TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фустан на принцезата Дајана продаден за 280.000 долари

Макфакс - 13.12.2019

Принцезата Дајана носела посебно дизајниран фустан на вечера во 1985 година во Белата куќа, кога танцувала со американскиот актер Џон Траволта. Фустанот го купила фондацијата која се грижи за кралската палата, за 280.000 долари.

Фустанот на принцезата Дајана продаден за 220.000 фунти (ФОТО)

Слободен Печат - 12.12.2019

Вниманието на јавноста Дајана го привлече кога во тој фустан заигра на подиумот на Белата куќа. Фустанот што го носела принцезата Дајана на свечената вечера во Белата куќа во 1985 година, го купи за 220.000 фунти здружението што се грижи за ...

Фустанот на Дајана продаден за 220.000 фунти

Репортер - 12.12.2019

Oткако организаторите од лондонската проценителска куќа Kerry Taylor Auctions не успеале да го продадат фустанот на поранешната британска принцеза Дајана за посакуваната цена, истиот бил купен од фодацијата Historic Royal Palaces, за цена од 220.000 ...

Фустан на принцезата Дајана продаден за 280.000 долари

MTM - 13.12.2019

Принцезата Дајана носела посебно дизајниран фустан на вечера во 1985 година во Белата куќа, кога танцувала со американскиот актер Џон Траволта. Фустанот го купила фондацијата која се грижи за кралската палата, за 280.000 долари.