TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Смртта што го потресе регионот: Прележа КОВИД-19 и неколку дена подоцна почина во теретана

Локално - 07.08.2020

Мајкл Оџо, поранешен центар на белградските клубови ФМП и Црвена звезда, почина ненадејно во петокот во Белград за време на индивидуален тренинг. Оџо имаше 27 години и почина од срцев удар откако се срушил во теретана.

Српските медиуми ги пренесоа првите детали за немилата глетка и ненадејната смрт на Оџо

Дерби - 07.08.2020

Кошаркарска Србија со огромна тага ја пренесува веста за трагичната смрт на доскорашниот играч на Црвена Звезда, Нигериецот Мајкл Оџо кој денеска ненадејно ја загубил свеста при индивидуален тренинг.

Само се потпрел на ѕидот и починал: Не издржало срцето на Оџо кој неодамна прележал и Коронавирус

Спортманија - 07.08.2020

Срцев удар доживеал некогашниот кошаркар на Црвена ѕвезда кој имаше само 27 години Кошаркарскиот свет денеска беше шокиран по веста дека ненадејно почина некогашниот играч на Црвена ѕвезда, Мајкл Оџо.

Потресно сведоштво за смртта на Мајкл Оџо

Спортски - 07.08.2020

Поранешниот кошаркар на Црвена Ѕвезда и член на репрезентацијата на Нигерија, Мајкл Оџо денеска почина на 27. годишна возраст додека тренирал индивидуално. Нигериецот колабирал на тренингот, бил пренесен во најблиската болница, но веќе било доцна.

Потресно: Оџо го допре ѕидот и едноставно падна, никој не можеше да го спаси

Дриблинг - 07.08.2020

Нигериецот кој настапуваше за Црвена Звезда, Мајкл Оџо почина за време на тренинг, детали стигнуваат од сведоците кои биле на лице место. Оџо колабирал во текот на тренинг, итно бил префрлен во локална болницано лекарите не успеале да го спасат ...

Сведок раскажа за смртта на екс-кошаркарот на Ц. Звезда во Белград

Gol.mk - 07.08.2020

Поранешниот кошаркар на Црвена Звезда, Мајкл Оџо почина во 27-та година од животот за време на индивидуален тренинг, а еден од сведоците го раскажа трагичниот настан. Нигериецот кој настапуваше за ФМП и Звезда, колабирал во текот на тренинг, а бил ...

Потресно сведоштво за смртта на Оџо: Само се допре на ѕидот и падна на паркетот...

Sport 1 - 07.08.2020

Нигерискиот кошаркар и поранешен член на Црвена Звезда, Мајкл Оџо почина денеска на 27-годишна возраст за време на индивидуален тренинг. Сведоци на настанот за српските медиуми дадоа потресно сведоштво за тоа што се случувало.

Оџо прележал коронавирус пред трагичната смрт

Екипа - 07.08.2020

Неочекуваната смрт на поранешниот кошаркар на Црвена Звезда Мајкл Оџо ја шокираше јавноста во Европа. Нигерискиот центар почина откако по индивидуален тренинг на стадионот на Партизан доживеа срцев удар.

Бивш кошаркар на Црвена Звезда почина на тренинг!

СуперСпорт - 07.08.2020

Денеска беа објавени ужасни вести за поранешниот кошаркар на Црвена Звезда, Мајкл Оџо. Нигерискиот играч починал од срцев удар на тренинг. Оџо настапуваше за колеџот на Флорида Стејт, а во 2017 година потпиша за ФМП откако не беше избран на ...

27-годишната кошаркарска ѕвезда Мајкл Оџо почина на тренинг

ТВ21 - 07.08.2020

Поранешниот кошаркар на Црвена ѕвезда Мајкл Ојо почина на 27-годишна возраст. Според извори на српските медиуми, на поранешниот центар на црвено-белите му се слошило за време на индивидуалниот тренинг на стадионот „Партизан“, и итно бил пренесен во ...

Последен поздрав за големиот ривал – Партизан се прости од Оџо

Екипа - 07.08.2020

Целата спортска јавност во Европа е потресена од смртта на поранешниот центар на Црвена Звезда Мајкл Оџо. Нигерискиот центар почина во 28. година од животот како последица од срцев удар на индивидуален тренинг во фитнес центар во склоп на стадионот ...

Лоша вест од соседството: Почина кошаркарот на Ц. Звезда

Спортклуб - 07.08.2020

Шокантни вести доаѓаат од соседството, каде кошаркар на Црвена Звезда, починал по одработениот тренинг. Станува збор за 27 годишниот Мајкл Оџо, кој едноставно се срушил на тренингот, и веднаш била повикана лекарска помош, која и неможела да помогне, ...

Поранешен кошаркар на Црвена Ѕвезда почина од срцев удар

OhridNews - 07.08.2020

Поранешниот кошаркар на Црвена Ѕвезда, Мајкл Оџо денеска почина како последица од срцев удар добиен среде тренинг во Белград. 27-годишниот кошаркар итно бил пренесен во болница, каде докторите констатирале смрт.

Почина поранешниот кошаркар на Црвена Ѕвезда

Точка - 07.08.2020

Страшна вест го погоди српскиот спорт, поточно кошарка - американско-нигерискиот центар Мајкл Оџо (27), починал од инфаркт на индивидуален тренинг, пренесува "Direktno". Оџо од раскинувањето на договорот со Ѕвезда самостојно тренирал за да ја одржи ...

Трагедија во Србија, ненадејно почина поранешен кошаркар на Црвена Звезда

Дерби - 07.08.2020

Непријатни вести стигнуваат од соседна Србија кои говорат дека поранешниот кошаркар на Црвена Звезда, Мајкл Оџо починал при денешниот тренинг. 27 годишниот Нигериец колабирал додека тренирал на стадионот на Партизан, веднаш бил испратен во ...

Трагедија во Белград – почина кошаркарот на Звезда, Мајкл Оџо

Макфакс - 07.08.2020

Нигерискиот центар на Црвена звезда, Мајкл Оџо почина во Белград на само 27 години, откако имал срцев удар на индивидуален тренинг. Оџо, кој играше во Србија од 2017 година, претходно овој месец бил заразен од корона вирусот, но подоцна имал ...

Голема трагедија во соседството: Поранешен кошаркар на Ц. Звезда почина на тренинг

Вечер Прес - 07.08.2020

Поранешниот кошаркар на Црвена звезда, Мајкл Оџо, почина на 27-годишна возраст. Поранешниот центар на „црвено-белите“ доживеал инфаркт за време на индивидуалниот тренинг на стадионот на Партизан и итно бил пренесен во Ургентниот центар во Белград, ...

Голема трагедија во Белград – Почина Мајкл Оџо, поранешниот кошаркар на Црвена Ѕвезда

Спортманија - 07.08.2020

На тренинг што се одржуваше на фудбалскиот стадион на Партизан на 27-годишниот кошаркар му се слошило, а за жал не успеја да го спасат во Ургентниот центар Голема трагедија се случи во Белград, а почина 27-годишниот кошаркар Мајкл Оџо.

Соиграчите на Оџо: Само кажете дека ова не е вистина

Екипа - 07.08.2020

Целата спортска јавност во Европа е потресена од смртта на поранешниот центар на Црвена Звезда Мајкл Оџо. Големата трагедија ги шокираше и неговите соиграчи. Нигерискиот центар почина во 28.

На тренинг почина 27 годишниот кошаркар на Црвена звезда Мајкл Оџо

Независен - 07.08.2020

Нигериски кошаркар кој пристигна во Србија во 2017 година почина од срцев удар, јавија српските медиуми . Трагичниот настан се случи л на тренингот на кој О џо се подготвува л за новата сезона, при што колабирал и почина л .

Поранешен кошаркар на Ц.Звезда почина на тренинг во Белград

Gol.mk - 07.08.2020

Поранешниот кошаркар на Црвена Звезда, Мајкл Оџо почина во 27 година од животот. Американецот кој настапуваше за ФМП и Звезда, колабирал во текот на тренинг на стадионот од Партизан, а бил префрлен во ургентен центар каде не успеале да го ...

Трагедија: На тренинг почина поранешен кошаркар на Црвена звезда

Слободен Печат - 07.08.2020

Мајкл Оџо почина на 28. години во Белград и тоа додека тренираше. Мајкл Оџо колабирал за време на тренингот на стадионот на Партизан, тој итно бил префрлен во Ургентниот центар каде докторите се обиделе да го реанимираат.

Кошаркар на Црвена Звезда починал на пат кон болница, откако му се слошило на тренинг

Дриблинг - 07.08.2020

Голема трагедија се случила денеска во теретаната каде што тренираат кошаркарите на Црвена Звезда, откако на 27 годишниот Мајкл Оџо му се слошило. Кошаркарот кој важел за еден од најпозитивните во овој клуб, денеска за време на тренингот имал срцев ...

Трагедија во КК Црвена Ѕвезда: На тренинг почина Мајкл Оџо

ММС - 07.08.2020

Ужасна вест ни доаѓа од Белград. На дваесет и седумгодишна возраст почина нигерискиот центар на КК Црвена Ѕвезда, Мајкл Оџо. Според српските медиуми, инфаркт е причината за неговата смрт. Оџо денес индивудално тренирал во една од теретаните на ...

Трагедија во Белград: Почина Мајкл Оџо, ексцентарот на Црвена Звезда

Екипа - 07.08.2020

Поранешниот кошаркар на ФМП и Црвена Звезда Мајкл Оџо, почина откако претходно доживеа срцев удар во Белград, пренесуваат српските медиуми. Тој колабираше на тренинг, по што веднаш е пренесен во болница, но лекарите не успеаја да го спасат неговиот ...

Голема трагедија: Кошаркар на Црвена звезда починал во теретана!

МКД - 07.08.2020

Кошаркарот на Црвена звезда, Мајкл Оџо денеска почина на 27 годишна возраст, според неофицијални информации се работи за срцев удар. Нигерискиот кошаркар кој во Србија е уште од 2017 година, Мајкл Оџо го загуби животот, починал од срцев удар.

Поранешен кошаркар на Црвена звезда почина за време на тренинг

Опсервер - 07.08.2020

Белград, 7 август 2020 () – Трагични вести дојдоа од Србија. Нигерискиот центар Мајкл Оџо почина порано денес, откако доживеал срцев удар за време на тренингсо српскиот кошаркарски тим Партизан.

Стравична трагедија: Кошаркар на Ц. Звезда почина за време на тренинг!

Sport 1 - 07.08.2020

Голема трагедија денеска го потресе Белград, откако кошаркарот на Црвена Звезда, 27-годишниот Мајкл Оџо починал денеска среде тренинг, најверојатно од срцев удар, објавија српските медиуми.

Трагедија во Белград, почина Мајкл Оџо

SportMedia - 07.08.2020

Голема трагедија се случи денеска во Белград, каде што ненадејно почина Нигерискиот интернационалец и екс кошаркар на Црвена Звезда, Мајкл Оџо. Тој денеска тренирал на стадионот на Партизан, но ненадејно му се слошило и се срушил пред самиот стадион.

СТРАВИЧНА СЦЕНА НА ТРЕНИНГ - Прва информација од што починал младиот кошаркар Оџо

Фактор - 07.08.2020

На 27 години денеска на тренинг почина Мајкл Оџо, поранешен кошаркар на Звезда, кој бил донесен во Ургентниот центар без никакви знаци на живот, јавува Блиц.рс. Брзата помош се обидела да го реанимира нигерискиот кошаркар на лице место, а потоа го ...

Трагедија во Белград: Почина Мајкл Оџо, екс-центарот на Црвена Ѕвезда

Курир - 07.08.2020

Поранешниот кошаркар на ФМП и Црвена Ѕвезда Мајкл Оџо, почина откако претходно доживеа срцев удар во Белград, пренесуваат српските медиуми. Тој колабираше на тренинг, по што веднаш е пренесен во болница, но лекарите не успеаја да го спасат неговиот ...

Сред тренинг почина Мајкл Оџо, кошаркар на Црвена звезда

Република - 07.08.2020

Нигерискиот кошаркар Мајкл Оџо, кој во Србија пристигна во 2017 година и веше дел од тимот на Црвена звезда, ненадејно почина од срцев удар во белградска сала, јавија српските медиуми . Трагичниот настан се случи л на тренингот на кој О џо се ...

Почина 27-годишен кошаркар на тренинг, поранешен играч на Црвена Звезда

Sport M - 07.08.2020

Поранешниот кошаркар на Црвена ѕвезда Мајкл Ојо почина на 27-годишна возраст. Според извори на српските медиуми, на поранешниот центар на црвено-белите му се слошило за време на индивидуалниот тренинг на стадионот „Партизан“, и итно бил пренесен во ...

Сред тренинг почина Мајкл Оџо, екс-кошаркар на Црвена звезда

Нетпрес - 07.08.2020

Нигерискиот кошаркар Мајкл Оџо, кој во Србија пристигна во 2017 година и веше дел од тимот на Црвена звезда, ненадејно почина од срцев удар во белградска сала, јавија српските медиуми . Трагичниот настан се случи л на тренингот на кој О џо се ...

Поранешен кошаркар на Црвена звезда почина за време на тренинг

Sport M - 07.08.2020

Белград, 7 август 2020 (МИА) – Трагични вести дојдоа од Србија. Нигерискиот центар Мајкл Оџо почина порано денес, откако доживеал срцев удар за време на тренингсо српскиот кошаркарски тим Партизан.

Трагедија во Србија, кошаркарот Оџо почина на теренот

+инфо - 07.08.2020

Според извори на „Еврохопс“, 27-годишниот кошаркар имал индивидуална тренинг сесија со „гробарите“, но во еден момент паднал додека трчал. Поранешниот играч на „црвено-белите“ бил веднаш однесен во болница, но не покажувал знаци на живот и лекарите ...

Трагедија во Србија: Поранешен кошаркар на Црвена Ѕвезда почина на тренинг

Кајгана - 07.08.2020

Од Србија пристигнаа непријатни вести дека младиот кошаркар Мајкл Оџо почина откако доживеа срцев удар за време на денешниот тренинг со српскиот кошаркарски тим Партизан. Според извори на „Еврохопс“, 27-годишниот кошаркар имал индивидуална тренинг ...

Поранешен кошаркар на Црвена звезда почина за време на тренинг

А1 On - 07.08.2020

Трагични вести дојдоа од Србија. Нигерискиот центар Мајкл Оџо почина порано денес, откако доживеал срцев удар за време на тренинг со српскиот кошаркарски тим Партизан. Според извори на „Еврохопс“, 27-годишниот кошаркар имал индивидуална тренинг ...

Поранешен кошаркар на Црвена звезда почина за време на тренинг

Либертас - 07.08.2020

– Трагични вести дојдоа од Србија. Нигерискиот центар Мајкл Оџо почина порано денес, откако доживеал срцев удар за време на тренингсо српскиот кошаркарски тим Партизан. Според извори на „Еврохопс“, 27-годишниот кошаркар имал индивидуална тренинг ...

Само се потпрел на ѕидот и починал: Не издржало срцето на Оџо кој неодамна прележал и Коронавирус

Курир - 07.08.2020

Кошаркарскиот свет денеска беше шокиран по веста дека ненадејно почина некогашниот играч на Црвена ѕвезда, Мајкл Оџо. Нигериецот кој беше висок 216 сантиметри почина од срцев удар, додека има индивидуален тренинг на стадионот на Партизан.

Кошаркарот Оџо прележа коронавирус, а неколку дена подоцна почина за време на тренинг

iPortal - 07.08.2020

Мајкл Оџо, поранешен центар на белградските клубови ФМП и Црвена звезда, почина ненадејно во петокот во Белград за време на индивидуален тренинг. Оџо имаше 27 години и почина од срцев удар откако се срушил во теретана.

Поранешен кошаркар на Црвена звезда почина за време на тренинг

MakPress - 08.08.2020

Трагични вести дојдоа од Србија. Нигерискиот центар Мајкл Оџо почина порано денес, откако доживеал срцев удар за време на тренингсо српскиот кошаркарски тим Партизан. Според извори на „Еврохопс“, 27-годишниот кошаркар имал индивидуална тренинг ...