TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Осомничените за убиството на Данка испратени во Белград на психијатриско вештачење

Фокус - 25.04.2024

Осомничените за убиството на двегодишната Данка Илиќ – Срѓан Ј и Дејан Д., од притворот во Зајечар се испратени во Специјалната затворска болница во Белград на психијатриско вештачење, дознава Танјуг.

УПАТЕНИ НА ПСИХИЈАТАР ВО БЕЛГРАД: Убијците на Данка одат на вештачење

Фактор

Осомничените за убиството на двегодишната Данка Илиќ испратени на Психијатрија, не кажуваат каде е телото

Слободен Печат

ИСПРАШУВАЊЕТО ПРОДОЛЖУВА НА ПСИХИЈАТРИЈА Осомничените во случајот со Данка пренесени во Специјалната болница во Белград

+инфо

Осомничените за убиството на двегодишната Данка Илиќ испратени на психијатриско вештачење во Белград

Нова ТВ

Осомничените за убиството на двегодишната Данка Илиќ испратени на психијатриско вештачење во Белград

Бриф

Осомничените за убиството на двегодишната Данка Илиќ испратени на психијатриско вештачење во Белград

Frontline

Курир Либертас Lider Република 24Инфо

Двајцата осомничени за убиството на малата Данка испратени во Специјалната затворска болница

Макфакс - 25.04.2024

Двајцата осомничени Срѓан Јанковиќ и Дејан Драгијевиќ денеска се испратени во Специјалната затворска болница во Белград на психијатриско вештачење, пишува „Телеграф“. Во написот медиумот пишува дека осомничениот Дејан Драгијевиќ (50) деталите за ...

Осомничените убијци на Данка одат на психијатриско вештачење

А1 On

„КОЈ ЌЕ ПЛАТИ ПИВО ДА МУ ЈА КАЖАМ ВИСТИНАТА?! Соседите на осомничениот за убиството на Данка тврдат дека неговиот татко изговара скандалозни зборови

Во Центар

Дали ова може да биде клучот за решавање на свирепото убиство!? Осомничениот за убиството на ДАНКА ИЛИЌ реши да ПРОЗБОРИ: „На овие ПЕТ локации…“ ШОК!

Во Центар

ТАТКОТО НА ОСОМНИЧЕНИОТ ЗА УБИСТВОТО НА ДАНКА ОДБИ ДА СВЕДОЧИ Душан е привилегиран сведок

+инфо

Таткото на осомничениот за убиството на Данка бил во обвинителство, oдбил да зборува за делото

Скопје1

ТАТКОТО НА ОСОМНИЧЕНИОТ ЗА УБИСТВОТО НА МАЛАТА ДАНКА БИЛ ВО ОБВИНИТЕЛСТВО: Душан Јанковиќ одбил да зборува за делото!

Во Центар

Фактор Скопје1 Опсервер Press24 Точка Бриф

СЛУЧАЈ ДАНКА ИЛИЌ: Истрагата за смртта на Далибор Драгијевиќ е префрлена во друго обвинителство

Вечер Прес - 25.04.2024

Откако српските медиуми го објавија обдукцискиот извештај за смртта на Далибор Драгијевиќ, братот на еден од осомничените за убиството на малата Данка во Србија, се наметна прашањето како тој всушност починал.

Обвинителството го објави обдукцискиот извештај на Далибор Драгијевиќ, кој почина во полициската станица во Бор

Скопје1

Дејан од Злот нема да го прекрши заветот за молчење: Тврди дека „го изгубил сеќавањето“ каде го фрлил телото на Данка Илиќ

4NEWS

ПОЛИЦИЈАТА ЛАЖЕЛА ДЕКА Е ЖИВ?! Братот на осомничениот за убиството на Данка бил убиен во затворот, новите детали отвораат нови сомнежи

+инфо

Мајката на осомничениот за убиството на Данка: Не го видов телото на мојот син

Макфакс

Зошто братот на осомничениот за убиството на Данка бил испрашуван без адвокат? Серија полициски пропусти кон Драгијевиќ, кој беше претепан до смрт во станицата во Бор

Скопје1

Убиецот на малата Данка реши да проговори?! „Дајте ми поблага казна и ќе ви кажам каде татко ми го закопа телото“

4NEWS

А1 On Опсервер Точка Фактор Press24 MTM Press24

Нема ниту една трага од телото на Данка Илиќ

Скопје1 - 25.04.2024

Осомниченте за убиството на Данка Илиќ, С.Ј. и Р.Д., татко на осомничениот Д.Д., ги прекинале полномошната на своите адвокати и ќе продолжи да ги брани бранител по службена должност. Адвокатот Радомир Мунизаба за „Блиц“ објаснува дека постои можност ...

Сослушани 14 сведоци, таткото на осомничениот за убиството на Данка му го откажал полномошното на адвокатот

Фокус

Таткото на осомничениот за убиството на Данка Илиќ го откажал полномошното на адвокатот

Макфакс

Таткото на осомничениот за убиството на Данка Илиќ го откажал полномошното на адвокатот

Опсервер

Сослушани 14 сведоци –  таткото на осомничениот за убиството на Данка бара нов адвокат

Либертас

Таткото на осомничениот за убиството на Данка Илиќ го откажал полномошното на адвокатот

Точка

Нови детали во случајот со убиството на Данка: Сослушани 14 сведоци

Press24

Алсат-М +инфо