TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во понеделник во 12 пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ блиска средба на приврзаниците на Мицкоски и на Јанчев

+инфо - 28.10.2020

Откако Јанчев најави мирен протест на кој ќе бара оставка од партискиот лидер Христијан Мицкоски, Александар Пандов објави дека ќе го повика членството на партијата да дојде на протестот за да му каже на Јанчев што мисли за него.

Пандов го предупреди Јанчев дека на најавениот протест ќе донесе партиски членови

Канал5 - 28.10.2020

Александар Пандов го предупредува Митко Јанчев, дека на најавениот протест во понеделник ќе донесе партиски членови во исто време Александар Пандов, претседателот на новоформираниот патриотски институт на ВМРО-ДПМНЕ, го предупреди Јанчев, дека на ...

Јанчев повика на протест за рушење на Мицкоски, ВМРО-ДПМНЕ Кавадарци контра Јанчев

ММС - 28.10.2020

Градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев, кој во последно време јавно ги кажа своите амбиции за лидер на ВМРО-ДПМНЕ синоќа преку фејсбук статус повика на протест против лидерот на партијата Христијан Мицкоски.

Пајташот на Заеви и човекот кој на последните избори работеше за СДСМ сега ќе штрајкувал пред ВМРО-ДПМНЕ

Република - 28.10.2020

Во услови на целосен распад на државата, зборувајќи за себе како Зоран Заев – во трето лице, градоначалникот на Кавадарци и пајташ на Заеви Митко Јанчев повикува на протест пред седиштето на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ Кавадарци се оградува од повикот за протест на Митко Јанчев

Курир - 28.10.2020

Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Кавадарци во целост се оградува од повикот за протест пред седиштето на партијата испратен на полноќ од страна на градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев.

Јанчев повикува на протест со цел повикување за оставка на Мицкоски

Мета - 28.10.2020

Градоначалникот на Општина Кавадарци, Митко Јанчев кој беше разрешен од сите партиски функции во ВМРО-ДПМНЕ повика на протест со цел оставка на лидерот, Христијан Мицкоски. „Почитувани, Митко Јанчев, претендент за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, повикува ...

Се враќа темата за оставка на Мицкоски – градоначалникот на Кавадарци ќе протестира пред опозициската палата

360 степени - 28.10.2020

Додека Мицкоски веќе извесно време организира антивладини протести на различни теми, Митко Јанчев најавува протест пред партиското седиште за смена раководството на ВМРО-ДПМНЕ кое беше поразено на изборите во јули Градоначалникот на Кавадарци, Митко ...

Дали Митко Јанчев ќе ја добие поддршката на мериот коалицијата на протестот пред ВМРО ДПМНЕ за смена на Христијан ...

Во Центар - 28.10.2020

Дали т.н. Мериот коалиција ќе даде поддршка на најавениот протест на 2 ноември пред седиштето на ВМРО ДПМНЕ? Таа дилема треба да биде расчистена во текот на денешниот ден. Митко Јанчев, поранешниот Потпретседател на ВМРО ДПМНЕ прв реши да ковертира ...

Пандов му најави контрапротест на Јанчев: Ќе го повикам членството во исто време и исто место

Фактор - 28.10.2020

Александар Пандов, претседателот на новоформираниот Патриотски институт, му се закани на градоначалникот на Кавадарци и поранешен потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, Митко Јанчев, дека на најавениот протест во понеделник ќе донесе партиски членови во исто ...

Митко Јанчев повикува на протест за смена на Мицкоски

+инфо - 28.10.2020

Протестот е со една единствена цел, повикување за оставка на Христијан Мицкоски, пишува Јанчев на неговиот Фејсбук профил. Поранешниот потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ и актуелен градоначалник на Кавадарци, Митко Јанчев, кој е претендент за да го ...

Митко Јанчев со конкретен чекор за смена на Мицкоски

Канал5 - 28.10.2020

Eкс потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ кој се смета за еден од најуспешните градоначалници, повикува на протест. Митко Јанчев, претендент за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, повикува на мирен протест на 02.11.2020 година ( понеделник ) во 12 часот пред ...

Митко Јанчев со протест пред штабот на ВМРО-ДПМНЕ ќе бара оставка од Христијан Мицкоски

МКД - 28.10.2020

Градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев синоќа на својот фејсбук профил ги повика членовите и симпатизерите на ВМРО-ДПМНЕ на протест на кој ќе се бара оставка од актуелниот партиски претседател Христијан Мицкоски.

Митко Јанчев повикува на протест за смена на Мицкоски

Независен - 28.10.2020

Митко Јанчев, претендент за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, повикува на мирен протест на 02.11.2020 година ( понеделник ) во 12 часот пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ (Белата палата). Протестот е со една единствена цел, повикување за оставка на Христијан ...

Митко Јанчев повика на протест пред штабот на ВМРО-ДПМНЕ за оставка на Мицкоски

еМагазин - 28.10.2020

Градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев на својот Фејсбук профил ги повика членовите и симпатизерите на ВМРО-ДПМНЕ на протест на кој ќе се бара оставка од актуелниот партиски претседател Христијан Мицкоски .

Митко Јанчев повикува на протест пред седиштето на ВМРО ДПМНЕ и бара оставка од Мицкоски

AKO - 28.10.2020

Митко Јанчев, претендент за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, повикува на мирен протест на 02.11.2020 година ( понеделник ) во 19 часот пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ ( Белата палата).Протестот е со една единствена цел, повикување за оставка на Христијан ...

Митко Јанчев повикува на протест во понеделник за оставка на Мицкоски

Магазин - 28.10.2020

Митко Јанчев, претендент за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, повикува на мирен протест во понеделник во 12 часот пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ ( Белата ...

Јанчев повикува на протест во понеделник за оставка на Мицкоски

Фокус - 28.10.2020

Митко Јанчев, претендент за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, повикува на мирен протест во понеделник во 12 часот пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ ( Белата палата). Како што се наведува во соопштението, протестот е со една единствена цел, повикување за оставка ...

Митко Јанчев повикува на протест пред ВМРО ДПМНЕ за оставка на Христијан Мицкоски!

Во Центар - 28.10.2020

Поранешниот Потпретседател на ВМРО ДПМНЕ, а сега актуелен градоначалник на Кавадарци, повика на мирен протест за оставка на Претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Протестот треба да се одржи на 2 ноември ( понеделник ) пред Белата палата ...

Митко Јанчев преку протест ќе бара оставка од Мицкоски

ММС - 28.10.2020

Градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев вечерва повика на протест на кој ќе биде побарано лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски да си поднесе оставка. Во статусот на Фејсбук кој Јанчев го објави пред десетина минути, се упатувa повик за мирен ...

Јанчев организира протести пред ВМРО-ДПМНЕ, има желба да го урне Мицкоски

Expres - 28.10.2020

Градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев кој беше избран како кандидат на ВМРО-ДПМНЕ по полноќ повика на протест пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје. Протестот ќе се случи идната недела а целта според претендент за челната позиција, како што ...

Јанчев повикува на протест во понеделник за оставка на Мицкоски

24Инфо - 28.10.2020

Митко Јанчев, претендент за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, повикува на мирен протест во понеделник во 12 часот пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ ( Белата палата). Како што се наведува во соопштението, протестот е со една единствена цел, повикување за оставка ...

Митко Јанчев повикува на мирен протест за смена на Мицкоски

Слободен Печат - 28.10.2020

Протестот е со една единствена цел, повикување за оставка на Христијан Мицкоски, пишува Јанчев на неговиот Фејсбук профил. Поранешниот потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ и актуелен градоначалник на Кавадарци, Митко Јанчев, кој е претендент за да го ...

Јанчев: Протестот е со една цел, повикување за оставка на Мицкоски

Локално - 28.10.2020

Актуелен градоначалник на Кавадарци и поранешен потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, Митко Јанчев, кој е претендент за да го преземе кормилото на партијата, повикува на мирен протест на 2 ноември годинава во 12 часот пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ.

Митко Јанчев повикува на протест за смена на Мицкоски

Нова ТВ - 28.10.2020

Митко Јанчев, претендент за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, повикува на мирен протест на 02.11.2020 година ( понеделник ) во 12 часот пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ (Белата палата). Протестот е со една единствена цел, повикување за оставка на Христијан ...

Митко Јанчев повикува на протест за смена на Мицкоски

Макфакс - 28.10.2020

Митко Јанчев повикува на протест за смена на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Поранешниот потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ и актуелен градоначалник на Кавадарци, Митко Јанчев, кој е претендент за да го преземе кормилото на партијата, повикува ...

Митко Јанчев повикува на протест за смена на Мицкоски

Опсервер - 28.10.2020

Митко Јанчев повикува на протест за смена на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Поранешниот потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ и актуелен градоначалник на Кавадарци, Митко Јанчев, кој е претендент за да го преземе кормилото на партијата, повикува ...

Митко Јанчев повикува на протест за смена на Мицкоски

Вечер - 28.10.2020

Митко Јанчев повикува на протест за смена на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Поранешниот потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ и актуелен градоначалник на Кавадарци, Митко Јанчев, кој е претендент за да го преземе кормилото на партијата, повикува ...

Митко Јанчев повикува на протест за смена на Мицкоски

Скопје1 - 28.10.2020

Митко Јанчев, претендент за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, повикува на мирен протест во понеделник во 12 часот пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ ( Белата палата). Како што се наведува во соопштението, протестот е со една единствена цел, повикување за оставка ...

Митко Јанчев повикува на протест за смена на Мицкоски

Точка - 28.10.2020

Митко Јанчев повикува на протест за смена на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Поранешниот потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ и актуелен градоначалник на Кавадарци, Митко Јанчев, кој е претендент за да го преземе кормилото на партијата, повикува ...

Митко Јанчев со протест пред штабот на ВМРО-ДПМНЕ ќе бара оставка од Христијан Мицкоски

Press24 - 28.10.2020

Градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев синоќа на својот фејсбук профил ги повика членовите и симпатизерите на ВМРО-ДПМНЕ на протест на кој ќе се бара оставка од актуелниот партиски претседател Христијан Мицкоски.

Дали т.н. Мериот коалиција ќе му даде поддршка на Јанчев за најавениот протест за смана на Мицкоски?

Скопје1 - 28.10.2020

Дали т.н. Мериот коалиција ќе даде поддршка на најавениот протест на 2 ноември пред седиштето на ВМРО ДПМНЕ? Таа дилема треба да биде расчистена во текот на денешниот ден, пишува vocentar.com.

Митко Јанчев повикува на протест за смена на Мицкоски

MTM - 28.10.2020

Митко Јанчев повикува на протест за смена на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Поранешниот потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ и актуелен градоначалник на Кавадарци, Митко Јанчев, кој е претендент за да го преземе кормилото на партијата, повикува ...

ВМРО-ДПМНЕ Кавадарци се оградува од повикот за протест на Митко Јанчев

Press24 - 28.10.2020

Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Кавадарци во целост се оградува од повикот за протест пред седиштето на партијата испратен на полноќ од страна на градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев.

Пандов му најави контра-протест на Јанчев: Можеш и Вице да ни го донесеш, имаме што да ви кажеме

Република - 28.10.2020

Александар Пандов, претседателот на новоформираниот Патриотски институт, му порача на градоначалникот на Кавадарци и поранешен потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, Митко Јанчев, дека на најавениот протест во понеделник ќе донесе партиски членови во исто ...

ВМРО-ДПМНЕ Кавадарци се оградува од повикот за протест на Митко Јанчев

Нетпрес - 28.10.2020

Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Кавадарци во целост се оградува од повикот за протест пред седиштето на партијата испратен на полноќ од страна на градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев.

Пандов му најави контра-протест на Јанчев: Можеш и Вице да ни го донесеш, имаме што да ви кажеме

Курир - 28.10.2020

Александар Пандов, претседателот на новоформираниот Патриотски институт, му порача на градоначалникот на Кавадарци и поранешен потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, Митко Јанчев, дека на најавениот протест во понеделник ќе донесе партиски членови во исто ...

Митко Јанчев: Сега Груевски да го вратат пет години назад тој со задоволство ќе го потпише Преспанскиот договор

Поглед - 27.10.2020

Преспанскиот договор немаме избор дали треба да го прифатиме или не. Мојот личен став е дека требаше за домашна употреба да си биде Република Македонија, за надворешна употреба вие што повеќе прифаќате ФИРОМ или Република Северна Македонија, вели ...