TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Уште 24 нови ковид-пациенти во болница во Скопје, се отвора модуларната болница

Скопско Ехо - 05.03.2021

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје се хоспитализирани 24 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Бројот на оние кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град е 306 или речиси половина од вкупно 763 колку што има ...

Во ковид центрите во земјава се лекуваат 763 пациенти од ковид-19, има 350 слободни кревети

Мета

Расте бројот на ковид-пациенти во струмичката болница

Сител

За 24 часа во Скопје хоспитализирани 39 пацинети болни од ковид-19

Република

Во ковид-центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 24 пациенти, вкупно се лекуваaт 306

24Инфо

Во ковид-центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 24 пациенти, вкупно се лекуваaт 306

Опсервер

Во болниците се лекуваат 787 болни од коронавирусот, за 37 повеќе од вчера

МКД

Вечер Прес Точка MTM Скопско Ехо ММС

Расте бројот на ковидпациенти во болниците во Струмица, Штип и Куманово

+инфо - 05.03.2021

Вокупно 763 пациенти има во болниците низ земјава. Од нив 306 се лекуваат на инфективните оддели во Скопје, а 457 во другите болници во земјата. Вкупно 763 пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот се лекуваат на инфективните оддели во земјава.

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 457 пациенти болни и суспектни на Ковид-19

еМагазин

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 457 пациенти

Сител

Се зголемува бројот на приеми – во моментов низ инфективните одделенија и болници се лекуваат 763 пациенти

ТВ21

На инфективните оддели во земјава се лекуваат 763 пациенти со Ковид-19

24Инфо

На инфективните оддели во земјава се лекуваат 787 КОВИД пациенти

Кајгана

На инфективните оддели во земјава се лекуваат 787 пациенти со Ковид-19

Телма

Нетпрес Фокус Скопје инфо 24Инфо Локално MakPress Либертас

Убава вест: Оздравени 333 болни од Ковид-19, во Скопје 115

еМагазин - 05.03.2021

Министерство за здравство информира дека регистрирани се 333 оздравени пациенти од Ковид-19 од: Скопје – 115, Кавадарци – 64, Неготино – 26, Прилеп – 25, Тетово – 18, Куманово – 15, Велес и Гевгелија – по 10, Штип и Струмица по – 9, Гостивар, ...

Убава вест: 1.753 оздравени од Ковид-19

еМагазин

Повторно ставена во функција модуларната болница во Клиничкиот центар

Либертас - 04.03.2021

Со оглед на тоа што инфективната клиника после еден сериозно долг временски период целосно се исполни, еве денеска веќе ќе започне со работа повторно и модуларната болница. Веќе е подготвен кадарот, којшто сега повторно исто како во месец ноември ...

Повторно ставена во функција модуларната болница во Клиничкиот центар

ТВ21

Повторно ставена во функција модуларната болница во Клиничкиот центар

iPortal

Повторно ставена во функција модуларната болница во Клиничкиот центар

24Инфо

Мерки против новиот бран на Ковид нема, а во функција се враќа модуларната болница на Клиника

MakPress

Бројките се сериозни, повторно е активирана модуларната болница во Клиничкиот центар

Република

Повторно ставена во функција модуларната болница во Клиничкиот центар

Слободен Печат

ММС 360 степени Press24 Frontline Вечер Прес Опсервер Бриф Акцент