TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вакво нешто во Премиер лигата не се случило пет децении

Спортски - 26.10.2020

Евертон вчера доживеа пораз на гости во Премиер лигата кај Саутемптон, а со тоа беше забележана една интересна ситуација во најсилната англига која не се случила долго време. Имено уште од далечната 1967 година не се случуло сите екипи по шест гкола ...

По пет децении сите екипи oд Премиер со порази по шест одиграни кола

SportMedia - 25.10.2020

По поразот од Евертон Премиер лигата одбележа една интересна ситуација која претходно се случила во далечната 1967 година. Сите екипи во најсилната англиска лига претрпеа порази по првите шест кола.

Клоп: Немаше пенал за Шефилд, одново сме жртва на лоша судиска одлука!

Gol.mk - 25.10.2020

Шампионот на Англија , Ливерпул се намачи и по пресврт стигна до цел плен на домашниот дуел против Шефилд Јунајтед (2-1). Гостинот иако не игра напаѓачки фудбал, прв поведе и тоа од белата точка.

Клоп револтиран: „ВАР секогаш е на наша штета“

Дриблинг - 25.10.2020

Тренерот на Ливерпул Јирген Клоп го крена гласот против ВАР технологијата, тврдејќи дека одлуките сезонава речиси секогаш се на штета на атуелниот англиски првак. Повод за реакција на германскиот стратег беа неколку сомнителни судиски одлуки на ...

И Клоп како Куман, лут е бидејќи Ливерпул е оштетен во секој втор меч

Спортклуб - 25.10.2020

Тренерот на Ливерпул Јирген Клоп смета дека неговиот тим често е жртва на погрешни судиски или ВАР одлуки. Ливерпул вчера го совлада Шефилд Јунајтед со 2:1, но Германецот сеедно одлучи да го критикува судењето.

Клоп е лут како рис, тврди дека Ливерпул е оштетен на секој втор натпревар!

Sport M - 25.10.2020

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп верува дека неговиот тим е често жртва на погрешно судење или ВАР одлуки. Ливерпул вчера го победи Шефилд Јунајтед со 2-1, но Германецот сепак реши да го критикува судењето.

Клоп повторно го крена гласот откако ВАР досуди пенал за Шефилд Јунајтед: Повторно бевме на другата страна

Дерби - 25.10.2020

Екипата на Ливерпул потешко од очекувањата стигна до планираните три бода против тимот на Шефилд Јунајтед откако го совлада со минимални 2:1. Гостите од Шефилд први стигнаа до водство со голот кој го постигна Сандер Берге од белата точка.

Клоп: Ливерпул е оштетен на секој втор натпревар во ПЛ!

Спортски - 25.10.2020

Ливерпул вчера го победи Шефилд со 1:2 на домашен терен, меѓутоа Јирген Клоп по мечот воопшто не беше задоволен, не од своите фудбалери туку од судиите. Германецот бил револтиран од неколку ситуации, а најмногу од сомнителниот пенал кој беше досуден ...

Клоп бесен: Ливерпул е оштетен буквално на секој втор меч во Премиерлигата!

Sport 1 - 25.10.2020

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп и покрај победата во синоќешната пресметка со Шефилд Јунајтед (2-1) на домашен терен, воопшто не беше задоволен по мечот, но не толку од настапот на своите фудбалери, туку од – судењето.

Клоп протестира: На пола натпревари Ливерпул е оштетен

Спортманија - 25.10.2020

Германецот вели дека немало фаул од Фабињо над Мекбрни за пенал и дека е чудно што на три од шестте мечеви што ги одигра Ливерпул имаше погрешни одлуки Јирген Клоп протестира против чудниот тренд на стартот од Премиерлигата, во кој според Германецот ...

Клоп: Повторно сме оштетени од ВАР, не знам до кога ќе трае…

Екипа - 25.10.2020

Ливерпул по голема битка славеше над Шефилд Јунајтед со 2-1, но Јирген Клоп не го криеше разочарувањето што неговиот тим повторно беше оштетен од судиите, при пеналот со кој гостите поведоа на „Енфилд“.

Ливерпул „на мускули“ го среди Шефилд

Опсервер - 25.10.2020

Англискиот шампион, Ливерпул потешко од очекувањата со 2-1 славеше победа на „Енфилд“ против Шефилд Јунајтед во рамки на 6. коло од Премиерлигата. Гостите први поведоа, од пенал, во 13 минута. Стрелец Берге.

Клоп: Ова не е нормално, оштетени сме на секој втор меч во Премиерлигата!

СуперСпорт - 25.10.2020

Ливерпул вчера го победи Шефилд со 2-1 на домашен терен, меѓутоа тренерот Јирген Клоп по мечот воопшто не беше задоволен, не од своите фудбалери туку од судиите. Германецот бил револтиран од неколку ситуации, а најмногу од сомнителниот пенал кој ...

Ливерпул „на мускули“ го среди Шефилд

Макфакс - 25.10.2020

Англискиот шампион, Ливерпул потешко од очекувањата со 2-1 славеше победа на „Енфилд“ против Шефилд Јунајтед во рамки на 6. коло од Премиерлигата. Гостите први поведоа, од пенал, во 13 минута. Стрелец Берге.