TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бебе родено за време на лет, мајката го нарекла чудо! Патниците присуствувале на раѓањето на девојчето во авион

Точка - 17.01.2022

Докторка од Канада ѝ помогнала на една патничка да се породи на повеќе од 10.000 метри во воздух за време на ноќниот лет од Доха во Катар до Ентебе во Уганда минатиот месец, било објавено во саботата.

Докторка во авион ја породила мајката, бебето добило име по неа! „Сите се собраа околу госпоѓата, мислев дека има срцев ...

Во Центар - 17.01.2022

Докторката Ајша Хатиб, доцент на Катедрата за семејна медицина на Универзитетот во Торонто, била на своето седиште на летот од Доха, Катар, до Ентебе, Уганда, удобно сместена, кога изненадно пристигнал драматичен повик.

Лекарка породила жена во авион – бебето го добило нејзиното име

4NEWS - 17.01.2022

Докторката од Торонто, Ајше Катиб, на почетокот на декември породи млада жена од Уганда во авион на „Катар ервејс“. Покрај докторката Катиб, во авионот биле пронајдени уште двајца медицински работници – медицинска сестра и педијатар од Лекари без ...

Жена се породи во авион на „Катар Ервејс“: Бебето го доби името на докторката која ја породи

Женски магазин - 18.01.2022

фото: facebook Авионот полетал од Доха, Катар, за градот Ентебе во Уганда, на 7 декември, каде што д-р Катиб патувала на одмор. Докторката од Торонто, Ајша Катиб, на почетокот на декември породи млада жена од Уганда во авион на „Катар ервејс“.