TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Приведен жител од дебарското село Косоврасти за семејно насилство

Канал5 - 10.08.2022

Полициски службеници од дебарското Одделение за внатрешни работи приведоа жител од село Косоврасти поради физички напад врз неговата сопруга. -Во ОВР Дебар, приведен е Н.М.(49) од дебарското село Косоврасти.

Приведен жител од дебарското село Косоврасти за семејно насилство

Алсат-М - 10.08.2022

Полициски службеници од дебарското Одделение за внатрешни работи приведоа жител од село Косоврасти поради физички напад врз неговата сопруга. -Во ОВР Дебар, приведен е Н.М.(49) од дебарското село Косоврасти.

Уапсен маж од дебарското село Косоврасти осомничен за семејно насилство

А1 On - 10.08.2022

Полициски службеници привеле жител од село Косоврасти поради физички напад врз неговата сопруга. Според ОВР Дебар, приведен е Н.М.(49). Тој, на 8 и 9 август 2022 година, во семејниот дом, бил агресивен и физички ја нападнал неговата сопруга.

УАПСЕН 49-ГОДИШЕН МАЖ КОЈ ЈА НАТЕПАЛ СОПРУГАТА, претходно бил уапсен уште еден жител на Дебар кој ја нападнал ќерката

Фактор - 10.08.2022

Полициски службеници од дебарското Одделение за внатрешни работи приведоа жител од село Косоврасти поради физички напад врз неговата сопруга. - Во ОВР Дебар, приведен е Н.М.(49) од дебарското село Косоврасти.

Приведен жител од дебарското село Косоврасти за семејно насилство

Опсервер - 10.08.2022

Полициски службеници од дебарското Одделение за внатрешни работи приведоа жител од село Косоврасти поради физички напад врз неговата сопруга. -Во ОВР Дебар, приведен е Н.М.(49) од дебарското село Косоврасти.

Приведен жител од дебарското село Косоврасти за семејно насилство

Сител - 10.08.2022

Полициски службеници од дебарското Одделение за внатрешни работи приведоа жител од село Косоврасти поради физички напад врз неговата сопруга. - Во ОВР Дебар, приведен е Н.М.(49) од дебарското село Косоврасти.

Приведен жител од дебарското село Косоврасти за семејно насилство

ТВ21 - 10.08.2022

Полициски службеници од дебарското Одделение за внатрешни работи приведоа жител од село Косоврасти поради физички напад врз неговата сопруга. – Во ОВР Дебар, приведен е Н.М.(49) од дебарското село Косоврасти.

Приведен жител од дебарското село Косоврасти за семејно насилство

Република - 10.08.2022

Полициски службеници од дебарското Одделение за внатрешни работи приведоа жител од село Косоврасти поради физички напад врз неговата сопруга. – Во ОВР Дебар, приведен е Н.М.(49) од дебарското село Косоврасти.

ФИЗИЧКИ ЈА НАПАДНАЛ СОПРУГАТА Полицијата уапси жител на Косоврасти за семејно насилство

+инфо - 10.08.2022

По целосно документирање на настанот, против Н.М. ќе биде поднесена соодветна пријава. Полициски службеници од дебарското Одделение за внатрешни работи приведоа жител од село Косоврасти поради физички напад врз неговата сопруга.

Нов случај на семејно насилство: Зад решетки заврши маж, откако си ја претепал сопругата

Press24 - 10.08.2022

Полициски службеници од дебарското Одделение за внатрешни работи приведоа жител од село Косоврасти поради физички напад врз неговата сопруга. -Во ОВР Дебар, приведен е Н.М.(49) од дебарското село Косоврасти.

Приведен жител од дебарското село Косоврасти за семејно насилство

MakPress - 10.08.2022

Полициски службеници од дебарското Одделение за внатрешни работи приведоа жител од село Косоврасти поради физички напад врз неговата сопруга. -Во ОВР Дебар, приведен е Н.М.(49) од дебарското село Косоврасти.

Приведен жител од дебарското село Косоврасти за семејно насилство

24Инфо - 10.08.2022

Полициски службеници од дебарското Одделение за внатрешни работи приведоа жител од село Косоврасти поради физички напад врз неговата сопруга. -Во ОВР Дебар, приведен е Н.М.(49) од дебарското село Косоврасти.

Приведени двајца дебарчани за семејно насилство врз сопруга и ќерка

Слободен Печат - 10.08.2022

Полициски службеници од дебарското Одделение за внатрешни работи приведоа жител од село Косоврасти поради физички напад врз неговата сопруга. Според него, по целосно документирање на настанот, против Н.М. ќе биде поднесена соодветна пријава.

49-годишен маж ја тепал сопругата во домот

МКД - 10.08.2022

Полициски службеници од дебарското Одделение за внатрешни работи приведоа жител од село Косоврасти поради физички напад врз неговата сопруга. „Во ОВР Дебар, приведен е Н.М.(49) од дебарското село Косоврасти.

Приведени двајца дебарчани за семејно насилство врз сопруга и ќерка

Фокус - 10.08.2022

Полициски службеници од дебарското Одделение за внатрешни работи приведоа жител од село Косоврасти поради физички напад врз неговата сопруга. Во ОВР Дебар, приведен е Н.М.(49) од дебарското село Косоврасти.