новак Ѓоковиќ

Вечер Прес

Момент кој не се виде во телевизискиот пренос: Прославата на Ѓоковиќ по последниот поен од вистински агол (Видео)

Дерби

Слободен Печат А1 On Независен Кајгана Екипа Мастило Независен

Што прави денеска човекот кој последен го победи Ѓоковиќ на Австралија опен

Екипа - 31.01.2023

Новак Ѓоковиќ ја освои десеттата титула на Австралија опен и 22. гранд-слем трофеј во кариерата. Последен тенисер кој го победи Србинот во Мелбурн беше Чунг Хјеон во осминафиналето во 2018 година, кога победи со максимални 3-0.

Сѐ уште добро се сеќавам кога шестмина јадевме еден леб

Вечер Прес

Надал накратко образложи зошто Ѓоковиќ никогаш нема да биде сакан како Рожер и Рафа

Дерби

Проговори и Тони Надал: „Новак никогаш нема да биде сакан како Роџер и Рафа“

Sport M

Тони Надал: Ѓоковиќ никогаш нема да биде сакан како Рафа и Роџер!

Gol.mk

Надал му честиташе на Ѓоковиќ: Неверојатно достигнување

Спортски

Надал му испрати порака на Ѓоковиќ, откако го достигна по бројот на титули

Канал5

Спортклуб Екипа TopSport SportMedia Спортманија Gol.mk Слободен Печат Дерби

ФОТО | Јелена Ѓоковиќ конечно откри каков ѝ е односот со свекрвата

Слободен Печат - 31.01.2023

Долго време се полемизира за односот на Јелена и Дијана Ѓоковиќ , сопругата и мајката на српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ . Генерално, тие имаат почит една за друга, но јавна тајна е дека Дијана неретко има забелешки за Јелена во однос на тоа како ...

Зошто Јелена Ѓоковиќ не го бодреше Ноле во Мелбурн?

Кајгана

Маските паднаа, а Јелена Ѓоковиќ јасно откри што мисли за својата свекрва (фото)

Вистина.мк

(ФОТО) Јелена Ѓоковиќ споделила фотографија од Дијана и Новак: Оставила краток и јасен коментар за својата свекрва!

Екран

Вистината за односот на сопругата и мајката на Новак Ѓоковиќ: Дијана призна дека постојат несогласувања, а Јелена го направи ОВА

Убавина и Здравје

Напиша само еден збор: Јелена Ѓоковиќ откри што навистина мисли за свекрвата (фото)

Вистина.мк

„Презедов сè врз мојот грб за да го растоварам Новак“: Јелена Ѓоковиќ искрено за родителството

Убавина и Здравје

Женски магазин

Австралија опен ги урна сите рекорди по посетеност

Екипа - 31.01.2023

Првиот тениски гранд-слем сезонава, Австралија опен, кој заврши со победи на Новак Ѓоковиќ и Арина Сабаљенка, забележа рекордна посетеност со повеќе од 900.000 гледачи, објавија организаторите.

Австралија опен ги урна сите рекорди по посетеност

Хитпортал

АТП не најде докази против Зверев за семејно насилство

Курир - 31.01.2023

Асоцијацијата на тениски професионалци (АТП) соопшти денеска дека нема доволно докази за казнување на германскиот тенисер Александр Зверев за семејно насилство. Зверев, кој неодамна беше втор тенисер во светот, а во моментов е рангиран на 14.

Поранешната девојка го обвинува Зверев за семејно насилство, но АТП вели дека нема докази

TopSport

Поранешната девојка го обвинува Зверев за семејно насилство, но АТП вели дека нема докази

Макфакс

Поранешната девојка го обвинува Зверев за семејно насилство, но АТП вели дека нема докази

MTM

Поранешната девојка го обвинува Зверев за семејно насилство, но АТП вели дека нема докази

Точка

АТП не најде докази против Зверев за семејно насилство

Опсервер

АТП нема докази против Зверев за семејно насилство

Нетпрес

Република Независен

(Видео) Никој не пцуеше повеќе од Иванишевиќ, затоа е мртов ладен на испадите на Ноле

Репортер - 31.01.2023

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на својот тренер Горан Иванишевиќ. Иако имаше реакции, сепак оние кои пратат тенис, знаат дека ...

(Видео) Еве зошто Иванишевиќ ги сфаќа и трпи пцовките и дерењето на Ѓоковиќ: И „Горан пцуе како кочијаш“, погледнете го урнебесното видео

Еспресо

Иванишевиќ: Новак е од друга планета, неговиот мозок работи поинаку

Оff.net

Иванишевиќ: 97% од тенисерите ќе се повлечеа, но не и Ноле – тој е од друга планета!

Gol.mk

Можеби не знае да се однесува, но мора да се признае дека е од друга планета

Вечер Прес

Еве што се скрие зад врескањето на Ѓоковиќ кон Иванишевиќ: Србинот и Хрватот имаат договор за кој малку се знае (ВИДЕО)

Sport M

Новак и Горан, Србин и Хрват кои можат да бидат пријатели и соработници

Република

Еспресо Во Центар Спортманија Убавина и Здравје

Посебната тренерка на „Лакост“ ќе имаат можност да ја купат само 22-ца во светот

Спортклуб - 30.01.2023

Компанијата „Лакост“ која е долгогодишен спонзор на Новак Ѓоковиќ, подготви за продажба посебно изработено издание на тренерка, во чест на 22 гренд слем трофеј. По триумфот на Ѓоковиќ над Стефанос Циципас во Австралија, српскиот ас е повторно број1 ...

ВИДЕО | Бојчев: Ѓоковиќ ја докажа големината

Слободен Печат

Ѓоковиќ не можел да прослави како што посакува, до три часот наутро бил на допинг контрола

Слободен Печат

Ѓоковиќ по освојувањето на Австралија Опен го држеле на допинг контрола до три часот наутро!

Спортски

Ѓоковиќ имал долга ноќ, во три часот после полноќ се вратил од допинг контрола!

SportMedia

Допинг контролата му го уништи славјето на Новак Ѓоковиќ (ВИДЕО)

Курир

ПАК НЕПРИЈАТНОСТИ ВО АВСТРАЛИЈА: Ѓоковиќ на допинг контрола до 3 часот наутро по триумфот и враќањето на чело на АТП листата

Денешен

Таратур

Децата морале на училиште: Eве зошто Јелена не беше покрај Ноле во Австралија

Република - 30.01.2023

Во Австралија Новак немаше поддршка од семејството, но неговата сопруга секој натпревар на Новак го следеше од својот дом во друштво на Стефан и Тара. Јелена Ѓоковиќ поради обврските кон децата на училиште не можела да го придружува Новак до ...

Еве зошто Јелена не беше покрај Ноле во Мелбурн (ФОТО)

PressingTV

СЕГА ВЕЌЕ СÈ Е ЈАСНО – еве зошто Јелена не го следеше финалето на сопругот од трибините, се огласи далеку од очите на сите! (ФОТО)

Курир

Боже, ти благодарам – Јелена Ѓоковиќ го бодреше Новак од Монте Карло

Еспресо