TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Две апсења во Неготино поради дрога

Сител - 22.09.2019

Ноќеска во 02.00 часот во угостителски објект во Неготино, полициски службеници од Полициската станица Неготино го лишиле од слобода Д.Ѓ.(25) од Неготино поради тоа што при преглед кај него била пронајдена прашкаста материја.

Кај 18-годишен кумановец полицијата пронашла марихуана

Кумановски м. - 22.09.2019

Полициски службеници од СВР Куманово, рано утринава половина час по полноќ на улицата „Иво Лола Рибар“ го привеле Т.Р.(18) од Куманово поради тоа што при преглед кај него била пронајдена марихуана, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Двајца скопјани приведени синоќа поради марихуана

Макфакс - 22.09.2019

Две лица Скопје синоќа биле приведени поради тоа што при преглед од страна на полициски службеници, кај нив била пронајдена марихуана. Едниот од нив, 22-годишен скопјанец бил приведен на булеварот „Партизански одреди“, а вториот на 26-годишна ...

Уапсени тетовчани, полицијата им пронашла марихуана

Скопје1 - 22.09.2019

На 21.09.2019 во 21.15 часот во с.Челопек, тетовско, полициски службеници од СВР Тетово ги лишиле од слобода Б.Х.(42) и Р.Л.(36), двајцата од Тетово, поради тоа што при преглед кај нив била пронајдена марихуана.

Приведен тинејџер од Куманово, при претрес му била пронајдена марихуана

Курир - 21.09.2019

Приведено е 18-годишно момче поради поседување на марихуна, по целосно расчистување на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок, стои во билтенот на МВР. На 21.09.2019 во 00:30 часот полициски службеници од СВР Куманово, на ул.

МВР со претреси за дрога во 54 објекти во цела Македонија- непознато е дали има уапсени и колку дрога е пронајдена

Сител - 21.09.2019

Полицијата спровела голема акција за пронаоѓање на дрога во речиси целата земја- претреси биле извршени на 54 локации во дури 24 градови. Но колку дрога е запленета од МВР велат дека сеуште не знаат. одземените наркотици се испратени на вештачење.

24 - годишен скопјанец лишен од слобода поради поседување марихуана

Скопје инфо - 21.09.2019

Вчера во 13.50 часот полициски службеници од СВР Скопје на бул.„Јане Сандански“ во Скопје од слобода го лишиле С.Д.(24) од Скопје поради тоа што при преглед кај него била пронајдена марихуана, информираше Министерството за внатрешни работи.

Уапсен Ш.А.Г.(46) од с.Долна Бањица, гостиварско

Опсервер - 21.09.2019

На 20.09.2019 во 07.15 часот полициски службеници од Полициската станица Гостивар го лишиле од слобода Ш.А.Г.(46) од с.Долна Бањица, гостиварско. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, била пронајдена и одземена марихуана.

Пронајден хероин во домот на тетовец

Сител - 20.09.2019

На 20.09.2019 околу 06.00 часот полициски службеници на СВР Тетово го привеле Н.Е.(47) од Тетово. При претрес во неговиот дом, реализиран со судска наредба, бил пронајден и одземен хероин.

Пронајден хероин во домот на тетовец

4NEWS - 20.09.2019

На 20.09.2019 околу 06.00 часот полициски службеници на СВР Тетово го привеле Н.Е.(47) од Тетово. При претрес во неговиот дом, реализиран со судска наредба, бил пронајден и одземен хероин.

Полициски службеници на СВР Тетово го привеле Н.Е.(47) од Тетово

Опсервер - 21.09.2019

На 20.09.2019 околу 06.00 часот полициски службеници на СВР Тетово го привеле Н.Е.(47) од Тетово. При претрес во неговиот дом, реализиран со судска наредба, бил пронајден и одземен хероин.

Уапсен скопјанец, кај него била пронајдена марихуана.

Курир - 21.09.2019

Полицијата лиши од слобода лице на 24-годишна возраст од Скопје, бидејќи при претрес кај него била пронајдена марихуана. Еве што пишува во билтенот на МВР: На 20.09.2019 во 13:50 часот полициски службеници од СВР Скопје на бул.

Млад скопјанец уапсен бидејќи сосебе носел марихуана

Скопје1 - 21.09.2019

На 20.09.2019 во 13.50 часот полициски службеници од СВР Скопје на бул.„Јане Сандански“ во Скопје од слобода го лишиле С.Д.(24) од Скопје поради тоа што при преглед кај него била пронајдена марихуана.

МВР со претреси за дрога во 54 објекти во цела Македонија- непознато е дали има уапсени и колку дрога е пронајдена

4NEWS - 21.09.2019

Полицијата спровела голема акција за пронаоѓање на дрога во речиси целата земја- претреси биле извршени на 54 локации во дури 24 градови. Но колку дрога е запленета од МВР велат дека сеуште не знаат. одземените наркотици се испратени на вештачење.

Пронајдена марихуана кај 18-годишен кумановец

Сител - 21.09.2019

На 21.09.2019 во 00.30 часот полициски службеници од СВР Куманово, на ул.„Иво Лола Рибар“ го привеле Т.Р.(18) од Куманово поради тоа што при преглед кај него била пронајдена марихуана. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде ...

Пронајдена марихуана кај 18-годишен кумановец

4NEWS - 21.09.2019

На 21.09.2019 во 00.30 часот полициски службеници од СВР Куманово, на ул.„Иво Лола Рибар“ го привеле Т.Р.(18) од Куманово поради тоа што при преглед кај него била пронајдена марихуана. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде ...

Приведен скопјанец, при преглед кај него била пронајдена марихуана

Сител - 19.10.2019

Синоќа во 23.40 часот на бул.„Јане Сандански’’ во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода А.Ц.(21) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана.

При преглед пронајдена марихуана кај Скопјанец

Сител - 22.09.2019

На 21.09.2019 во 22.30 часот полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Бит Пазар го привеле И.Р.(26) од Скопје, поради тоа што при преглед кај него била пронајдена марихуана. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде ...

Пронајдена марихуана кај 22-годишно момче на Партизанска

Скопје1 - 22.09.2019

На 21.09.2019 во 23.25 часот полициски службеници од СВР Скопје, на бул.„Партизански одреди“ во Скопје го лишиле од слобода П.И.(22) од Скопје поради тоа што при преглед кај него била пронајдена марихуана.

Скопјанец фатен со марихуана на Бит Пазар

Скопје1 - 22.09.2019

На 21.09.2019 во 22.30 часот полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Бит Пазар го привеле И.Р.(26) од Скопје, поради тоа што при преглед кај него била пронајдена марихуана. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде ...

Уапсен 22-годишен скопјанец

Курир - 22.09.2019

На 21.09.2019 во 23:25 часот полициски службеници од СВР Скопје, на бул.„Партизански одреди“ во Скопје го лишиле од слобода П.И.(22) од Скопје. Момчето е уапсено поради тоа што при преглед кај него била пронајдена марихуана.

При преглед пронајдена марихуана кај Скопјанец

4NEWS - 22.09.2019

На 21.09.2019 во 22.30 часот полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Бит Пазар го привеле И.Р.(26) од Скопје, поради тоа што при преглед кај него била пронајдена марихуана. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде ...

Приведен скопјанец – при преглед кај него била пронајдена марихуана

4NEWS - 22.09.2019

Денеска во 00.15 часот во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје го привеле И.Ф.(19) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен ...

Момче приведено на Бит Пазар откако полицијата му изврши претрес

Press24 - 22.09.2019

Момче било приведено вчера во 22:30 часот на подрачјето на Бит Пазар, информира МВР. Полициски службеници од СВР Скопјего привеле 26-годишниотт И.Р. од Скопје, поради тоа што при преглед кај него била пронајдена марихуана.

Двајца скопјани приведени синоќа поради марихуана

Точка - 22.09.2019

Две лица Скопје синоќа биле приведени поради тоа што при преглед од страна на полициски службеници, кај нив била пронајдена марихуана. Едниот од нив, 22-годишен скопјанец бил приведен на булеварот „Партизански одреди“, а вториот на 26-годишна ...

На „Партизанска“ го уапсиле и му нашле марихуана

PressingTV - 22.09.2019

Полициски службеници од СВР Скопје вчера во 23.25 часот на бул.„Партизански одреди“ го лишиле од слобода П.И.(22) од Скопје поради тоа што при преглед кај него била пронајдена марихуана. По целосно документирање на случајот, против него ќе има ...

Пронајдена марихуана кај двајца тетовци

Сител - 08.10.2019

На 07.10.2019 околу 21.30 часот на крстосница од улиците „Видое Смилевски-Бато“ и „Борис Кидрич“ во Тетово од слобода биле лишени Б.Ј.(40) и Џ.Џ.(44) од Тетово поради тоа што кај нив била пронајдена марихуана.

Пронајдена марихуана кај двајца тетовци

4NEWS - 08.10.2019

На 07.10.2019 околу 21.30 часот на крстосница од улиците „Видое Смилевски-Бато“ и „Борис Кидрич“ во Тетово од слобода биле лишени Б.Ј.(40) и Џ.Џ.(44) од Тетово поради тоа што кај нив била пронајдена марихуана.

Две апсења во Неготино поради дрога

4NEWS - 22.09.2019

Ноќеска во 02.00 часот во угостителски објект во Неготино, полициски службеници од Полициската станица Неготино го лишиле од слобода Д.Ѓ.(25) од Неготино поради тоа што при преглед кај него била пронајдена прашкаста материја.

Уапсено момче од Неготино, што најде полицијата кај него?

Курир - 22.09.2019

На 22.09.2019 во 02:00 часот во угостителски објект во Неготино, полициски службеници од Полициската станица Неготино го лишиле од слобода Д.Ѓ.(25) од Неготино поради тоа што при преглед кај него била пронајдена прашкаста материја.