TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пристигнаа уште двајца пациенти од повредените во автобуската сообраќајка во Бугарија

Сител - 29.11.2021

Пристигнаа уште двајца пациенти од повредените во автобуската дообраќајка во Бугарија. За време на транспортот биле во стабилна состојба и немало потреба од лекарски интервенции. Пациентите се хоспитализирани на пластична хирургија.

Сопружници повредени во автобуската несреќа отпуштени од болницата во Софија

Сител

Уште двајца пациенти од повредените во автобуската несреќа отпуштени од болницата во Софија

Локално

Уште двајца македонски државјани повредени во автобуската несреќа отпуштени од болницата во Софија

Опсервер

Уште двајца македонски државјани повредени во автобуската несреќа отпуштени од болницата во Софија

ТВ21

Уште двајца македонски државјани повредени во автобуската несреќа отпуштени од болницата во Софија

4NEWS

Сопружници повредени во автобуската несреќа пуштени од болницата во Софија

Република

Press24 Фокус 24 Вести MakPress Скопје инфо 365 Р.С.Европа

Во болницата „Пирогов“ останало уште само едно лице од повредените во несреќата во Бугарија

ТВ21 - 29.11.2021

Денес во софиската болница се испишани четири лица кои беа повредени во страшната сообраќајна несреќа на автопатот „Струма“ во Бугарија. Медицински тимови од Северна Македонија и Србија ги подигнаа пациентите за да ги однесат дома, соопштија од ...

Само уште еден повреден од автобуската несреќа се лекува во болницата во Софија

Нова ТВ

Уште четворица повредени во сообраќајката на „Струма“ се отпуштени од Пирогов

4NEWS

Во болницата „Пирогов“ останало уште само едно лице од повредените во несреќата во Бугарија

4NEWS

Денеска испишани четворица, а во софиската болница „Пирогов“ се лекува само уште еден македонски државјанин повреден во несреќата

Zoom

Добри вести од болницата „Пирогов“: Оперираниот пациент од Македонија закрепнува и веќе се раздвижува

Слободен Печат

Повредените патници сместени во болницата во Софија се во добра состојба

24 Вести

Пристигнуваат уште тројца пациенти од автобуската несреќа

Канал5 - 29.11.2021

Двајца ќе бидат пуштени на домашно лекување. Двајцата пациенти од автобуската несреќа во Бугарија кои се хоспитализирани на Клиниката на пластична хирургија денеска ќе бидат пуштени на домашно лекување.

Двајца пациенти од автобуската несреќа ќе бидат пуштени на домашно лекување, денеска пристигнуваат уште тројца

Нова ТВ

Двајцата пациенти од Клиниката за пластична хирургија одат на домашно лекување

ТВ21

Двајцата пациенти од Клиниката за пластична хирургија одат на домашно лекување

Вечер Прес

Двајцата пациенти од Клиниката за пластична хирургија одат на домашно лекување

4NEWS

Двајца пациенти од автобуската несреќа ќе бидат пуштени дома, денеска пристигнуваат уште тројца

Независен

Двајца пациенти од автобуската несреќа ќе бидат пуштени на домашно лекување, денеска пристигнуваат уште тројца

Бриф

еМагазин Кајгана Опсервер Канал5 MakPress

Во софиската болница „Пирогов“ останал уште само еден од повредените во несреќата во Бугарија

360 степени - 29.11.2021

Денеска од болницата „Пирогов“ се испишани уште четворица од повредените во опожарениот македонски автобус на автопатот „Струма“, информираат од софиската болница. Како што пренесуваат бугарските медиуми, тие се преземени од македонски медицински ...

Двајца пациенти од автобуската несреќа ќе бидат пуштени на домашно лекување, денеска пристигнуваат уште тројца

Слободен Печат

Уште тројца од повредените од автобуската несреќа во Бугарија ќе стигнат денеска во земјава

360 степени

Тројца повредени во автобуската несреќа ќе бидат отпуштени попладне од софиската болница

Канал5

Тројца повредени во автобуската несреќа ќе бидат отпуштени попладне од софиската болница

Сител

Тројца повредени во автобуската несреќа ќе бидат отпуштени попладне од софиската болница

еМагазин

Уште тројца повредени во автобуската несреќа ќе бидат отпуштени од софиската болница

Н.Македонија

Тера Zoom Република Frontline 24Инфо Опсервер ТВ21 Кајгана

Првите двајца пациенти пренесени од „Пирогов“ денеска ќе бидат испишани од болница

Курир - 29.11.2021

Двајцата хоспитализирани пациенти, кои беа повредени во несреќата со македонскиот автобус во Бугарија, а кои по лекувањето во болницата „Пирогов“ во Софија беа пренесени на Клиниката за пластична хирургија, денеска ќе бидат испишани на домашно ...

ВО МАКЕДОНИЈА ПРИСТИГНУВААТ УШТЕ ТРОЈЦА ПАЦИЕНТИ ОД БУГАРИЈА: Од Клиниката за пластична хирургија ќе бидат испишани девојчето и 49-годишниот човек

Фактор

Двајцата пациенти кои ја преживеаја фаталната несреќа се испишани од Клиниката - Се префрлаат на домашно лекување

Press24

Првите двајца пациенти пренесени од „Пирогов“ денеска ќе бидат испишани од болница

Lider

Двајцата пациенти кои беа донесени од софиската болница, денеска одат на домашно лекување

МКД

Првите двајца пациенти пренесени од „Пирогов“ денеска ќе бидат испишани од болница

Република

Во софиската болница останува само еден од повредените патници, четворица се пренесуваат во Скопје

МКД

Уште тројца од повредените во автобуската несреќа ќе бидат пренесени во земјава

Локално - 29.11.2021

Уште тројца од повредените македонски патници во автобуската несреќа во Бугарија се очекува да пристигнат денеска во Скопје. Во саботата во земјава беа хоспитализираните пациентка на 17 годишна возраст и пациент на 49 годишна возраст, повредени во ...

Уште тројца од повредените во автобуската несреќа ќе бидат пренесени во земјава

Бизнис Вести

Уште тројца од повредените во автобуската несреќа ќе бидат пренесени во земјава

Алсат-М

Уште тројца од повредените во автобуската несреќа ќе бидат пренесени во земјава

Телма

Уште тројца од повредените во автобуската несреќа ќе бидат пренесени во земјава

OhridNews

ДЕНЕСКА ПРИСТИГААТ УШТЕ ТРОЈЦА ПОВРЕДЕНИ ВО АВТОБУСКАТА НЕСРЕЌА Неделава и телата на загинатите ќе бидат пренесени во земјава

+инфо

Уште тројца од повредените во автобуската несреќа ќе бидат пренесени во земјава

Press24

Скопско Ехо Скопје1